Ostrowianki grały o milion!

Udostępnij
Tweet

Mama z córką. Edyta prowadzi działalność krawiecko-tapicerską. Wyposaża pokoje dziecięce. Marcelina studiuje medycynę w Krakowie i interesuje ją lingwistyka matematyczna. Ma jeszcze przed sobą pięć lat nauki i jeszcze nie zdecydowała się jaką wybierze specjalizacje.

W pierwszej kategori z dwóch kategorii: „miasto z przysłowia”, „patron szkoły” wybrały tę pierwszą.

Pierwsze pytanie brzmiało: Według przysłowia nie od razu zbudowano… Z propozycji kilku dużych miast wybrały Kraków i postawiły cały milion. Była to oczywiście prawidłowa odpowiedź, dlatego cała kwota przeszła do drugiego pytania, gdzie z dwóch kategorii: „rzut monetą”, „deska olimpijska” wybrały ponownie tę pierwszą, ponieważ Marcelina przyznała, że nie wie co to jest olimpijska deska.

„Ktoś rzucił monetą 5 razy i 5 razy wypadła reszka. Jakie jest prawdopodobieństwo, że w kolejnym rzucie wypadnie orzeł?

Spośród odpowiedzi 0.25, 0.5, 0.66, 1 – wybrały drugą odpowiedź i postanowiły na nią wszystkie banknoty. Okazało się, że była ta trafna odpowiedź.

W kolejnym etapie spośród kategorii „auto”, „miliarderzy” Marcelina powiedziała mamie, że „nie zna ludzi”, dlatego kobiety wybrały kategorię motoryzacyjną. Zapytano w nim o produkowany w latach `80 i `90 model testarossa. Do wyboru były marki Ferrari, Porsche, Deloran, Lamborghini. Kobiety rozdzieliły kwoty na trzy najpopularniejsze marki. Prawidłową odpowiedzią było ferrari i dzięki temu pozostało w grze 375 tys. zł.

Czwarta para kategorii: „Centrum drogi”, „Co to takiego” doprowadziły graczki do wyboru drugiej propozycji. Tam pojawiło się pytanie o „aglety”. Pytanie to spowodowało duże wątpliwości i podział pieniędzy do ostatniej sekundy. Były to skuwki do sznurowadeł. Do wygrania miały jeszcze 150 tys. zł.

„Pałac na wyspie”, „z drewna” – z tych dwóch kategorii wybrały drugą i musiały zmierzyć się z wiedzą dotyczącą najwyższej na świecie budowli z drewna, którą można do dziś obejrzeć. Edyta wiedziała, że w Polsce jest to maszt radiowy z Gliwic. Ostrowianki rozdzieliły kwotę na Polskę i Norwegię, z czego polska konstrukcja okazała się najwyższym obiektem.

CZYTAJ  Pierwsza kolizja na nowym Rondzie Bankowym

Spośród kategorii „U jubilera”, „w teatrze” wybrały tę drugą. Musiały wykazać się znajomością nazwy przestrzeni pomiędzy sceną a widownią w teatrach opierowych. Do wyboru były „kanał”, „sztolnia”, „studnia”. Powołując się na kobiecą intuicję mama zdecydowała, że 75 tysięcy postawi na studnię, a 25 tysięcy na kanał. Prawidłową odpowiedzią był kanał.

Na dwa pytania przed końcem gry zdecydowały się na kategorię „kolor”, ponieważ Marcelina stwierdziła, że zna tylko jeden uniwersytet. Który z kamieni szlachetnych jest na ogół zielony „szmaragd”, „szafir”, „rubin”. Cała kwota została postawiona na szmaragd i dotarły do finału.

Finałowe pytanie dotyczyło gry w tenisa. Marcelina była dość pewna prawidłowej odpowiedzi. Niestety okazała się ona nieprawidłowa. Mama z córką otrzymały nagrody pocieszenia.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Edek
1 rok temu

Wystąpić w takim chłamie i do tego jeszcze w TV Polsza Today ???
Kobitki ! Śmiać się będą z Was i pokazywać palcami przez lata. Długie lata…

Jurek
1 rok temu

Nigdy nie idz do TVP

Nick
1 rok temu

Tam nikt nigdy nie wygra miliona.

Nikodem
odpowiada  Nick
1 rok temu

Ktoś mądry wygrywa a ktoś co za takiego się uważa przegrywa to proste jak pi…. lenie nie rozumiesz? to nie pisz domysłów…

Nick
odpowiada  Nikodem
1 rok temu

To się ciągnie już chyba 10lat i jeszcze nikt nigdy nie wygrał, połowa pytań jest z dupy wzięta. A wszystko opiera się w zasadzie o przegrywanie a nie wygrywanie, bo ten milion to masz tylko na poczatku

Dziad
odpowiada  Nikodem
5 miesięcy temu

mądry przemilczy głupi się odezwie

Bonus
odpowiada  Nick
1 rok temu

Bo to jedna wielka ściema, tak samo jak cowid. Tylko naiwni idioci wierzą, że to prawda. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

7
0
Napisz co o tym sądziszx