Duże sukcesy ostrowskich lekkoatletów w Toruniu

Lekkoatletyka, Lekkoatleci ostrowskiej Stali zainaugurowali halowy sezon lekkoatletyczny 2021 r. Wiele rekordów życiowych i czołowych wyników w kraju.

Lekkoatleci Stali LA rozpoczęli sezon halowy biorąc udział w Mityngu Ogólnopolskim w Toruniu. W zawodach wystartowało ponad tysiąc zawodników z całego kraju w tym 34-osobowa ekipa z Ostrowa Wlkp. Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00 a zakończyła o 21.00. Wynikało to z obostrzeń związanych z pandemią, gdyż organizatorzy podzielili zawodników na grupy i w jednym momencie w hali mogła się znajdować tylko limitowana grupa.

Najlepszy wynik z naszej ekipy uzyskał Marcin Karolewski w biegu na 200 m U20 zwyciężając ze świetnym wynikiem 21,65 s. Rezultat ten jest lepszy od limitu I klasy sportowej i aktualnie najlepszy w kraju. Również na czele list krajowych znalazł się Jakub Chmielarz U20 zwyciężając w biegu na 800 m – 1.54,63 s.

Zwycięstwo w zawodach odniósł Jakub Robotnikowski w skoku w dal U18 z wynikiem 6,66 m i zajmuje obecnie w kraju II miejsce ustępując liderowi zaledwie o 1 cm. W tej samej konkurencji wśród juniorów U20 zwyciężył Jakub Tuczyński – 6,76 m, co również plasuje go na II m w Polsce.

Emilia Twardowska zajęła w konkursie II miejsce w skoku wzwyż U18 ze świetnym wynikiem 1,70 m, co jest wyrównaniem halowego rekordu Ostrowa (wraz z Julką Dutkiewicz). W tym roku w skoku wzwyż w tym roczniku jest świetna grupa dziewcząt. Emilka wraz z dwoma koleżankami plasuje się tym rezultatem na II miejscu w kraju.

Poniżej 50 sekund przebiegł 400 m – Cyprian Adamcio zajmując w kat. U20 -II miejsce z wynikiem 49,86 s. Jest to również na tę chwile II wynik w kraju w tej kategorii wiekowej.

W Toruniu byliśmy świadkami pobicia rekordu Ostrowa w biegu na 200 m – dokonała tego Oliwia Klar zajmując III m. w kat. U18 z wynikiem 25,50 s.

Dagmara Adamcio i Julka Podruczna w skoku w dal U18 uplasowały się na II i III m z tym samym rezultatem 5,42 m. Są to w tym momencie piąte wyniki w kraju. Bardzo dobrze pobiegł Kacper Cegła zajmując w biegu na 200 m U18 – III m – 22,71 s. Tuż za nim uplasował się Dawid Grząka U18 – 22,74 s.

CZYTAJ  Ostrów znowu zalany (ZDJĘCIA)

Dawid Borowski w biegu na nietypowym dystansie 2000 m uplasował się na III m z wynikiem 5.26,08 s.

W zawodach wystartowała też  multimedalistka – członkini Kadry Narodowej w skoku w dal – Natalia Benedykcińska, W biegu na 60 m. uzyskała II rezultat w życiu 7,80 s, a w skoku w dal na skutek kontuzji wycofała się z konkursu po IV kolejkach zaliczając 5,60 m. Do mistrzostw Polski został miesiąc – miejmy nadzieję, że do tego czasu będzie w pełni sprawna i powalczy o kolejne trofeum.

Pozostali reprezentanci Stali LA również byli zauważalni w hali ARENA w Toruniu. Myślę, iż była to kolejna promocja naszego miasta i powiatu na arenie ogólnopolskiej.

Za tydzień – w sobotę odbędzie się kolejny ogólnopolski mityng w Toruniu – będziemy tam obecni i sądzę, że nasi zawodnicy znowu wypadną w nim doskonale.

Wyjazd był współfinansowany przez Gminę/Miasto Ostrów Wielkopolski

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
AdamTKMK
3 lat temu

Wielkie brawa i szacun dla młodych zawodników.No i podziękowania dla wszystkich którzy się do tego przyczynili.Podzielam zdanie kibica,może czas wzmocnić finansowo nasza mloda kadrę.

Zelek
3 lat temu

Brawo. Mają pasję którą nie jest komputer i gry

75thecrow
3 lat temu

Brawo moje gratulacje👍🙌

Kibic
3 lat temu

Gratulacje dla zawodników i trenerów

Kibic
3 lat temu

Brawo! I sami wychowankowie miejscowego klubu. Proponuję Pani Prezydent tutaj dawać większe dotacje.

5
0
Napisz co o tym sądziszx