Uhonorowani sportowcy w mieście

Udostępnij
Tweet

Za nami Doroczne Spotkanie Prezydenta Miasta ze Sportowcami, Trenerami i Działaczami, podczas którego wyróżniono kilkudziesięciu ostrowskich sportowców, trenerów i działaczy sportowym za sukcesy z 2022 roku.

– Ten wieczór należał do sportowego Ostrowa Wielkopolskiego! Z dumą gratulowałam ostrowianom ich osiągnięć sportowych w minionym roku….. a 2022 rok był rokiem pełnym sportowych emocji. To był czas ważnych, spektakularnych zwycięstw i sukcesów naszej ostrowskiej sportowej rodziny. Jestem z Was bardzo dumna i wszystkim ogromnie gratuluję! Moje serce bije mocno dla ostrowskiego sportu – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostrowskie środowisko sportowe jest bardzo duże i różnorodne. Sportowcy zdobywają tytuły mistrzów i wicemistrzów, biją rekordy Polski. Startują w zawodach indywidualnych, parami oraz drużynowo. Ostrowianie zajmują wysokie miejsca w Mistrzostwach Polski, Ogólnopolskich Olimpiadach.

– Jeszcze kilka lat temu sportowe rozgrywki odbywały się w szkolnych salach sportowych. A już lada moment Ostrów Wielkopolski będzie gospodarzem spotkania o międzynarodowej randze. Właśnie o to walczyliśmy – by sportowcy i kibice mogli być dumni z naszego miasta. Dziś chwalimy się 3mk Areną Ostrów, zmodernizowanym Stadionem Miejskim, a już wkrótce otwieramy centrum treningowo – sportowe “za parowozownią”  – dodaje prezydent Beata Klimek.

Nagrody Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego przyznano kilkudziesięciu sportowcom, trenerom i działaczom za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym w 2022 roku.

Wyróżnienia

Kacper Adamczak

KS STAL LA

4.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w Rzeszowie (3000m)

4.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Piasecznie (5000 m)

5.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu (3000m)

8.miejsce w Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Gdańsku (10 km)

6.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Biegach Przełajowych w Oleśnie (3 km)

Natalia Benedykcińska

KS STAL LA

4.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U23 w Toruniu (skok w dal)

4.miejsce w Mistrzostwach Polski U23 w Poznaniu (skok w dal)

Karol Błaszczak

KS STAL LA

6.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (60m)

8.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (sztafeta 4×400)

7.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku Białej

(sztafeta 4x100m)

Hubert Brudło

KS STAL LA

7.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U 18 w Rzeszowie (bieg na 1000m)

Piotr Bury

Aeroklub Ostrowski

6. miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4H, Warszawa – Chrcynno (senior)

5.miejsce w Pucharze Polski – klasyfikacja generalna- Kategoria F4H (senior)

Jakub Chmielarz

KS STAL LA

4.miejsce w Mistrzostwach Polski U23 w Poznaniu (800m)

7.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Suwałkach (800m)

6.miejsce w Mistrzostwach Polski U23 w Poznaniu

(sztafeta 4x400m)

Lena Dąbrówka

KS STAL LA

5.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (1000m)

8.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (sztafeta 4x400m MIX)

Jakub Garbacz

BM SLAM STAL

4.miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów (koszykówka)

Oskar Glegoła

Aeroklub Ostrowski

6.miejsce w 50. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów

w klasie STANDARD w Ostrowie Wielkopolskim (junior)

Szymon Jańczak

KS STAL LA

7.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (skok w dal)

6.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej

(skok w dal)

Lena Kanicka

KS STAL LA

5.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie (skok w dal)

Tomasz Kowalczyk

Aeroklub Ostrowski

4.miejsce w 50. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów  w klasie KLUB-B, w Ostrowie Wielkopolskim (junior)

Dawid Lis

OSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA

4.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Lesznie (kadet)

Natasza Mucha

KS STAL LA

4.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie (600m)

Roksana Nowak

Ostrowskie Towarzystwo Szachowe

5. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16-18

w Sypniewie

36. miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów Turcja – Antalya (młodzież)

