Olbrzymie grzyby na Piaskach

Od dziś Park Olbrzymich Owadów na Piaskach zaprasza do obejrzenia kolejnych eksponatów – przy owadach pojawiły się bowiem wielkie grzyby. W tym roku ilość owadów się powiększyła – jest ich 29. Dziś dołączyło 8 grzybów.

+

Park Olbrzymich Owadów to miejsce gdzie możemy z bliska przyjrzeć się owadom na co dzień żyjącym wokół nas. Nie było by w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że figury owadów wykonane są w skali od 75:1 do 300:1 i są ich wierną kopią.

– Mamy w parku owady pszczołowate, pajęczaki, motyle, chrząszcze, kleszcze. Figury zostały wykonane przez artystę plastyka i posiadają rekomendację entomologa – wymienia Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.

Dziś ilość eksponatów ostrowskiego parku się powiększyła.
– Zapraszamy do obejrzenia ogromnych grzybów, które znakomicie uzupełniły dotychczasową ofertę. Ilość tego typu eksponatów będziemy sukcesywnie powiększać. Obecnie jest ich osiem. Z tabliczek informacyjnych dowiemy się więcej m.in. o muchomorze, kurce, czy prawdziwku, ale co ważniejsze, zobaczymy je w ogromnym powiększeniu, dzięki któremu przyjrzeć się można każdemu detalowi – zachęca prezes MZZ.

W trwającym sezonie letnim Park Olbrzymich Owadów zyskał tez pięć kolejnych figur owadów. Pojawiła się stonka, stonoga, wij drewniak, osa oraz larwy muchy.
Mieszkańcy Ostrowa oraz okolicznych miast i miejscowości bardzo chętnie odwiedzają Centrum Edukacji Ekologicznej. W tym roku organizowanych jest tu mnóstwo wycieczek. Co istotne, zakup eksponatów finansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Obecnie w parku obejrzeć można 29 figur owadów oraz 8 grzybów.

Normalny bilet wstępu to wydatek 9 złotych. Bilet ulgowy kosztuje 5 złotych. Dla dzieci do lat trzech wstęp jest bezpłatny.

Centrum edukacji Ekologicznej w sierpniu odwiedzać można od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 – 20.00, w soboty 13.00 – 20.00 i niedziele 12.00 – 20.00. Zapraszamy.

CZYTAJ  Ściął na łuku. Drugie auto na boku

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
stepford
5 lat temu

Największe grzyby i tak na spacerniakach szKODnikow

PS
5 lat temu

Powinni jeszcze zrobić olbrzyma bakterii e-coli, żeby ludzie wiedzieli co tak ich gilga po jajkach jak się pławią w tym szambie.

Haha hihi
5 lat temu

Inwetyja w grzyby w owady w scieszki rowerowe a we WODE ni uja $$$$$$$$$$

;))
odpowiada  Haha hihi
5 lat temu

Co to za bełkotliwy wpis? (inwentyja, scieszki…)

Haha hihi
5 lat temu

Grzyb to chyba z tej wody wyciągnięty haha

Pazerny
5 lat temu

Okazuje się, że na wszystkim można zarobić. Teraz czekam na ryby albo owoce w ponadwymiarowych gabarytach. Potem można by jeszcze zarobić na chujwi czym jeszcze.

6
0
Napisz co o tym sądziszx