Rodzice pochowali już dwoje dzieci. Tragedia z ostrzeszowską służbą zdrowia w tle

Udostępnij
Tweet

W poniedziałkowy wieczór wyemitowany reportaż TVN UWAGA! nt. tragicznych zdarzeń związanych z ostrzeszowską służbą zdrowia. – Przecież lekarz mógł założyć, maseczkę, rękawiczki czy przyłbicę i mógł zbadać Agnieszkę. Dlaczego tego nie zrobił? – zastanawiał się zrozpaczony ojciec zmarłej Agnieszki. Dokładnie 11 lat wcześniej zginął jego syn podczas wypadku drogowego.

+

https://www.siepomaga.pl/zycie-bez-mamy

– Wiarę do lekarzy trzeba mieć. – powiediał Mansoor Al-Harazi, kierownik oddziału wewnętrznego ostrzeszowskiego centrum zdrowia. – To jest lekarz, który pracował wcześniej w wieczorynce we Wrocławie. Robi obecnie specjalizację z chorób wewnętrznych. – opisał medyka przyjmującego Agnieszkę.

Ten szpital w niesławie już jest od dłuższego czasu. Żeby w przeciągu 3 miesiący zmarły 3 młode osoby… – powiedział jeden z mieszkańców podczas ulicznej sondy.

– Podjęliśmy radę nadzorczą i zobowiązaliśmy prezesa szpitala do wyciągnięcia konsekwencji służbowych wobec zastępcy ds. medycznych. – mówił w programie Lech Janicki, starosta ostrzeszowski
– Nie wydaje mi się, żeby jakiś lekarz zlekceważył takie objawy. Jeśli tak zrobił, to jest ewidentny błąd i poniesie za to konsekwencje. – dodał Janicki

– W opinii innych pacjentów, będących świadkami zgłoszenia się pani Agnieszki, jej stan określali jako ciężki. – powiedział Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

– Lekarz skierował siostrę do lekarza rodzinnego, ale teraz nie idzie się dostać do rodzinnego, dlatego niektórzy szukają pomocy w szpitalu, a tam jest jeszcze gorzej – powiedziała pani Żaneta, siostra zmarłej.

https://www.siepomaga.pl/zycie-bez-mamy

Cały reportaż do obejrzenia tutaj:
https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/lekarz-rozmawial-z-nia-przed-domofon-nastepnego-dnia-35-latka-zmarla-oficjalna-strona-programu-uwaga,326269.html

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

48 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
48
0
Napisz co o tym sądziszx