Witold Olejniczak

Klub Sportowy Maraton Ostrów

6. miejsce w Mistrzostwach Europy w ½ Triathlon Iron Man
w Alcudio – Majorka

Kacper Oliński

OSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA

7. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski we Wrocławiu (żak U8)

Ewa Piaszczyńska

KS STAL LA

5.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w Rzeszowie (sztafeta 4×400 mix)

5.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu (100m)

8.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu (200m)

Oliwia Płonka

KS STAL LA

6.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (skok w dal)

Bartosz Polak

KS STAL LA

8.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (bieg 1000m)

Maja Rembiok

OSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA

6. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet
w Poczesnej (open kobiet)

Jakub Robotnikowski

KS STAL LA

4.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w Rzeszowie (skok w dal)

Daria Rybak

KS STAL LA

6.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie

7.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku Białej (skok wzwyż)

Adam Ryfa

OSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA

4.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski we Wrocławiu (żak U10)

4.miejsce w Finale Indywidualnego Pucharu Polski w Bydgoszczy (żak U10)

Gracjan Szostak

TŻ Ostrovia S.A.

16 miejsce – Mistrzostwa Świata Juniorów U16 w klasie 250cc

Paweł Szóstakowski

OSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA

7.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski we Wrocławiu (żak U12)

Tymoteusz Wenzel

OSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA

5.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski we Wrocławiu (żak U8)

5.miejsce w Finale Indywidualnego Pucharu Polski w Bydgoszczy (żak U8)

Julia Wałowska

Aeroklub Ostrowski

5.miejsce w 50. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów  w klasie KLUB-B w Ostrowie Wielkopolskim (junior)

 

nagrody dla zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

Cyprian Adamcio

KS STAL LA

2.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu (sztafeta 4x200m)

2.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu

(sztafeta 4x100m)

Dagmara Adamcio

KS STAL LA

3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (skok w dal)

3.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku Białej

(skok w dal)

1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku Białej

(sztafeta 4x100m)

1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku Białej

(sztafeta 4x400m)

3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (sztafeta 4×400 m MIX)

Łukasz Błaszczyk

Aeroklub Ostrowski

2.miejsce w 21. Szybowcowych Mistrzostwach Europy
w Pociunai-Litwa (senior)

1.miejsce w 12. Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie 15 metrowej w Lesznie (senior)

1.miejsce w 21. Szybowcowych Mistrzostwach Europy,
w Pociunai – Litwa (klasyfikacja drużynowa)

Dawid Borowski

KS STAL LA

1.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Biegach Przełajowych w Oleśnie

Kacper Cegła

KS STAL LA

1.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Suwałkach (sztafeta 4x100m)

2.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu

(sztafeta4x100m)

4.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu (200m)

Igor Domagała

OSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA

6.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Lesznie (kadet)

5.miejsce w Cyklu Indywidualnego Pucharu Polski (kadet)

2.miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy (junior)

Damian Drozdowski

KS STAL LA

2.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu

(sztafeta 4x100m)

5.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu

(sztafeta 4x400m)

Weronika Dudzińska

KS STAL LA

3.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie (2000m)

Lena Dusza

UKS Piątka

2.miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Jeleniej Górze (koszykówka dziewcząt)

Hubert Gaicki

OSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA

1.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaków Wrocław (żak U12)

4.miejsce w Indywidualnych Pucharze Polski Żaków
w Bydgoszczy (żak U12)

Dawid Grząka

KS STAL LA

3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w Rzeszowie (60m)

2.miejsce w Mistrzostwach Polski U20  w Radomiu

(sztafeta 4x100m)

8.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu (100m)

Kacper Grzelak

TŻ Ostrovia S.A.

12 miejsce – Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy

w Nagyhalasz

3 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych U21

3 miejsce -Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów U21

6 miejsce – Finał Brązowego Kasku

Kordian Grzesiak

Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „Leonidas”

3.miejsce w XII Mistrzostwach Polski NO GI JIU JITSU 2022

2.miejsce w Pucharze Polski MMA

Maciej Idczak

Aeroklub Ostrowski

3.miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4G, Warszawa – Chrcynno (senior)

Tomasz Jankowski

KS STAL LA

1.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Suwałkach  (sztafeta 4×100 m)

2.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu (sztafeta 4x200m)

Janusz Jaworowicz

OSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA

5.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski we Wrocławiu (żak U10)

2.miejsce w Finale Indywidualnego Pucharu Polski w Bydgoszczy

(żak U10)

Michał Jopek

KS STAL LA

3.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie

(sztafeta 4x400m)

7.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej

(sztafeta 4x100m)

Inga Kanicka

KS STAL LA

3.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej (200m)

1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej sztafeta (sztafeta 4x100m)

1. miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej sztafeta (sztafeta 4x400m)

Marcin Karolewski

KS STAL LA

1.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Suwałkach (sztafeta 4x100m)

5.miejsce w Mistrzostwach Polski U23 w Poznaniu (200m)

6.miejsce w Mistrzostwach Polski U23 w Poznaniu

(sztafeta 4x400m)

Mikołaj Kędzierski

KS STAL LA

3.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu

(sztafeta 4x100m)

5.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu

(sztafeta 4x400m)

Olga Kisielewska

UKS Piątka

2.miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Jeleniej Górze (koszykówka dziewcząt)

Eryk Krakowski

KS STAL LA

1.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie

(sztafeta 4x100m)

2.miejsce w Mistrzostwach Polski U 16 w Lublinie

(sztafeta 4x100m)

Oliwia Klar

KS STAL LA

1.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (200m)

1. miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej

(sztafeta 4x100m)

3.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej (100m)

Jakub Krawczyk

TŻ Ostrovia S.A.

5 miejsce – Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy

w Nagyhalasz

3 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych U21

3 miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów U21

1 miejsce – Finał Brązowego Kasku

Paweł Kuświk

OSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA

1. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski

we Wrocławiu (żak U10)

1. miejsce w Finale Indywidualnego Pucharu Polski

w Bydgoszczy (żak U 8-10)

Zofia Losy

KS STAL LA

2.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie (wieloskok)

Wiktor Łaciński

Aeroklub Ostrowski

7.miejsce w Szybowcowych Mistrzostwach Świata Juniorów
w klasie Standard, Tabor – Czechy (junior)

1.miejsce w 21. Szybowcowych Mistrzostwach Europy
w Pociunai-Litwa (klasyfikacja drużynowa)

Bartłomiej Łuczak

KS STAL LA

3.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie  (wieloskok)

1.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie

(sztafeta 4x100m)

Igor Majcher

Ostrowskie Towarzystwo Szachowe

1.miejsce w Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich
w Trzciance (młodzież-junior młodszy)

Bogusław Małota

Aeroklub Ostrowski

6.miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, Warszawa  -Chrcynno (senior)

3.miejsce w Pucharze Polski – Klasyfikacja generalna- Kategoria F4C

5. miejsce w Pucharze Polski – Klasyfikacja generalna- Kategoria F4H (senior)

Bartosz Nowicki

Aeroklub Ostrowski

7. miejsce Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata
w Czechach (senior) (szybownictwo)

1.miejsce w Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Świata, Przykona (senior)

Radosław Oleksy

Aeroklub Ostrowski

2.miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Świata w kategorii F4H, Norwegia-Jarlsberg (kategoria drużynowa)

3.miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4H, Warszawa – Chrcynno (senior)

3.miejsce w Pucharze Polski – klasyfikacja generalna (senior)

Bartosz Opielewicz

KS STAL LA

3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (trójskok)

7.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej

(sztafeta 4x100m)

Marcel Pawlak

OSTROWSKIE STOWARZYSZENIE OMEGA

3. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski
we Wrocławiu (żak U6)

6. miejsce w Finale Indywidualnego Pucharu Polski
w Bydgoszczy (żak U6)

Paweł Piekielny

Ostrowskie Towarzystwo Szachowe

1.miejsce w VI Indywidualnych Mistrzostwach Świata Niesłyszących Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
w Warszawie

3.miejsce w XIX Drużynowych Mistrzostwach Świata Niesłyszących Mężczyzn w Szachach Klasycznych w Warszawie (senior)

Amelia Płócienniczak

KS STAL LA

1.miejsce w Mistrzostwach Polski w Bielsku-Białej U18 (sztafeta 4x400m)

8.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (4x400m MIX)

Jakub Poczta

TŻ Ostrovia S.A.

