Mateusz Ponitka nadal gra w rosyjskim klubie. Są głosy krytyki

Udostępnij
Tweet

Ostrowianin Mateusz Ponitka, którym miasto szczyciło się dwa lata temu na „witaczach” wywołał lawinę krytyki po tym gdy postanowił ponownie zagrać w rosyjskiej drużynie. Dodajmy, że Ponitka jest jeszcze kapitanem reprezentacji polski w koszykówce.

Odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę mieliśmy masowy bojkot tamtejszego rynku. Wiele firm wycofało się z niego lub zawiesiło „działalność operacyjną”. Polacy zaczęli świadomie pomijać produkty wyprodukowane w Rosji. Natomiast UEFA i FIFA zawiesiły reprezentację Rosji i kluby z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą. Nie odbędzie się m.in. mecz Rosja – Polska w półfinale baraży o awans na mundial.

Portal polskikosz.pl zasugerował, że Mateusz Ponitka woli zadbać o swoją karierę i majątek, grając w wyjątkowo paskudnym miejscu, kosztem twarzy i nazwiska. Dalej sugeruje autor tekstu, że Ponitka byłby rozchwytywany przez inne kluby jak i również chętnych byłoby wielu prawników w razie konfliktu z rosyjskim klubem. Ponitka ma słynąć z nieprzejmowania się z opinią publiczną i nie zamierza niczego wyjaśniać kibicom z Polski.

Mateusz Ponitka gra w drużynie Zenit Petersburg od 2019 roku. Jest jej kapitanem. Ostrowianin wbrew trendowi, w którym kolejni zawodnicy wyjeżdżają z tego kraju, postanowił zagrać z logiem firmy GAZPROM na koszulce.

4
Jak oceniacie jego decyzję?x

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  13-latka topiła się w jeziorze. Była z nią pijana 15-latka
Subskrybuj
Powiadom o
88 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rrrrr
2 lat temu

kto to ??

mariano
2 lat temu

Niemcy wymordowali 6 000 000 Polaków Ukraińcy na samym Wołyniu 200 000 bezbronnych Polskich kobiet , starców i dzieci i dzisiaj tam mogą grać Polacy a w Rosji nie ?ciekawa mentalność ludków z nad Wisły.. gdzie żyć nam przyszło …

Oczy się otworzą
odpowiada  mariano
2 lat temu

Dokładnie. Wpisy pro Ukr, pewnie wiele na zlecenie. Szał opadnie przy 2 milionach Ukraińców. Plus, ci co już byli.

On
2 lat temu

Wstyd i hańba dla Ostrów Wielkopolski 🙈🙉🙊

Darko.
2 lat temu

Nie wiadomo jaki zapis ma w umowie????

@Drako
odpowiada  Darko.
2 lat temu

A kto by go zmusi podczas meczu b. dobrze grać? Przecież można wyjść na parkiet i tracić większość piłek, nie trafiać do kosza, nieprecyzyjnie podawać itp. Wtedy trener i klub od razu sami z niego zrezygnują i wypowiedzą umowę….

88
0
Napisz co o tym sądziszx