Zawodniczka Stali potrzebuje pomocy

18-letnia Inga Kanicka jest młodym, utalentowanym sportowcem, który przekonał się, że są w życiu sytuacje, których treningiem nie można przeskoczyć. W tym przypadku mowa o kontuzji, której dotychczasowe leczenie nie było zbyt trafione.

Inga trenuje już od prawie 7 lat. W tym czasie Inga zdobyła aż 7 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, jako reprezentantka Polski brała udział w Mistrzostwach Europy do lat 18 w Jerozolimie w 2022 roku, gdzie indywidualnie zajęła XI miejsce w biegu na 200 m oraz IV miejsce w sztafecie szwedzkiej.

Inga jest również wraz z koleżankami z Klubu rekordzistką Polski w sztafecie 4x100m w kategorii U16. Dziewczyny pobiły 46-letni rekord Polski.

Wielokrotne medale z Mistrzostw Polski, medale z zawodów szkolnych , z biegów Republiki Ostrowskiej są świadectwem nie tylko talentu, ale również ciężkiej pracy i determinacji.

Sukces połączony z pasją , systematycznością , samodyscypliną nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie najbliższych, klubu i trenera.

W życiu każdego sportowca zdarzają się kontuzje i niestety tak też stało się w przypadku Ingi. W listopadzie 2022 Inga doznała poważnej kontuzji złamania guzowatości kości piszczelowej w kolanie. Operacja odbyła się niezwłocznie, niestety po 3 miesiącach mimo trudnej, kosztownej rehabilitacji noga Ingi nie wróciła do pełnej sprawności.

Po ponownych diagnozach, konsultacjach u specjalistów okazało się, że zespolony fragment kości musi zostać usunięty wraz ze śrubą go trzymającą, ponieważ powoduje ona uszkodzenia więzadeł i potęguje stan zapalny. Ponowna operacja musi zostać przeprowadzona niezwłocznie. Niestety koszt takiej operacji wraz z niezbędna po niej kilkumiesięczną rehabilitacją jest bardzo wysoki i ani mama ani klub nie są w stanie pokryć takich wydatków.

Inga jest zdeterminowana, aby wrócić do profesjonalnego sportu, znów zdobywać medale i reprezentować kraj na imprezach międzynarodowych. Sport jest jej pasją, z którą wiąże przyszłość.

W związku z tym zwracamy się do Wszystkich o wsparcie w powrocie Ingi do zdrowia i pełnej sprawności.

CZYTAJ  O co chodzi z tą kogeneracją?

Wszystkie szczegółowe informacje o sukcesach i aktualnym stanie zdrowia Ingi posiada klub sportowy STAL LA. W razie pytań prosimy o kontakt

W załączeniu kilka linków z największymi osiągnięciami Ingi. ❤️

„Rekord Polski KS STAL LA Ostrów 4×100 m – YouTube”

Link do zbiórki:
https://zrzutka.pl/t83d2g

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zosia Boska
9 miesięcy temu

Myślę, że wielu z nas chciałoby poznać szczegółowe informacje dotyczące wiarygodnego sposobu pomocy tej dziwczynie. Wielu internautów o to prosi,a Państwo milczycie. Jak się powiedziało A, trzeba powiedzieć B.

ZK
9 miesięcy temu

Życzę Ci powrotu do zdrowia i jednocześnie (takie moje zdanie) odradzam uprawianie tej dyscypliny w klubie. Tam liczą się tylko wyniki, a nie twoje zdrowie. Biegałaś z niesprawną nogą i nikt ci nie odradził startów. Jak noga nie powróci do wcześniejszej sprawności zostaniesz sama z tym problemem.

Obserwator
odpowiada  ZK
9 miesięcy temu

Nie zostanie jak redakcja tego portalu wskaże nam drogę pomocy.Media to trzecia władza. Byle tylko chcieć.

Paweł
9 miesięcy temu

Warto pomóc.

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
9 miesięcy temu

Proszę o podanie numeru konta aby pomóc Indze. Myślę, że wielu ludzi dobrej woli tego oczekuje. Jakoś nie wierzę lokalnym klubom. Może to nic nie ma do rzeczy, ale w dzisiejszych czasach w dobrym specjalistycznym szpitalu ta sytuacja nie powinna mieć miejsca. Życzę jej szybkiego powrotu do zdrowia i wierzę,że pieniądze na leczenie szybko sie znajdą. Dobrej i spokojnej nocy bez bólu Indze życzę.

Pan F
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
9 miesięcy temu

Czy dzwoniąc pod nr jaki jest podany do klubu uzyskamy i formacje . Chętnie dołożymy nasza cegiełkę dla zdrowia Ingi . Ale tak jak K-W L pisze warto podac konto i zapewne znajda się ludzie dobrej woli i zainwestują w zdrowie nastolatki z Ostrowa . Warto Pomagać . A dziś w dobie nienawiści tym bardziej .

Nie znam się.
odpowiada  Pan F
9 miesięcy temu

Dzwoniłem. Nikt nie odbiera. Przykre to wszystko jest.

Pan F
odpowiada  Nie znam się.
9 miesięcy temu

Tez dzwoniłem i cisza . Trudno nie będę nachalnym . A z drugiej strony chce wiedzieć gdzie idą moje pieniążki . Nie wiem czy niectrafiaja do tego cymbała co to jeździ po Polsce i nie robi zdjęć z piswowskimi złodziejami .

Iza
odpowiada  Pan F
9 miesięcy temu
Zosia Boska
odpowiada  Iza
9 miesięcy temu

Jesteś kochana. Dzięki.

10
0
Napisz co o tym sądziszx