3 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych U21

3 miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów U21

Julia Podruczna

KS STAL LA

1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej

(sztafeta 4x100m)

1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej

(sztafeta 4x400m)

1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (skok w dal)

Piotr Rak

KS STAL LA

3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (sztafeta 4x400m MIX)

7.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku-Białej

(sztafeta 4x100m)

Piotr Stojanowski

KS STAL LA

3.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu

(sztafeta 4x100m)

5.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu

(sztafeta 4x400m)

Olga Szlachta

KS STAL LA

5.miejsce w Mistrzostwach Europy U18 w Jerozolimie (trójskok)

1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w Bielsku Białej

(trójskok w dal)

1.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie  (trójskok)

Sebastian Szostak

TŻ Ostrovia S.A.

3 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych U21

3 miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów U21

4 miejsce -Finał Brązowego Kasku

Jakub Tuczyński

KS STAL LA

3.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu

(sztafeta 4x100m)

Julia Wojtysiak

UKS Piątka

2.miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Jeleniej Górze (koszykówka dziewcząt)

Aleksander Wojtasik

KS STAL LA

1.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie sztafeta (sztafeta 4x100m)

8.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie (300m)

Julian Worobiec

Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „Leonidas”

2.miejsce w Mistrzostwach Polski NO GI JIU JITSU

Patryk Wykrota

KS STAL LA

2.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu (sztafeta 4x200m)

3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U23 w Toruniu (200m)

4.miejsce Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu (200m)

1.miejsce w Mistrzostwach Polski U23 w Poznaniu (200m)

3.miejsce w Mistrzostwach Polski U23 Poznaniu (100m)

3.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Suwałkach (100m)

2.miejsce Mistrzostwach Polski Seniorów w Suwałkach (200m)

1.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Suwałkach (sztafeta 4x100m)

Kacper Zimniak

KS STAL LA

2.miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów w Suwałkach (sztafeta 4x200m)

3.miejsce w Mistrzostwach Polski U 20 w Radomiu

(sztafeta 4x100m)

5.miejce w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu

(sztafeta 4x400m)

Nikodem Zimniak

KS STAL LA

1.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie

(sztafeta 4x100m)

8.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie (100m)

 

Nagrody dla drużyn, trenerów oraz działaczy sportowych

Drużyny:

Ostrowskie Stowarzyszenie   OMEGA

Żak/speedrower

3. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski

w Ostrowie Wielkopolskim

7. miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych w Żołędowie

Hubert Gaicki

Ostrowskie Stowarzyszenie   OMEGA

Kobiety/speedrower

4. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski

w Ostrowie Wielkopolskim

5.miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych w Żołędowie

 

Sylwia Kuświk

Ostrowskie Stowarzyszenie   OMEGA

Młodzik/speedrower

4.miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski

w Ostrowie Wielkopolskim

6.miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych w Żołędowie

Paweł Kuświk

Ostrowskie Stowarzyszenie   OMEGA

Junior/speedrower

2.miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych w Żołędowie

3.miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski

w Ostrowie Wielkopolskim

6.miejsce w Drużynowym Pucharze Polski w Gnieźnie

Dawid Lis

Ostrowskie Stowarzyszenie   OMEGA

Kadet/speedrower

1.miejsce w Drużynowym Pucharze Polski w Ostrowie Wielkopolskim 3.miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski

w Ostrowie Wielkopolskim

4.miejsce w Mistrzostwach Polski ParKlubowych w Żołędowie

Janusz Jaworowicz

UKS Piątka Ostrów Wielkopolski

(Szkoła Podstawowa
Nr 5)

Młodzieżowa/

koszykówka

1.miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Sportu Szkolnego, Szkolnego Związku Sportowego  Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 Głuchołazy

Iga Jasik

UKS Piątka Ostrów Wielkopolski

Młodzieżowa/

koszykówka

4.miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski 3×3 Warszawa

 

Tymon Kołpak

 

 

UKS OLIMPIJCZYK

(Szkoła Podstawowa
Nr 1)

Koszykówka chłopców

3.miejsce w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci, Koszykówka Chłopców 2009 i młodsi.

Mateusz Gostomczyk

 

Trenerzy:

Mariusz Staszewski

TŻ Ostrovia S.A.

16 miejsce- Mistrzostwa Świata Juniorów U-16 w klasie 250cc

5,12 miejsce – Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w Nagyhalasz

3 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych U-21

3 miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów U-21

1,4,6 miejsce – Finał Brązowego Kasku

Kamil Brzozowski

TŻ Ostrovia S.A.

16 miejsce- Mistrzostwa Świata Juniorów U-16 w klasie 250cc

5,12 miejsce – Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w Nagyhalasz

3 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych U-21

3 miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów U-21

1,4,6 miejsce – Finał Brązowego Kasku

Mateusz Jess

Ostrowskie Stowarzyszenie ”OMEGA”

1.miejsce Drużynowy Puchar Polski – Częstochowa (kadet)

2.miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych – Żołędowo (junior)

3. miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski – Ostrów Wielkopolski (junior)

3. miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski – Ostrów Wielkopolski (młodzik)

3. miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski – Ostrów Wielkopolski (kadet)

3. miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski – Ostrów Wielkopolski (żaki)

4.miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych – Żołędowo (kadet)

4. miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski – Ostrów Wielkopolski (kobiety)

Joanna Zemska

UKS Piątka

1.miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Sportu Szkolnego, Szkolnego Związku Sportowego  Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 Głuchołazy

2.miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Jelenia Góra

Łukasz Olejnik

UKS Piątka

4.miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski 3×3 Warszawa

Karol Skarżyński

AEROKLUB OSTROWSKI

2.miejsce w 21.Szybowcowcowych Mistrzostwach Europy w klasie STANDARD, Pociunai-Litwa

1.miejsce w 12.Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie 15 metrowej w Lesznie

1.miejsce w 21.Szybowcowych Mistrzostwach Europy, Pociunai-Litwa Klasyfikacja Drużynowa

7.miejsce w 12.Szybowcowych Mistrzostwach Świata Juniorów w klasie Standard, Tabor-Czechy

5.miejsce w 50.Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie KLUB-B, Ostrów Wielkopolski

4.miejsce w 50.Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie KLUB-B, Ostrów Wielkopolski

50.Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie STANDARD, Ostrów Wielkopolski

2.miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Świata w kategorii F4H; Norwegia-Jarlsberg (kategoria drużynowa)

3.miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4H; Warszawa-Chrcynno

3.miejsce w Pucharze Polski – klasyfikacja generalna’

6.miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C; Warszawa-Chrcynno

3.miejsce w Pucharze Polski- klasyfikacja generalna- Kategoria F4C

5.miejsce w Pucharze Polski – klasyfikacja generalna- Kategoria F4H

3.miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4G; Warszawa-Chrcynno

Katarzyna Walczak

KS STAL LA

3. miejsce oraz rekord Polski Patryka Wykroty w reprezentacyjnej sztafecie 4x100m podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Monachium
23. miejsce Patryka Wykroty w biegu na 200m podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Monachium
5. miejsce Olgi Szlachty w trójskoku podczas Mistrzostw Europy U18 w Jerozolimie
4. miejsce w sztafecie szwedzkiej oraz 11 miejsce w biegu na 200m Ingi Kanickiej podczas Mistrzostw Europy U18 w Jerozolimie

1.miejsce Mistrzostw Polski Seniorów sztafety 4x100m KS STAL LA w składzie Tomasz Jankowski, Marcin Karolewski, Patryk Wykrota, Kacper Cegła
2.miejsce MP Seniorów: Patryk Wykrota w biegu na 200m, sztafeta 4x200m w składzie Patryk Wykrota, Kacper Zimniak, Cyprian Adamcio, Tomasz Jankowski
3.miejsce MP Seniorów – Patryk Wykrota w biegu na 100m
rekord Polski Olgi Szlachty w trójskoku w kategorii U18

