Polacy z medalami – Mistrzostwa Świata w szybownictwie 2018

Udostępnij
Tweet

Wielkim sukcesem naszych reprezentantów zakończyły się 35. szybowcowe mistrzostwa świata w trzech klasach przelotowych, rozgrywane przez ostatnie dwa tygodnie w Ostrowie Wielkopolskim na lotnisku w Michałkowie. W każdej klasie na podium znalazł się polski pilot.

+

W klasie Standard brązowy medal zdobył Mateusz Siodłoczek, a bardzo wysokie 5. miejsce zajął Łukasz Błaszczyk. W klasie Club srebrny medal wywalczył Tomasz Rubaj, a tuż za podium znalazł się Jakub Barszcz. A mogło być w tej klasie znacznie lepiej, obydwaj nasi szybownicy do ostatniej konkurencji byli na czele, niestety ostatni przelot nie był szczęśliwy.

Udało się natomiast zdobyć dwa czołowe miejsca naszym reprezentantom w klasie 15-metrowej. Zwyciężył nasz niesamowity pilot szybowcowy Sebastian Kawa, który obronił tytuł w tej klasie z ubiegłego roku, zdobywając tym samym już 14-ty złoty medal mistrzostw świata w historii swoich startów.

Wicemistrzem świata w 15-metrowej został Łukasz Grabowski, brązowy medalista z ubiegłego roku. Dzięki tym bardzo wysokim pozycjom wszystkich naszych zawodników startujących w mistrzostwach zdobyliśmy również złoty medal w klasyfikacji drużynowej jako jedyny kraj z notą ponad 900 punktów. W sumie zawody ukończyliśmy z 2 złotymi, 2 srebrnymi i 1 brązowym medalem. Wielkie gratulacje dla naszych reprezentantów szybowcowych.

Wyniki na https://www.soaringspot.com/en_gb/wgc2018pl/results

POLECANE NEWSY
CZYTAJ 
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
starszy ostrowianin
5 lat temu

Żadna z dużych stacji TV nie pokazała wielkiego sukcesu polskich szybowników.
Ilu mamy mistrzów świata?
Przez miesiąc karmiono nas w TV miernotą polskiej piłki nożnej a wielkiego sukcesu nie zauważono.Zresztą nie ma się co dziwić bo miejscowe media bardzo skromnie informowały o zawodach. Nie było nigdzie informacji o godzinie wręczania medali, przeszukałem wszystkie strony internetowe zadzwoniłem na lotnisko też byli bardzo zawiedzeni brakiem informacji w miejscowych mediach. Dlatego bardzo mała ilość kibiców podczas uroczystości wręczania medali dla mistrzów świata.
Miasto nie potrafiło wykorzystać największego wydarzenia sportowego w naszym regionie, przecież można było wypromować miasto na całą Polskę, a Prezydent miasta nie potrafiła pofatygować się na wręczenie medali dla naszych wspaniałych sportowców.

Wielkie brawa i gratulacje dla mistrzów świata.

Mexico
5 lat temu

Gratulacje dla zawodników oni przynajmniej się starają a nie jak szmaciarze z piłki nożnej.

2
0
Napisz co o tym sądziszx