„Za parowozownią” oddane do użytku

Po kilkunastu miesiącach młodzież Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski wróciła z treningami na kultowy obiekt „Za Parowozownią”.

Dobiegła końca pierwsza część modernizacji „Domu Ostrovii 1909”.Pierwszy etap modernizacji centrum treningowo-sportowego, poza boiskiem ze sztuczną nawierzchnią, to także nowe ogrodzenie, oświetlenie, wykonanie przyłączy: wodociągowego, kanalizacji sanitarnej, deszczowej wraz z instalacją wewnętrzną, systemu nawadniającego oraz drenarskiego, instancji elektrycznej i systemu monitoringu.

Pierwszy pokazowy trening z udziałem żaków i orlików naszego klubu miał miejsce we wtorkowe popołudnie. To boisko wysokiej jakości jakiego w naszym mieście brakowało od wielu lat. Obiekt będzie tętnił życiem każdego popołudnia i wieczorami. Nasz klub posiada kilkanaście grup młodzieżowych od skrzatów, żaki po trampkarzy i juniorów oraz dwa zespoły seniorskie.

Pokazowe zajęcia obserwowali prezydent Beata Klimek wraz ze swoimi zastępcami Mikołajem Kostką i Sebastianem Górskim. To dzięki zaangażowaniu władz miasta i przyjaciół Ostrovii modernizacja tego obiektu po wielu latach może być w końcu realizowana.

W fazie realizacji jest jeszcze drugi etap modernizacji obiektu „Za Parowozownią”. Tutaj prace obejmują: budowę boiska z nawierzchnią naturalną wraz z nawodnieniem i odwodnieniem terenu, a także budowę toalet, trybun głównej oraz gości. Ten etap prac ma zostać ukończony na wiosnę przyszłego roku.

Koszt modernizacji “Za Parowozownią” to ponad 14 mln złotych. Na tę inwestycję Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało 2,5 mln złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu w ramach Programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

Inwestycja „Za parowozownią” to jedno z zadań w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego.

CZYTAJ  Budują niewymiarowy basen

29 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bolek i Lolek
1 miesiąc temu

a gdzie jest zygmunt.b.przyboczny?

Ja
1 miesiąc temu

Mam pytanie do gościa od żużla
Ile razy zamykaliście klub bo smród i długi no ile .
Ile razy zmienialiście nazwę no ile .?
Ile razy jeszcze to zrobicie no ile ?
Ile lig jest na żużlu no ile ?
Itd….
A jeśli chodzi o przywłaszczenie terenu przez Ostrovie ( przez V jakby co )to nikt sobie nic nie przywłaszczył .
Ostrovia 1909 zawsze tam była jest i będzie !!!
A ty kolego jesteś z cyntry czy z innego tworu że tak Cie boli że dzieci z Ostrovii (przez V ) mają wreszcie gdzie trenować

He-man
1 miesiąc temu
  1. Chyba nie ja pierwszy, ale jakim prawem Ostrowia przywłaszczyła sobie ten właśnie teren. Skoro „Miasto Ostrów wyremontowało obiekt to każda szkółka piłkarska ma tam grać i trenować. Co jest? Tak jak z koszykówką robicie sobie prywatny folwark? A PRZEPRASZAM w Której lidze gra ostrowia??? Żenada jakaś!!!
Dawid
1 miesiąc temu

Kiedy Ostrovia wchłonie Centre?

Dolata
1 miesiąc temu

Ostrovia vs Borowiec 0:9 Ostrovia 2,5mln zł. Bobrowiec 11 zł (czekej aby buty włóżę i potrzymej mi piwo )

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Piłkarzy młodocianych setki,niekoniecznie musi być klub ligowy,aby trenowali.
A ile młodzików trenuje jazdę na żużlu i też wydano 20 milinów na stadion.

Soltys5ze Szczur
odpowiada  Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Wyniki w żużlu : Nsport + ( Extraliga) wyniki w piłce Ostrovi ( grali kiedyś w lzs Orkan Szczurawice) emisja: u Zdzicha na telefonie 🤣😅😆😁🙃🙃😘😗😝🤑😙

Ole
1 miesiąc temu

Klimek kopie piłkę, Klimek remontuje schronisko, Klimek wyprowadza psy po wybiegu… Strach otworzyć lodówkę 😉

Jola
odpowiada  Ole
1 miesiąc temu

Kampania wyborcza za nasze piniondze. Sejmy , senaty czekają. Koleżanka załatwi. Aby się do pisiorów zapisać 🙂

Czytelnik
1 miesiąc temu

Szkoda że droga dojazdowa do obiektu dziurawa wyłożona płytami betonowymi można uszkodzić zawieszenie tyle milionów wydane na dwa boiska trybuny i toalety i postawienie kontenerów zamiast szatni a koszty warte ponad połowę budżetu który poszedł na remont stadionu miejskiego po tam było 26 mln a tu ponad 14 mln masakra…

driver
odpowiada  Czytelnik
1 miesiąc temu

trzeba wolniej jechać, a nic się nie urwie…

Jarosław z Warszawy.
1 miesiąc temu

Boże, widzisz i nie grzmisz?? Pieniądze powinny być wydane jeżeli są jakiekolwiek wyniki. A Ostrovi wyniki są, jakie są, czyli żadne. Która to liga? G? H? Z? Przecież chłopaki z Ostrovii grają zna poziomie LZS Kamienice Nowe i nawet tam przegrywają. „Piłkarze ” najpierw powinni dać coś od siebie – czyli wynik!!!! A później za efekty powinni dostać kasę. Bllle

one
odpowiada  Jarosław z Warszawy.
1 miesiąc temu

Pan „piłkarz” się odezwał, znawca szkolenia i taktyki…

Ja
odpowiada  Jarosław z Warszawy.
1 miesiąc temu

Widać że jesteś Jarosław z Warszawy ,już tobie pisze dlaczego (tobie z małej bo jesteś Jarosław i z Warszawy).
Aby osiągać dobre wyniki to trzeba mieć do tego warunki ,przepraszam lekkoatletyka ma kiepskie warunki i mają super wyniki brawo Wy . Dlatego od czegoś trzeba zacząć baza sportowa a później trzeba robić wszystko aby piąć się w górę .
Chciałbyś mieć drugą ,pierwszą ,ekstraklase gdzie na nieciekawej murawie na miejskim ?
A ten obiekt jest przedewszystkim dla młodych piłkarzy ale co ty o tym możesz wiedzieć przecież ty jesteś jarek z Warszawy

Ja
1 miesiąc temu

Do dziadek .
I dlatego jesteś dziadek

29
0
Napisz co o tym sądziszx