1.miejsce  Halowych Mistrzostw Polski U18 w biegu na 200m Oliwia Klar
1.miejsce w Halowych Mistrzostw Polski U18 w trójskoku Olga Szlachta
1. miejsce  w Halowych Mistrzostw Polski U18 w skoku w dal Julia Podruczna
1.miejscew Mistrzostwach Polski U18 w skoku w dal Olga Szlachta
1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w trójskoku Olga Szlachta
1.miejscew Mistrzostwach Polski U23 w biegu na 200m Patryk Wykrota

1.miejsce w  Mistrzostwach Polski U18 sztafeta 4x100m w składzie Julia Podruczna, Oliwia Klar, Dagmara Adamcio, Inga Kanicka
1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 sztafeta 4x400m w składzie Julia Podruczna, Amelia Płócienniczak, Dagmara Adamcio, Inga Kanicka
1.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 sztafeta 4x100m w składzie Bartłomiej Łuczak, Nikodem Zimniak, Olek Wojtasik, Eryk Krakowski
2.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w biegu na 100m Eryk Krakowski
2.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w wieloskoku Zofia Losy
2.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 sztafeta 4x100m w składzie Damian Drozdowski, Kacper Cegła, Cyprian Adamcio, Dawid Grząka
3.miejsce w  Mistrzostwach Polski U23 w biegu na 100m Patryk Wykrota
3.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w biegu na 100m Oliwia Klar
3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U23 w biegu na 200m Patryk Wykrota
3.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w biegu na 200m Inga Kanicka
3.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w biegu na 60m Dawid Grząka
3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w trójskoku Bartosz Opielewicz
3.miejsce Halowych Mistrzostw Polski U18 w skoku w dal Dagmara Adamcio
3.miejsce w  Mistrzostwach Polski U18 w skoku w dal Dagmara Adamcio
3.miejsce w  Mistrzostwach Polski U16 w wieloskoku Bartłomiej Łuczak
3.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 sztafeta 4x100m w składzie Piotr Stojanowski, Kuba Tuczyński, Mikołaj Kędzierski, Kacper Zimniak
3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 sztafeta mix  w składzie Dagmara Adamcio Piotr Rak Oliwia Klar Michał Jopek

Marek Walczak

KS STAL LA

3. miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w sztafecie 4x100m w składzie Piotr Stojanowski, Jakub Tuczyński, Mikołaj Kędzierski oraz Kacper Zimniak
4. miejsce w Mistrzostwach Polski U23 w skoku w dal Natalia Benedykcińska
4. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U23 w skoku w dal Natalia Benedykcińska
4. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w skoku w dal Kuba Robotnikowski
6. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w skoku wzwyż Daria Rybak
7. miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w skoku wzwyż Daria Rybak

Kamila Grzegorowska

KS STAL LA

1. miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Biegach Przełajowych na dystansie 4km  Dawid Borowski
3. miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w biegu na 2000m Weronika Dudzińska
4. miejsce w Mistrzostwach Polski U23 w biegu na 800m Jakub Chmielarz

4. miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w biegu na 5000m Kacper Adamczak
4. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w biegu na 3000m Kacper Adamczak

 

4. miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w biegu na 600m Natasza Mucha
5. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w biegu na 1000m Lena Dąbrówka
6. miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w biegu na 3000m Kacper Adamczak
7. miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 800m Jakub Chmielarz
7. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w biegu na 1000m Hubert Brudło
8. miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 10km Kacper Adamczak

8. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 1000m Bartek Polak

Michał Walczak

KS STAL LA

3. miejsce oraz rekord Polski Patryka Wykroty w reprezentacyjnej sztafecie 4x100m podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Monachium

23. miejsce Patryka Wykroty w biegu na 200m podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Monachium

5. miejsce Olgi Szlachty w trójskoku podczas Mistrzostw EuropyU18 w Jerozolimie

4. miejsce w sztafecie szwedzkiej oraz 11 miejsce w biegu na 200m Ingi Kanickiej podczas Mistrzostw Europy U18 w Jerozolimie

