BMW vs. Citroen. Nietypowe zderzenie

Udostępnij
Tweet

W sobotnie popołudnie doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Kobieta jechała Citroenem C3 ulicą Bema w stronę ulicy Radłowskiej. Na wysokości firmy z zabawkami była wyprzedzana przez młodego kierowcę z BMW. Do wyprzedzania doszło na skrzyżowaniu, ale kierowcy i pasażerowie BMW zarzekają się, że w Citroenie kierunkowskaz w lewo zapalił się w ostatnim momencie.

+

Tym samym BMW uderzył w bok Citroena, a samochód niemieckiej marki taranując płot, wjechał na pobliską posesję. Pogotowie udzieliło pomocy kierującej z Citroena. Młodzieniec z BMW pochwalił się policjantom nagraniem z kamerki. Ci natychmiast zauważyli, że jego samochód mógł jechać znacznie powyżej dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zaczęli rozważać zatrzymanie prawa jazdy.

Normalnie funkcjonariusze na podstawie relacji obu stron orzekliby winę kierującej, ponieważ zawsze osoba zmieniająca pas ruchu musi się upewnić czy nie jest wyprzedzana. Nawet jeśli odbywa się to na skrzyżowaniu. Natomiast kierowcom wyprzedzającym w takich miejscach grozi mandat za popełnione wykroczenie. Ostatecznie kierowca z BMW winę za spowodowanie kolizji wziął na siebie. Kierowca ma 7 dni na złożenie odwołania.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Tak się skończyło spotkanie z wilkiem (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krokiet
5 lat temu

Oooo – zmienili „śpiewkę”? Kiedyś chcieli przypisać mi winę, kiedy stuknąłem malucha, który nagle postanowił skręcić w lewo na stację benzynową. Jako powód „był pan z tyłu”. Co ciekawe – maluch dostał w lewe przednie drzwi. Pojęcie „tyłu” jak widać jest względne. Nie zgodziłem się i zaproponowałem kierowcy malucha spotkanie w sądzie. Przyznał się do niezachowania ostrożności przy skręcie w lewo (nie włączył kierunkowskaza lub miał uszkodzony).
Z interpretacją iż winny jest skręcający na skrzyżowaniu też bym się się na miejscu tej kobiety nie zgodził.

Ja
5 lat temu

No i kolejne BMW przypadek hmmmm…..

Ryszard S.K.
6 lat temu

Sposób interpretacji kodeksu drogowego przez policję ostrowską jest kuriozalny. Kodeks Drogowy w art. 24 określa kiedy zabrania się wyprzedzania pojazdu samochodowego oraz jak powinien zachować się kierowca wyprzedzający oraz w przypadku gdy pojazd jadący przed nim skręca w lewo, to z której strony może być wyprzedzany. Pisanie głupot, że to kierowca skręcający ma obowiązek upewnić się czy nie jest wyprzedzany nie ma znaczenia. W chwili gdy włączył kierunkowskaz to pojazd jadący z tyłu ma obowiązek umożliwić mu skręt w lewo nawet gdyby to wymagało zatrzymania pojazdu.

Miło
6 lat temu

Ludzie znacie jeszcze jakies rozwiniecie nazwy BMW?
Bryka Mlodego Wiesniaka
Burak Ma Wóz
Bedziesz Mial Wydatek
Zna ktos cos jeszcze?

Oko
odpowiada  Miło
6 lat temu

Będziesz Miał Wy***ane …..na takich buraków jak TY

Krzysztof
odpowiada  Miło
6 lat temu

Bardzo Mały Wacek

Kieroeca
odpowiada  Miło
5 lat temu

Będziesz mógł wyprzedzać lub Bóg mnie wybral haha

Pra Pra dziadyga
6 lat temu

Młodych kierowców trzeba tempić na każdym kroku

Łukasz
6 lat temu

Na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać… nie mozesz skrecac w lewo gdzie nie ma skrzyzowania (tj.posesje, wjazdy do lasu, zjazd z głownej drogi itp. itd) kiedy nie upewnisz sie czy ktos inny nie zaczął innego manewru, np.wyprzedzania. NIE DOTYCZY TEJ SYTUACJI z C3 i BMW!
Policja się myli, że winny jest kierowca skręcający w lewo na SKRZYŻOWANIU oznaczonym pionowymi i poziomymi znakami! To w KRD jest to jasno opisane! Zawsze oddawajcie takie sprawy do sądu gdyby co!

zbyszko z zielonej
odpowiada  Łukasz
6 lat temu

Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:

1) przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;

2) na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;

3) na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

25
0
Napisz co o tym sądziszx