OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

BMW vs. Citroen. Nietypowe zderzenie

W sobotnie popołudnie doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Kobieta jechała Citroenem C3 ulicą Bema w stronę ulicy Radłowskiej. Na wysokości firmy z zabawkami była wyprzedzana przez młodego kierowcę z BMW. Do wyprzedzania doszło na skrzyżowaniu, ale kierowcy i pasażerowie BMW zarzekają się, że w Citroenie kierunkowskaz w lewo zapalił się w ostatnim momencie.

+

Tym samym BMW uderzył w bok Citroena, a samochód niemieckiej marki taranując płot, wjechał na pobliską posesję. Pogotowie udzieliło pomocy kierującej z Citroena. Młodzieniec z BMW pochwalił się policjantom nagraniem z kamerki. Ci natychmiast zauważyli, że jego samochód mógł jechać znacznie powyżej dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zaczęli rozważać zatrzymanie prawa jazdy.

Normalnie funkcjonariusze na podstawie relacji obu stron orzekliby winę kierującej, ponieważ zawsze osoba zmieniająca pas ruchu musi się upewnić czy nie jest wyprzedzana. Nawet jeśli odbywa się to na skrzyżowaniu. Natomiast kierowcom wyprzedzającym w takich miejscach grozi mandat za popełnione wykroczenie. Ostatecznie kierowca z BMW winę za spowodowanie kolizji wziął na siebie. Kierowca ma 7 dni na złożenie odwołania.

25 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kieroeca
odpowiada  Miło
1 rok temu

Będziesz mógł wyprzedzać lub Bóg mnie wybral haha

Krokiet
2 lat temu

Oooo – zmienili “śpiewkę”? Kiedyś chcieli przypisać mi winę, kiedy stuknąłem malucha, który nagle postanowił skręcić w lewo na stację benzynową. Jako powód “był pan z tyłu”. Co ciekawe – maluch dostał w lewe przednie drzwi. Pojęcie “tyłu” jak widać jest względne. Nie zgodziłem się i zaproponowałem kierowcy malucha spotkanie w sądzie. Przyznał się do niezachowania ostrożności przy skręcie w lewo (nie włączył kierunkowskaza lub miał uszkodzony).
Z interpretacją iż winny jest skręcający na skrzyżowaniu też bym się się na miejscu tej kobiety nie zgodził.

Ja
2 lat temu

No i kolejne BMW przypadek hmmmm…..

Krzysztof
odpowiada  Miło
2 lat temu

Bardzo Mały Wacek

Oko
odpowiada  Miło
2 lat temu

Będziesz Miał Wy***ane …..na takich buraków jak TY

Ryszard S.K.
3 lat temu

Sposób interpretacji kodeksu drogowego przez policję ostrowską jest kuriozalny. Kodeks Drogowy w art. 24 określa kiedy zabrania się wyprzedzania pojazdu samochodowego oraz jak powinien zachować się kierowca wyprzedzający oraz w przypadku gdy pojazd jadący przed nim skręca w lewo, to z której strony może być wyprzedzany. Pisanie głupot, że to kierowca skręcający ma obowiązek upewnić się czy nie jest wyprzedzany nie ma znaczenia. W chwili gdy włączył kierunkowskaz to pojazd jadący z tyłu ma obowiązek umożliwić mu skręt w lewo nawet gdyby to wymagało zatrzymania pojazdu.

Miło
3 lat temu

Ludzie znacie jeszcze jakies rozwiniecie nazwy BMW?
Bryka Mlodego Wiesniaka
Burak Ma Wóz
Bedziesz Mial Wydatek
Zna ktos cos jeszcze?

Kunegundav
odpowiada  irek
3 lat temu

Zabierzcie się do roboty wy eksperci od siedmiu boleści i dajcie mu spokój! Ze młody ze BMW co Was to obchodzi!!!Sami jeździcie złomami a po komentarzach widać ile macie kultury.Najlepszy jest pan od zlinczowania ciekawe czy ma dzieci to niech się nimi zajmnie

mieszkaniec kołątajewa.
odpowiada  otok
3 lat temu

Człowieku, prawko powinni mu wziąć bez zadnego przyznawania sie !! Co to kuzwa jest? Przyznaje sie do wykroczen które popełnił ewidentnie (wyprzedzanie na skrzyzowaniu, nadmierna predkosc) i z tego powodu zachował prawko? Gdzie ja kur.a żyje do uja pana pytam sie.

Pytlowski A.
odpowiada  otok
3 lat temu

Zawsze mnie śmieszy takie szacowanie prędkości na oko, uszkodzenia mogą wynikać nie z tego, że jechał “za szybko” cokolwiek to znaczy, ale na przykład rozpoczął hamowanie lub manewr obronny (tzw. odbicie) za późno.
Policja może sobie powołać biegłego żeby oszacował prędkość pojazdu, a takie gadanie, że jechał za szybko to wiecie, to ile jechał – 75 km/h czy może 83 km/h ?

25
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x