Duże sukcesy lekkoatletów

Dwa złote medale naszych zawodników w FINALE OGÓLNOPOLSKIM CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH – Nikodem Borecki i Eryk Krakowski najlepszymi sprinterami na 60 m!!!

+

Nikodem Borecki i Eryk Krakowski zwyciężyli w biegach na 60 m podczas Finału Ogólnopolskiego Czwartków Lekkoatletycznych rozegranych w dniach 5-6 września w Łodzi. Aleksandra Koniarek i Jakub Płócienniczak tuż za podium – na IV miejscach w skoku w dal. Ostrów Wielkopolski na VIII m. w kategorii medalowej w Polsce.

Znakomicie spisali się zawodnicy i zawodniczki z powiatu ostrowskiego podczas tej finałowej imprezy. Przypomnę tylko, iż udział w finale krajowym poprzedziły rozgrywane w całym kraju Czwartki Lekkoatletyczne na szczeblu miast i powiatów. Najlepsi z rankingu ogólnopolskiego wystartowali w tej imprezie finałowej. Ekipą w Łodzi opiekowała się znakomita zawodniczka – wielokrotna medalistka mistrzostw Polski seniorów – Ewa Rosiak.

Nikodem Borecki przed rokiem został zwycięzcą tej imprezy na szczeblu krajowym. W tym roku również nie miał sobie równych w roczniku 2009 i młodsi i obronił tytuł najlepszego sprintera tej imprezy uzyskując w eliminacjach 8,21 s., a w finale 8,27 s. Ciekawostką jest, iż w ubiegłym roku ustanowił rekord Polski Czwartków Lekkoatletycznych w tej grupie wiekowej – 8,20 s. Tym razem zabrakło mu jednej setnej sekundy do wyrównania go.

Eryk Krakowski był rewelacją zawodów. W grupie chłopców 2008 rocznika w eliminacjach uzyskał 8,33 s, co było drugim rezultatem zawodów. Jednak w finale pobiegł wspaniale uzyskując 8,18 s pokonując drugiego na mecie zawodnika o półtora metra. Jest to też wielki sukces trenera Aleksandra Mądrego, który w Dębnicy prowadzi zajęcia z utalentowanymi dziećmi i Eryk jest jego podopiecznym. Z pewnością jest to największy sukces sportowy tego duetu. Cieszymy się, iż dzieci z Dębnicy startują w naszych imprezach i współpracują z KS STAL LA.

Aleksandra Koniarek przez cztery kolejki prowadziła w konkursie skoku w dal dziewcząt rocznika 2007. Wydawało się, iż medal ma już prawie zapewniony. Jednak aż trzy konkurentki w piątej i szóstej kolejce uzyskały lepsze wyniki i Ola musiała się zadowolić IV miejscem z wynikiem 4,80 m. Jest to tez oczywiście sukces, ale pozostaje lekki niedosyt, gdyż do złotego medalu zabrakło jej zaledwie 11 cm.

CZYTAJ  Zmarł nagle u fryzjera

Również IV miejsce w skoku w dal w kategorii 2008 rocznika zajął Jakub Płócienniczak. Uzyskał on 4,81 m, a do brązowego medalu zabrakło 4 cm.
Lena Kanicka w eliminacjach biegu na 300 m. uzyskała 45,16 s, co pozwoliło jej awansować do ośmioosobowego finału. Jednak z powodu problemów zdrowotnych w nim nie pobiegła i została sklasyfikowana na VII pozycji.

Dobrze zaprezentował się Jan Namysł, który w skoku w dal rocznika 2007 zajął VIII m z rekordem życiowym – 4,57 m.
Na IX pozycji w roczniku 2009 ukończył zawody Franciszek Grzegorowski. Dystans 300 m przebiegł w czasie 50,83 s.
Weronika Dudzińska uplasowała się na X miejscu w biegu na 300 m rocznika 2008 z czasem 48,99 s.

OSTRÓW WIELKOPOLSKI został sklasyfikowany na VIII miejscu w kraju w klasyfikacji medalowej zdobywając dwa złote medale. W klasyfikacji tej zostały ujęte 44 miasta z Polski.