OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Była radna oskarżona. Ruszył proces przed Sądem

Była radna Magdalena W., obecnie Magdalena C. stanęła przed Sądem Rejonowym w Ostrowie Wlkp. Jest oskarżona o przywłaszczenie ponad dziewięciu tysięcy zł na szkodę klubu sportowego TS Ostrovia i ponad trzech tysięcy zł na szkodę jednej z zawodniczek – informuje portal pyrlandia.eu.

+

Kwota została zmniejszona z ponad 50 tysięcy zł, o których pisano kilka miesięcy temu, ponieważ zdaniem pokrzywdzonych, te kilkanaście tysięcy będzie łatwo udowodnić. Była radna zażądała wyłączenia jawności rozprawy, ponieważ media ją nękają. Szkoda, że nie pomyślała o tym przed wchodzeniem do sfery publicznej, zajmując reprezentacyjne stanowiska radnej i członka zarządu klubu sportowego. Sąd się do tego wniosku nie przychylił.

Magdalena W./C. wniosła o przydzielenie jej obrońcy z urzędu. Sąd stwierdził, że oskarżona miała na ten wniosek kilka miesięcy i nie spowoduje to odroczenia rozprawy. Oskarżona nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Zapowiedziała, że być może złoży je w późniejszym terminie. W tym miejscu zakończyło się posiedzenie Sądu wyznaczone na ten dzień.

Magdalena W./C. radną była od 2014 roku. Była członkiem Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Zasiadała także w zarządzie Towarzystwa Sportowego Ostrovia. W maju 2016 r. zrezygnowała z tej funkcji. Możliwe oszustwa, których dotyczy akt oskarżenia pochodzą z okresu listopad 2015 – kwiecień 2016. Po odejściu z tego klubu, zaczęła współtworzyć nowy, konkurencyjny klub KS One Team Ostrów.

Do prokuratury zgłoszono tylko to, co jest łatwe do wyjaśnienia. – Przedłużanie śledztwa tu nic nie zmieni, bardziej liczy się fakt, niż kwota. Tych pieniędzy i tak nie będzie z czego ściągnąć. – tłumaczyła Alicja Płóciennik, szefowa koszykarskiej Ostrovii dla portalu pyrlandia.eu.

W wydanym oświadczeniu Magdalena W./C. pisała:
“Stałam się w ostatnim tygodniu ofiarą nagonki medialnej, która godzi w moje dobre imię i narusza spokój mojej rodziny. Jestem przekonana, że jest to z góry zaplanowana akcja z politycznym tłem, w której media posłużyły jedynie jako narzędzie. Jestem również przekonana, że postępowanie, które obecnie się toczy doprowadzi do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Ze spokojem oczekuję na jego wynik.”

Radną przestała być w maju 2018 r.

Więcej o sprawie przeczytacie tutaj:
https://www.pyrlandia.eu/2019/03/ostrow-bya-radna-oskarzona-o.html

23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rys
1 rok temu

Oczywiście to oszustka i naciągaczka!
Pożyczyłem jej 3.000 zł za pokwitowsniem, na okres 2 tygodni , ponieważ dobrze znałem jej rodziców. Niestety mijają już 2 lata a długu odzyskać nie mogę.!!!

Xyz
odpowiada  Edward
2 lat temu

dookola* co najwyżej

Edward
2 lat temu

Wisi kasę wszystkim do okoła 😉 nic z niej nie ściągną. Stara kombinatorka.

Tomek
2 lat temu

Kiedy odda pieniądze mojej córce Magda W które przywłaszczyła to jest zwykła złodziejka kara jej nie ominie pójdzie siedzieć tam gdzie jest jej miejsce

pafnucy oranżada
2 lat temu

ciekawe czy goli brochę

564
2 lat temu

to Ta prezydent Ostrowa wlkp ., i jej samorządowo- partyjna swita ma corawz wiekszy problem wizerunkowy – finnasowy i prawny . No moze czas na wnikliwą ocene UM w temacie finnasów .
RIO, NIk a pozniej moze i prokuratura – moze jzu czas . Ale …… własnie jezeli sa, mace dowody przekazac tam gdzie nalezy a nie produkowac sie na tym forum .

senior
2 lat temu

Zadziwia tupet i bezczelność oraz forma z jaką oszukiwała i wyłudzała pieniądze ! Można wnioskować,że z góry zakładała,że nie będzie płacić za usługi (hale,transport,hotel itp.), aby zdobyć nielegalne pieniądze ! Młody wiek a już taka pokrętna osobowość. Współczuje mężowi,musi się mieć na baczności, aby nie został ,,wyportkowany,,! Takie osobniki o niewinnej twarzy,już za młodu zepsute, to najczęściej zakamuflowanie modliszki,skore do wszystkiego aby zyskać na oszustwie a z wiekiem to się nasila,mają to we krwi – nabierze rutyny przestępczej ! Ukarać surowo aby z wyrokiem nie mogła pełnić funkcji,gdzie będzie okazja do malwersacji ! Komornik na pensję lub mienie i pieniądze zwrócić !!!

Janek
2 lat temu

Jak ty byś jeden z drugim przywłaszczył 9000 Topsy i sądy by cię zniszczyły a oni mogą walić w rogi

Obiektywnie
2 lat temu

Dopoki ktos nie zostanie skazany prawomocnym wyrokiem nie wolno go osadzac!!!!!! Niestety polski wymiar sprawiedliwości pozostawia wiele do rzyczenia ludziom stawia sie zarzuty a czesto nie do konca podstawnie, ozglasnia sie sprawe, oczernia sie ludzi niszczac ich zycie wylwa sie na nich fala hejtu a na końcu wychodzi ze sa niewinni!!!!!! A z tego co mi wiadomo sprawa jest na maksa skomplikowana i ma wielkie dno!!!! Zeby tylko karty sie nie odwróciły!!!!!

namiętny Zbychu
odpowiada  /
2 lat temu

Też nie wiedziałem. Z ciekawości sprawdziłem w necie.
https://dobryslownik.pl/slowo/cichodajka/131182/

23
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x