„Za parowozownią” oddane do użytku

Po kilkunastu miesiącach młodzież Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski wróciła z treningami na kultowy obiekt „Za Parowozownią”.

Dobiegła końca pierwsza część modernizacji „Domu Ostrovii 1909”.Pierwszy etap modernizacji centrum treningowo-sportowego, poza boiskiem ze sztuczną nawierzchnią, to także nowe ogrodzenie, oświetlenie, wykonanie przyłączy: wodociągowego, kanalizacji sanitarnej, deszczowej wraz z instalacją wewnętrzną, systemu nawadniającego oraz drenarskiego, instancji elektrycznej i systemu monitoringu.

Pierwszy pokazowy trening z udziałem żaków i orlików naszego klubu miał miejsce we wtorkowe popołudnie. To boisko wysokiej jakości jakiego w naszym mieście brakowało od wielu lat. Obiekt będzie tętnił życiem każdego popołudnia i wieczorami. Nasz klub posiada kilkanaście grup młodzieżowych od skrzatów, żaki po trampkarzy i juniorów oraz dwa zespoły seniorskie.

Pokazowe zajęcia obserwowali prezydent Beata Klimek wraz ze swoimi zastępcami Mikołajem Kostką i Sebastianem Górskim. To dzięki zaangażowaniu władz miasta i przyjaciół Ostrovii modernizacja tego obiektu po wielu latach może być w końcu realizowana.

W fazie realizacji jest jeszcze drugi etap modernizacji obiektu „Za Parowozownią”. Tutaj prace obejmują: budowę boiska z nawierzchnią naturalną wraz z nawodnieniem i odwodnieniem terenu, a także budowę toalet, trybun głównej oraz gości. Ten etap prac ma zostać ukończony na wiosnę przyszłego roku.

Koszt modernizacji “Za Parowozownią” to ponad 14 mln złotych. Na tę inwestycję Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało 2,5 mln złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu w ramach Programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

Inwestycja „Za parowozownią” to jedno z zadań w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bolek i Lolek
1 rok temu

a gdzie jest zygmunt.b.przyboczny?

Ja
1 rok temu

Mam pytanie do gościa od żużla
Ile razy zamykaliście klub bo smród i długi no ile .
Ile razy zmienialiście nazwę no ile .?
Ile razy jeszcze to zrobicie no ile ?
Ile lig jest na żużlu no ile ?
Itd….
A jeśli chodzi o przywłaszczenie terenu przez Ostrovie ( przez V jakby co )to nikt sobie nic nie przywłaszczył .
Ostrovia 1909 zawsze tam była jest i będzie !!!
A ty kolego jesteś z cyntry czy z innego tworu że tak Cie boli że dzieci z Ostrovii (przez V ) mają wreszcie gdzie trenować

He-man
1 rok temu
  1. Chyba nie ja pierwszy, ale jakim prawem Ostrowia przywłaszczyła sobie ten właśnie teren. Skoro „Miasto Ostrów wyremontowało obiekt to każda szkółka piłkarska ma tam grać i trenować. Co jest? Tak jak z koszykówką robicie sobie prywatny folwark? A PRZEPRASZAM w Której lidze gra ostrowia??? Żenada jakaś!!!
29
0
Napisz co o tym sądziszx