1.miejsce Mistrzostw Polski Seniorów sztafety 4x100m KS STAL LA w składzie Tomasz Jankowski, Marcin Karolewski, Patryk Wykrota, Kacper Cegła

2.miejsce MP Seniorów: Patryk Wykrota w biegu na 200m, sztafeta 4x200m w składzie Patryk Wykrota, Kacper Zimniak, Cyprian Adamcio, Tomasz Jankowski

3.miejsce MP Seniorów – Patryk Wykrota w biegu na 100m

rekord Polski Olgi Szlachty w trójskoku w kategorii U18

1.miejsce  Halowych Mistrzostw Polski U18 w biegu na 200m Oliwia Klar

1.miejsce w Halowych Mistrzostw Polski U18 w trójskoku Olga Szlachta

1. miejsce  w Halowych Mistrzostw Polski U18 w skoku w dal Julia Podruczna

1.miejscew Mistrzostwach Polski U18 w skoku w dal Olga Szlachta

1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w trójskoku Olga Szlachta

1.miejscew Mistrzostwach Polski U23 w biegu na 200m Patryk Wykrota

1.miejsce w  Mistrzostwach Polski U18 sztafeta 4x100m w składzie Julia Podruczna, Oliwia Klar, Dagmara Adamcio, Inga Kanicka

1.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 sztafeta 4x400m w składzie Julia Podruczna, Amelia Płócienniczak, Dagmara Adamcio, Inga Kanicka

1.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 sztafeta 4x100m w składzie Bartłomiej Łuczak, Nikodem Zimniak, Olek Wojtasik, Eryk Krakowski

2.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w biegu na 100m Eryk Krakowski

2.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w wieloskoku Zofia Losy

2.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 sztafeta 4x100m w składzie Damian Drozdowski, Kacper Cegła, Cyprian Adamcio, Dawid Grząka

3.miejsce w  Mistrzostwach Polski U23 w biegu na 100m PatrykWykrota

3.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w biegu na 100m Oliwia Klar

3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U23 w biegu na 200m Patryk Wykrota

3.miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w biegu na 200m Inga Kanicka

3.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 w biegu na 60m Dawid Grząka

3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w trójskoku Bartosz Opielewicz

3.miejsce Halowych Mistrzostw Polski U18 w skoku w dal Dagmara Adamcio

3.miejsce w  Mistrzostwach Polski U18 w skoku w dal Dagmara Adamcio

3.miejsce w  Mistrzostwach Polski U16 w wieloskoku BartłomiejŁuczak

3.miejsce w Mistrzostwach Polski U20 sztafeta 4x100m w składzie Piotr Stojanowski, Kuba Tuczyński, Mikołaj Kędzierski, Kacper Zimniak

3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 sztafeta mix  w składzie Dagmara Adamcio Piotr Rak Oliwia Klar Michał Jopek

 

Działacze sportowi:

Waldemar GórskiTŻ Ostrovia S.A.
Przemysław DomagałaOstrowskie Stowarzyszenie OMEGA
Piotr KucharskiAeroklub Ostrowski
Bartosz KarasińskiBM SLAM STAL
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Nowe ostrzeżenie pogodowe
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
R2z
1 rok temu

Bo to jest miasto rowerów,zielonego złomu na chodnikach,kandydatów do koryta,nie obchodzi nikogo inna zajawka młodych ludzi,tylko ta ktura się pokazuje,i ta w kturej miasto ma interes,taki żeby się pokazać,zresztą nie ma co się produkować,zaraz majówka znowu propaganda,robić swoje a na nich wyj,,, e, 👊

Ja
odpowiada  R2z
1 rok temu

Zaraz majówka. To może czas nadrobić zasady pisowni?(ortografii)

Andre
1 rok temu

Mamy też w mieście bardzo dobry Kick boxing club Poprawa.Szkoda,że nikt o nich nie pamięta.

Kleber
odpowiada  Andre
1 rok temu

Jakie sukcesy?

4
0
Napisz co o tym sądziszx