Podzielono kasę na kluby sportowe. Liderzy zgarnęli wielkie kwoty

Udostępnij
Tweet

Urząd Miasta ogłosił wyniki I otwartego konkursu ofert na „wspieranie realizacji zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu” w 2023 roku. Laureatami zostały ostrowskie zespoły biorące udział w rozgrywkach ligowych.

W pierwszej części do podziału było prawie 2,5 miliona złotych. Na liście zwycięzców można znaleźć 14 zadań zgłoszonych przez 11 klubów sportowych.

Najwięcej z całej listy zgarnął koszykarski klub BM SLAM Stal SA, który ma do wydania 1 060 000 złotych. Drugi na liście, z kwotą miliona złotych, jest KPR Ostrovia z piłką ręczną.

Pozostałe 9 klubów ma do podziału 390 tysięcy złotych. Klub żużlowy wystartuje w osobnym konkursie na początku 2023 roku.

Zestawienie podziału pieniędzy na poszczególne zadania

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Bus zapalił się po wypadku (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jacek
11 miesięcy temu

Mi nikt nie dokładał do pracy zawodowej i PO 1989 roku musiałem kilka razy szukać we własnym zakresie.

kiedyś kibic
11 miesięcy temu

i takie działanie jest gwoździem do trumny dla polskiej piłki .Zamiast uczyć dzieci zdobywania sponsorów daje im się kasę za darmo .W ten sam sposób sponsoruje się tę nic nie wartą reprezentację kraju .Suma sumarum bo co mają grać kiedy i tak kasa jest w kieszeni .

Pies
11 miesięcy temu

Wreszcie „doceniono” Ovie💪. Po co finansować kopaczy, których kibice prezentują buractwo, amatorstwo, a do tego chodzą w wadze Wichra Chruszczyny Ajax Rojów…nawet kobiety OVII więcej dostały 🤣

ostrowski kibic
11 miesięcy temu

KUKS i OKS to ta sama liga a różnica 5tys. Ciekawe czym się kierowali dzielący pieniądze…
To tak jak by dla klubów grających w najwyższej klasie rozgrywkowej, jednej drużynie przydzielić 1.500.000, a drugiej 1.000.000.

kasa
11 miesięcy temu

Art. z Rzeczypospolitej:
„Zebrane przez nas dane pokazują, że magistraty, które już były mocno zaangażowane we wspieranie klubów sportowych, kontynuują swoją politykę. Liderem zarówno w 2021, jak i 2020 r. był Wrocław. W ubiegłym roku wydał on na wspieranie klubów sportowych 24,6 mln zł. W 2020 r. było to nieco ponad 23 mln zł. Wspieranie klubów profesjonalnych jest jak najbardziej działaniem świadomym, ponieważ poza wzbogacaniem oferty na spędzanie wolnego czasu przez mieszkańców, promujemy w ten sposób sport, aktywność fizyczną i tworzymy warunki do rozwijania się wrocławskich sportowców na wszystkich szczeblach szkoleniowo-rozgrywkowych – mówi Wojciech Koerber z Urzędu Miejskiego Wrocławia. Przykład Wrocławia i Lublina może wskazywać, że „duży może więcej”. Nie wszystkie wojewódzkie stolice garną się jednak do wsparcia klubów sportowych. Dobrym przykładem jest tutaj Kraków, który w 2021 r. przekazał zawodowym klubom jedynie 108 tys. zł. Kwoty 1 mln zł nie przebił Białystok (700 tys. zł). Na 1 mln zł zatrzymał się też Poznań, a przecież to właśnie tamtejszy Lech w sezonie 2021/2022 został piłkarskim mistrzem Polski. Kluby otrzymujące dofinansowanie od lokalnych władz, starają się oczywiście zdobyć jak najszersze grono prywatnych sponsorów. Nie zawsze się to udaje, a dotacje z miejskich budżetów bywają głównym źródłem wpływów do klubowej kasy”

Grzesiok
11 miesięcy temu

Wszystko przed PiS nie głosuję

Bobuś
11 miesięcy temu

A kto to rozlicza lub rozliczy?

kibic
odpowiada  Bobuś
11 miesięcy temu

Przydało by się to rozliczyć z audytem zewnętrznym włącznie. Znam kluby które biorą kasę, a swoim trenerom nie płacą. Zaległości sięgają czasem kilkunastu miesięcy.
Wprowadzić zasadę – kto bierze publiczne pieniądze godzi się na audyt. Transparentność finansowa przede wszystkim.

Mik
odpowiada  kibic
10 miesięcy temu

Kolego bo te dotacje nie są na opłacanie trenera. Możesz je przeznaczyć na sprzęt, na ligę ale nie na wypłaty dla trenera. Doimformuj się trochę.

kolegakibica
odpowiada  Mik
10 miesięcy temu

a jakie to ma znaczenie ? Skoro są dodatkowe pieniądze to te które normalnie by poszły na sprzęt, ligę itd powinny zostać, myślenie nie boli
popytaj trenerów jak mają płacone, a oczy ci się otworzą
wystarczy że jeden zacznie gadać a reszta ruszy jak domino, ale pewnie nikt nie chce robić syfu w klubie
obecnie to się wszyscy klepią po plecach jak to jest dobrze i wspaniale gratulujac sobie nie wiadomo czego

Mik
odpowiada  kolegakibica
10 miesięcy temu

Ale jaki jest problem odejść z klubu jeśli nie masz płacone?

oo
11 miesięcy temu

Serio istnieje jeszcze coś takiego jak „ludowy klub sportowy”????? Ale czemu się dziwić skoro miastem rządzi stara komunistka

Lucjan
11 miesięcy temu

A piłkarze- kopaczobiegacze za co i po co dostają pieniądze? Za udział w 9 ligowej kopaninie i derby ze Szczekanowem? 😂😂😂

Usa
odpowiada  Lucjan
11 miesięcy temu

Nie lepiej dać rodowitym ostrowianom z USA

Normalny
odpowiada  Usa
11 miesięcy temu

Nie porównuj sportu na poziomie ekstraklasy z poziomem piłki kopanej na „boisku” gdzie krowy na co dzień robią kupkę…

podatnik
11 miesięcy temu

Dlaczego miasto rozdaje pieniądze z naszych podatków na sport zawodowy?!

16
0
Napisz co o tym sądziszx