BM Slam Stal – Czarni Słupsk. 2 punkty na wagę zwycięstwa

Jest pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Pokonujemy dzisiaj we własnej hali Czarnych Słupsk. To był dreszczowiec, który w napięciu trzymał do samego końca. Byliśmy w pogoni za rywalem, ale ostatnie słowo należało do nas. Wygrali 76:74. 18 punktów zdobył Jure Skifić. 10 asyst miał Aaron Johnson. 9 zbiórek Adam Łapeta.

+

O tym, co działo się do przerwy najlepiej byłoby zapomnieć. W pierwszych dwóch kwartach gra zarówno w ataku, jak i w obronie nie układała się naszym zawodnikom. Czarni tymczasem prezentowali świetną skuteczność. Po I kwarcie słupski zespół miał 9 punktów zaliczki. W II kwarcie słupszczanie powiększyli przewagę nawet do 17 punktów. W 12 minucie prowadzili 36:19. W końcówce tej części spotkania zniwelowaliśmy przewagę rywala, który po 20 minutach wygrywał 50:40.

Po zmianie stron zobaczyliśmy na parkiecie zupełnie inny zespół gospodarzy. Koszykarze BM Slam Stal musieli odbudować się w tym spotkaniu poprzez defensywę. Ostrowianie bronili mocno i agresywnie. W III kwarcie przez sześć minut goście zdobyli zaledwie trzy punkty. ,,Stalowcy” byli w pogoni za rywalem. Krok po kroku, mozolnie odrabiali straty. W ostatniej kwarcie dawka emocji dla kibiców była ogromna. Doszło do dramatycznej końcówki. To był dreszczowiec, który do czerwoności rozgrzał kibiców basketu.

Przy prowadzeniu Czarnych 74:72 Aaron Johnson dograł do Adama Łapety, który popisał się atomowym wsadem. Doprowadził do remisu. Kilkanaście sekund później mieliśmy niemal kopię tej akcji. Johnson znów dogrywał. Łapeta kończył akcję.  Było 76:74 dla ,,Stalówki”. W ostatniej akcji piłkę mieli słupszczanie, ale nie potrafili zdobyć punktów. – Dziękuję kibicom za doping, bo bardzo pomogli nam w kluczowych momentach tego mecz – mówił na konferencji prasowej Emil Rajković. Nasz szkoleniowiec dodawał: – W najważniejszych fragmentach pokazaliśmy charakter. Przez długi czas gra nam się nie układała. Czarni w I połowie rzucali na wysokiej skuteczności. W II połowie znaleźliśmy drogę do zwycięstwa. Kluczowa była obrona.

BM SLAM STAL – CZARNI Słupsk 76:74 (19:28, 21:22, 19:10, 17:14)

BM Slam Stal: Jure Skifić 18, Aaron Johnson 17, Adam Łapeta 12, Mateusz Kostrzewski 7, Duane Notice 5, Grzegorz Surmacz 5, Michał Chyliński 4, Łukasz Majewski 3, Tomasz Ochońko 3, Grzegorz Kulka 2, Szymon Łukasiak 0.

CZYTAJ  Jazda na hulajnodze elektrycznej - Uważajcie na TE zakazy

Czarni: Justin Watts 16, Dominic Artis 16, Mantas Cesnauskis 12, Lauris Blaus 11, Daniel Wall 8, Łukasz Seweryn 6, Piotr Stelmach 3, C.J. Aiken 2, Łukasz Bonarek 0.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx