Utrudniali policjantom pracę

W miniony czwartek dwóch mieszkańców Grabowa nad Prosną naruszyło nietykalność cielesną funkcjonariuszy wykonujących czynności służbowe na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Chlewo. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji.

10 marca 2022 roku o godzinie 23:40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Chlewo.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze z grabowskiego komisariatu ustalili, że 51-letni mieszkaniec Raszkowa, kierując samochodem marki Ford, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim z obrażeniami w postaci stłuczenia klatki piersiowej. Na miejscu podjęto czynności zmierzające do sporządzenia dokumentacji umożliwiającej skierowanie przeciwko sprawcy wniosku o ukaranie do sądu.

Międzyczasie na miejsce kolizji przyjechało dwóch mieszkańców Grabowa nad Prosną (48 i 23 latek), którzy nie będąc uczestnikami zdarzenia zaczęli utrudniać czynności wykonywane przez policjantów z Komisariatu Policji w Grabowie. Mężczyźni byli agresywni i nie stosowali się oni do poleceń wydawanych przez mundurowych, w wyniku czego doszło do szarpaniny, która zakończyła się naruszeniem nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Jak się okazało 23-latek znajdował się również w stanie nietrzeźwości, tj. 0,38 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sprawcy zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, który w dniu 11 marca br., z uwagi na wcześniejszą karalność obydwóch mężczyzn, zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

foto: Czasostrzeszowski.pl

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marlena
10 miesięcy temu

A kiedy napiszecie o znalezionym ciele w Odolanowie w centrum miasteczka?

1
0
Napisz co o tym sądziszx