Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i wysokie stężenie alkoholu. Znowu wpadł

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 63-letni motorowerzysta skontrolowany przez policjantów. Ponadto pojazd, którym jechał nie miał wymaganego ubezpieczenia. Mężczyzna kierujący motorowerem jednocześnie popełnił dwa przestępstwa: prowadził w stanie nietrzeźwości i złamał zakaz sądowy.

14 marca, kilka minut przed 18:00 policjanci z Komisariatu Policji w Odolanowie patrolując jedną z miejscowości gminy Sośnie zauważyli motorowerzystę, który wzbudził ich podejrzenia, ponieważ poruszał się całą szerokością drogi.

W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości motorowerzysty. 63-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim wydał wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo motorower, którym kierował, nie posiadał wymaganego ubezpieczenia OC.

Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie mieszkaniec powiatu ostrowskiego usłyszał zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ruszyły prace na dawnym PKS-ie. Wiemy co tam się dzieje
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sylwia W
2 lat temu

No i proszę moja gmina . Policja mogła by częściej przyjechać do Gminy Sośnie troszkę postraszyć dać nie którym do myślenia skontrolować prędkość wracającym z pracy o 14. 15 . Bo idiotów nie brakuje jadącym od bodzia i innych . Tak wam się spieszy na tamten świat . A i tych typowych pijaczków wyeliminować co to właśnie jak ten poeta jeżdżą mimo zakazu . Hallo Policja do was mówię .

niki
2 lat temu

OTO CO DAJE SĄDOWY DOŻYWOTNI ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW…… DO DUPY, OSOBY ODPOWIEDZIALNE GO BĘDĄ STOSOWAĆ, A ELEMENT MA GO D…..PIE, CZYLI PRAWO MARTWE!!!!!!

Mieszkaniec
odpowiada  niki
2 lat temu

Jak ktoś ma zakaz i jeździ to nie jest osobą odpowiedzialną

Mieszkaniec
2 lat temu

No i co i nic mu nie zrobią.Dalej będzie jeździł i pił.

Józwa Butrym
2 lat temu

Na roboty. Ulice zamiatać i kupy psie sprzątać.

Tyle jesteś wart
odpowiada  Józwa Butrym
2 lat temu

Sam se to sprzątaj ty śmieciu.

6
0
Napisz co o tym sądziszx