Żużlowa Ostrovia przegrała nie tylko z Orłem Łódź

Żużlowa Ostrovia przegrała w sobotę nie tylko z Orłem Łódź 21:26. Wszystko zaczęło się jeszcze przed meczem.

Prognozy pogody zapowiadały, że cały dzień będzie pod znakiem deszczu. I tak też się stało dlatego ostrowski tor zakryty był plandeką, co uniemożliwiało przeprowadzenie treningu.

Ponieważ mecz był transmitowany w telewizji, która placi za takie prawo, dlatego też niektórzy sądzą że z tego powodu mecz musiał się odbyć.

Pierwszy bieg odbył się z poślizgiem. Żużlowcy stanęli pod taśmą dopiero o godzinie 20.30. Łodzianie zwyciężyli w pierwszym biegu 4:2. Druga odsłona meczu zmroziła publiczność za sprawą groźnie wyglądającego wypadku z udziałem trzech zawodników.

Wjeżdżając w pierwszy łuk drugiego okrążenia Grygolec przewrócił się, a Poczta z Ostrovii uderzył w jego motocykl. Rykoszetem dostał Dul.
Zawodnik Ostrovii opuścił tor w karetce.

Sędzia i komisarz po powtórce biegu postanowili przyjrzeć się nawierzchni toru. Uznali, że zawody będą kontynuowane, przy czym co drugi bieg ma się odbywać kosmetyka toru.

Po 8. biegu sędzia postanowił zakończyć zawody i uznać zwycięstwo Orła Łódź.

73 komentarzy
Mieszkaniec wioski Smerfów
11 miesięcy temu

Jedna wielka porażka. Nie liczyło się bezpieczeństwo zawodników tylko żeby objechać minimum 8 biegów. Nie rozumiem tylko dlaczego nie wystawiano zastępstwa za Pocztę? Zwycięstwo podarowane Orłowi,nie mają się z czego cieszyć – 3 biegi z 3 zawodnikami . Zainkasowali 2 punkty i to się dla nich tylko liczy.

Lubię żużel

To jest kpina. Sędzia ch*j i tyle. Pieniądze jedynie straciłem

Delfin

To co wczoraj się odbyło że sportem nie miało nic wspólnego

M..

To nie ma nic wspólnego ze sportem. Tacy nieodpowiedzialni decydenci powinni być wyeliminowani ze sportu żużlowego. Życie ludzkie jest najważniejsze.

Ostrów ok

To już nie jest sport ludzi pokroju Bruchaisera Garstki Ćwikły Tajcherta

Fan

Klub powinien zgłosić sprawę do prokuratury.
Wprowadzenie do regulaminu zapisu o plandece w ostatniej chwili i który dotyczy tylko jeden drużyny. (nie słyszałem aby w sportowej i nie tylko działalności można stosować takie za zapisy)
Rozpoczęcie meczu mimo negatywnej opinii obu trenerów i wszystkich zawodników.
Narażenie na utratę zdrowia i życia zawodników.
Kontynuowanie zawodów mimo karambolu w biegu młodzieżowym i braku zdolności do jazdy 2 zawodników.
Dalsze kontynuowanie zawodów mimo nienaturalnego przebiegu biegów, walczyło zazwyczaj tylko 2 zawodników wygrywających start.
I ostatnia skandaliczna decyzja, zakończenie meczu po 8 biegach, mimo utrzymywania się podobnych warunków torowych, wg. mnie brak podstaw regulaminowych do przerwania meczu, jeżeli zawody zostały rozpoczęte i kontynuowane aż do 8 biegu.
Można zauważyć, że sędzia z premedytacją dążył do przerwania meczu po 8 biegu, niezależnie jakie warunki panowały.
Działanie na szkodę klubu z Ostrowa, narażenie na koszty związane z położeniem plandeki i przygotowywaniem toru po jej zdjęciu.
Pozbawienie kibiców na stadionie i przed tv sportowego widowiska.
To musi zostać przerwane, działania władz żużla są antyreklamą tej dyscypliny i dotyka to niestety w szczególny sposób naszego klubu.
Poza tym bardzo dobrym materiałem dowodowym jest cała transmisja spotkania, ze szczególnym naciskiem na komentarze prowadzących relacje z meczu. Wszystkie wypowiedzi były jednoznaczne i mówiły o braku sportowej rywalizacji do której doprowadziły decyzje tzw. jury spotkania.
A wypowiedź Cieślaka po przerwanym meczu to kuriozum i było to podsumowanie działań zaczynając od plandeki, kończąc na przerwaniu meczu po 8 biegu, że najważniejsze było zadowolenie tego pana i prawdopodobnie pani prezes i jej ojca.
Tak tego nie można zostawić, czytając pierwsze komentarze, można stwierdzić, że mamy wsparcie ze strony kibiców wielu drużyn. Tak więc potrzebny jest prawnik i podjęcie adekwatnych do sytuacji działań.

Dżony Łik

To czego dzisiaj byliśmy świadkami to jest k…. skandal. Mam nadzieję że będzie ciąg dalszy tej sprawy. A Cieślak to jest menda jakich mało. Nie rozumiem dlaczego w PL traktują go jako wielkiego eksperta od żużla. ..

…uja się zna i nawet zadania po polsku nie umie porządnie sklecić. Załatwił wygraną bo ma wejscie w świadku żużlowym i przerwali po 8-smym.

Niedosyc że klub nie zarobił na biletach tylko dołożył grubą kase do meczu bo debile kazali jechać na siłę to zamiast zakończyć mecz w 15 biegach to przerwali bo akurat Łódź prowadziła.

Nie lubią w GKSŻ z jeba… Fijałkowskim na czele naszego klubu i robią nam pod górkę jak tylko można.