Medale zawodników STAL LA na mistrzostwach

Zawodnicy Stal LA zdobyli 4 medale podczas Mistrzostw Polski. Fenomenalni, fantastyczni, cudowni. Mowa o naszych młodzikach którzy dzisiaj startowali w Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie. – mówili przedstawiciele klubu.

Jadąc na te mistrzostwa zawodnicy i działacze byli dobrej myśli ale chyba nikt nie spodziewał się takiego występu zawodników pierwszego dnia.

Głównymi kandydatami do złota byli chłopacy ze sztafety 4*100m.

Jedno to być faworytem ale drugie to wygrać. Zespół w składzie Bartłomiej Łuczak, Nikodem Zimniak, Olek Wojtasik i Eryk Krakowski nie pozostawił złudzeń i pewnie zwyciężył z doskonałym czasem 44.16s

Prawdziwą sensacje w biegu na 100m sprawił Eryk Krakowski.

Eryk jechał na te MP z 18. wynikiem.
W eliminacjach poprawił rekord życiowy o 32 setne sekundy (11.29s)!
W finale dorzucił jeszcze 10 setnych i mógł się cieszy ze srebrnego medalu – do złota zabrakło 1 setnej sekundy.
Czas Eryka to 11.19s. Eryk jest dopiero pierwszym rokiem mlodzika.

Podobnie jak Eryk 14 lat ma również Weronika Dudzinska, która dzisiaj osiągnęła życiowy sukces
Weronika po pasjonującej walce zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski u16 w biegu na 2000m bijąc rekord życiowy o 2 sekundy 6.44.40s

Brąz zupełnie niespodziewanie zdobył również Bartłomiej Łuczak w wieloskoku.

➡️ Zawodnik przez 5 kolejek plasował się w okolicach 6. miejsca. Nic nie zapowiadało że może zdobyć medal.
➡️ Bartłomiej pokazał jednak niesamowity charakter bijąc rekord życiowy w ostatnim skoku aż o ponad 40cm i z rezultatem 12.74m uplasował się na trzeciej pozycji.

Fenomenalnie wystartowała również Natasza Mucha, która w związku z trochę gorszym rekordem zyciowym musiała biegać w drugiej teoretycznie słabszej serii.
➡️ Natasza pobiegła świetnie do ostatnich metrów walcząc o zwycięstwo w biegu. Ostatecznie zajęła drugie miejsce a łącznie tak pechową dla sportowca 4 pozycję z nowym rekordem życiowym 1.37.40

Świetnie spisała się również w nowej dla siebie konkurencji skoku w dal Lenka Kanicka.
➡️ Lenka zajęła 5. miejsce z nowym rekordem życiowym 5.28m.

CZYTAJ  Mieszkańcy skarżą się na remont mostu

Rewelacyjni byli tez pozostali chłopacy w biegu na 100m.
❗️➡️ Nikodem Zimniak poprawiając rekord życiowy o 14 setnych sekundy 11.54s zameldował się w wielkim finale zajmując ostatecznie 8. miejsce.
❗️➡️ Swój rekord życiowy poprawił również Olek Wojtasik i to aż o 22 setne sekundy! 11.61s i ostatecznie uplasował się na 15. pozycji.

❗️✅ Zdecydowanie powyżej oczekiwań spisała się damska sztafeta 4*100m w składzie Amelia Siewiera Julia Kaczmarek Zosia Losy oraz Lena Kanicka.
➡️ Dziewczyny po pięknym biegu wygrały swoją serie i ostatecznie uplasowały się na wysokiej 11. pozycji z najlepszym czasem w sezonie 51.43s

❗️✅ Wcześnie rano w ramach biegu poza konkursem na 100m nasi zawodnic uzyskali następujące rezultaty: