Pożar w popularnym ZOO – spłonęły zwierzęta

Być może niektórzy z Was zamierzali się wybrać na Majówkę do popularnego Zoo w Borysewie niedaleko Uniejowa. Niestety doszło tam do tragicznego pożaru, w którym spłonęły zwierzęta.

Ogień objął drewniany obiekt, znajdujący się z tyłu trasy wytyczonej do zwiedzania. Ogień szybko się rozprzestrzeniał i niestety nie udało się uratować siedmiu małp oraz 40 papug. Drewniany obiekt miał wymiary 100 metrów kwadratowych.

„Kochani, nie tak wyobrażaliśmy sobie rozpoczęcie majówki… To dla nas tragedia. Straciliśmy w tym pożarze naszych podopiecznych. W nocy w Zoo Borysew spłonęły budynki papugarni i małpiarni. Płomienie pojawiły się około 4 nad ranem. Siedem małp i 40 papug nie przeżyło pożaru. Pożar gasiło pięć zastępów straży pożarnej. Spłonął budynek dla zwierząt przy moście prowadzącym na wyspę” – rozpoczyna się wpis opublikowany na profilu Zoo Borysew

Wstępne ustalenia służb wskazują, że przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. W akcji gaśniczej udział wzięło pięć zastępów straży pożarnej – dwa PSP oraz trzy OSP.

Zoo w najbliższym czasie będzie zamknięte.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pierwszy motocyklista rozpoczął sezon od wizyty w szpitalu
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianka
10 miesięcy temu

Żal zwierzaków,🥲💔

karolo
10 miesięcy temu

Szkoda zwierząt to fakt, ale do wuja pana co to ma wspólnego z Ostrowem i powiatem ostrowskim, czy nawet południową Wielkopolską? Gdzie to w ogólejest? To nawet nie jest w naszym województwie. Na tym portalu zaraz będą pojawiać się informacje, że pod Białymstokiem pijany facet wjechał ciągnikiem do rowu.

Ostatnio edytowany 10 miesięcy temu by karolo
jazzal
10 miesięcy temu

Szkoda zwierzątek . Biedactwa musiały mocno cierpieć .

Hugo
10 miesięcy temu

Kajetanec papug może dostarczyć kilka małp też by się znalazło 🙂

Mariusz
10 miesięcy temu

Wstępne ustalenia służb wskazują, że przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. ” Kto zakładał tą instalację ? Taki spinol na zewnątrz? pewnie świeża robota firmy „krzak” ? Szkoda zwierząt :/

Biedne
10 miesięcy temu

Żal zwierząt.

M..
10 miesięcy temu

Mam nadzieję że nie cierpiały długo 😞

Kleber
10 miesięcy temu

Smutne. Nie mialy drogi ucieczki

Gjyra
10 miesięcy temu

A małpy na wiejskiej mają się dobrze i za nasze na majówkę polecą na malediwy

Trobek
10 miesięcy temu

masakra szkoda zwierzaki 🙁

osw
odpowiada  Trobek
10 miesięcy temu

Ptaki trzymane w klatce, to jest masakra.

11
0
Napisz co o tym sądziszx