BM Slam Stal wygrała z Toruniem 76:70

Zespół BM Slam Stal wygrał mecz z Polskim Cukrem Toruń 76:70. Rozstrzygnięcie meczu na korzyść ostrowskiej drużyny było możliwe dopiero w samej końcówce. Najwięcej punktów dla BM Slam Stali zdobył Aaron Johnson (14).

+

Od początku spotkania to goście byli dominującym zespołem. Wypracowali 9 punktową przewagę. W drugiej kwarcie BM Slam Stal zaczęła odrabiać straty. W połowie spotkania tablica wyników wyświetlała wynik 34:38 dla Torunia. Trzecia kwarta przebiegała pod znakiem wyrównanej rywalizacji obydwóch drużyn. Ta kwarta należała dla Łukasza Majewskiego, zdobywcy aż 10 punktów.

Do decydującej ostatniej kwarty BM Slam Stal przystępowała z 3 punktową stratą. Faule na Richardsonie i Chylińskim, którzy zdobyli cenne punkty w rzutach osobistych, a także brawurowa i skuteczna gra Aarona Johnsona przechyliły wagę zwycięstwa na stronę gospodarzy.

Debiutujący przed ostrowską publicznością DJ Richardson zdobył 12 punktów, a Kevinn Pinkney 4.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Polski Cukier Toruń 76:70 (14:23, 20:15, 21:20, 21:12)

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: Aaron Johnson 14, DJ Richardson 12, Łukasz Majewski 10, Adam Łapeta 10, Michał Chyliński 9, Jure Skifić 6, Mateusz Kostrzewski 6, Tomasz Ochońko 5, Kevinn Pinkney 4, Grzegorz Kulka 0.

Polski Cukier Toruń: Karol Gruszecki 19, Glenn Cosey 16, Aaron Cel 9, Cheikh Mbodj 7, Krzysztof Sulima 6, Łukasz Wiśniewski 6, Bartosz Diduszko 5, Tomasz Śnieg 2, Aleksander Perka 0.