Mateusz Ponitka nadal gra w rosyjskim klubie. Są głosy krytyki

Ostrowianin Mateusz Ponitka, którym miasto szczyciło się dwa lata temu na „witaczach” wywołał lawinę krytyki po tym gdy postanowił ponownie zagrać w rosyjskiej drużynie. Dodajmy, że Ponitka jest jeszcze kapitanem reprezentacji polski w koszykówce.

Odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę mieliśmy masowy bojkot tamtejszego rynku. Wiele firm wycofało się z niego lub zawiesiło „działalność operacyjną”. Polacy zaczęli świadomie pomijać produkty wyprodukowane w Rosji. Natomiast UEFA i FIFA zawiesiły reprezentację Rosji i kluby z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą. Nie odbędzie się m.in. mecz Rosja – Polska w półfinale baraży o awans na mundial.

Portal polskikosz.pl zasugerował, że Mateusz Ponitka woli zadbać o swoją karierę i majątek, grając w wyjątkowo paskudnym miejscu, kosztem twarzy i nazwiska. Dalej sugeruje autor tekstu, że Ponitka byłby rozchwytywany przez inne kluby jak i również chętnych byłoby wielu prawników w razie konfliktu z rosyjskim klubem. Ponitka ma słynąć z nieprzejmowania się z opinią publiczną i nie zamierza niczego wyjaśniać kibicom z Polski.

Mateusz Ponitka gra w drużynie Zenit Petersburg od 2019 roku. Jest jej kapitanem. Ostrowianin wbrew trendowi, w którym kolejni zawodnicy wyjeżdżają z tego kraju, postanowił zagrać z logiem firmy GAZPROM na koszulce.

4
Jak oceniacie jego decyzję?x

CZYTAJ  Oddali hołd pod pomnikiem Papieża po publikacji TVN o kryciu księży. Stanowisko Papieża Franciszka

88 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rrrrr
11 miesięcy temu

kto to ??

mariano
11 miesięcy temu

Niemcy wymordowali 6 000 000 Polaków Ukraińcy na samym Wołyniu 200 000 bezbronnych Polskich kobiet , starców i dzieci i dzisiaj tam mogą grać Polacy a w Rosji nie ?ciekawa mentalność ludków z nad Wisły.. gdzie żyć nam przyszło …

Oczy się otworzą
odpowiada  mariano
11 miesięcy temu

Dokładnie. Wpisy pro Ukr, pewnie wiele na zlecenie. Szał opadnie przy 2 milionach Ukraińców. Plus, ci co już byli.

On
11 miesięcy temu

Wstyd i hańba dla Ostrów Wielkopolski 🙈🙉🙊

Darko.
11 miesięcy temu

Nie wiadomo jaki zapis ma w umowie????

@Drako
odpowiada  Darko.
11 miesięcy temu

A kto by go zmusi podczas meczu b. dobrze grać? Przecież można wyjść na parkiet i tracić większość piłek, nie trafiać do kosza, nieprecyzyjnie podawać itp. Wtedy trener i klub od razu sami z niego zrezygnują i wypowiedzą umowę….

Rosjanin
11 miesięcy temu

Mateusz rób swoje !!!! Gówno do buzi Polakom niech was bandera pochłonie

On
odpowiada  Rosjanin
11 miesięcy temu

🇺🇦 🇺🇦 🇺🇦 🇺🇦 🇺🇦 🇺🇦

Różne zdania są!!
odpowiada  Rosjanin
11 miesięcy temu

Nie bądź jak inni. Nie kładź wszystkich do jednego worka.

Tomek
11 miesięcy temu

Piłkarze te grają w innych klubach i co np ze Niemcy wojnę wywołały to też nie powinien grać i symbolizować się z Polską a nie grać w innych klubach wiadomo kasa 💸💸💸

Tomasz Lis z Odolanowa
11 miesięcy temu

Poniżej krytyki . A skoro rosija i sowiety mu pasują to odebrać obywatelstwo i wygonić z Polski . Nie ma miejsca w naszym kraju na takie osoby

mariano
odpowiada  Tomasz Lis z Odolanowa
11 miesięcy temu

Wracaj baranie do zagrody piszesz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia kochasz Ukraińców to ich kochaj ale głupot nie pisz !!!

Opamiętania!!!!
11 miesięcy temu

Polak napuszcza na Polaka. Jak w 2gą wojnę. WY, co plujecie tak na niego, na 100%bylibyście szmalcownikami i wydawali Polaków i Żydów, Niemcom. TFU. Pluję na was.

Wstydzcie się wy
11 miesięcy temu

Nie po. rajcie się. Może ma zapisaną dużą karę w umowie? Z resztą, tylko Bóg wie, o co na prawdę chodzi w tej wojnie. Jak zwykle cierpią szarzy ludzie. A Wielcy rozgrywają swoje biznesy, naszymi rękami. Oligarchowie jakiej są nacji, w obu krajach. TEJ SAMEJ? Ale oni są bezpieczni.

abecede
11 miesięcy temu

Przecież to indywidualista 🙂 Jak przypomnę sobie czasy szkolne – zawsze na takiego tresowany :). Nie mógł zagrać całego meczu to obrażeni rodzice mu szkołę zmieniali! Pomyśleć, że na tablicy był przykładowo wynik 120:5 i trener słusznie wpuszczał wtedy słabsze dzieciaki, żeby miały trochę radości :). Także nie jestem zdzwiony ani trochę…

do abecede
odpowiada  abecede
11 miesięcy temu

i skoro pamiętasz to i pewnie ciebie to dotyczyło ! słabszy byłeś kiedyś jeszcze słabszy teraz najwyraźniej każdy wiedział i nie wiedział kiedyś co robić bo gdzie ty teraz jesteś a gdzie ponitka heh nawet w pendolino byś go nie dogonił

abecede
odpowiada  do abecede
11 miesięcy temu

Nie jeżdżę pociągami 🙁

88
0
Napisz co o tym sądziszx