OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Konsultacje w sprawie cyrków. Miasto powoła specjalny zespół

16 lutego zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie występów cyrkowych z udziałem zwierząt na terenie naszego miasta. Wiadomo już, jaki będzie kolejny etap działania naszych władz w tej sprawie.

+

Prezydent miasta już wkrótce powoła specjalny zespół, który będzie odpowiedzialny za opracowanie wyników konsultacji społecznych. Niebawem zatem dowiemy się, jakie stanowisko w tej sprawie mieli mieszkańcy.

Przedmiotowe konsultacje o charakterze opiniodawczym miały na celu poznanie argumentów mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego na temat organizowania na terenach znajdujących się we władaniu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt. Wypracowanie ewentualnych rozwiązań w przedmiotowej sprawie będzie możliwe dopiero po opracowaniu wyników konsultacji i szczegółowej analizie opinii i argumentów mieszkańców – informuje Artur Kołaciński z Biura Prasowego w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Przybliżonego terminu opracowania wyników nie znamy. Temat wkracza jednak na ostatnią prostą i już niebawem zostaną podjęte wiążące decyzje. Warto przypomnieć, że od początku ogłoszenia konsultacji społecznych towarzyszyło im sporo kontrowersji. Część ostrowskich radnych uważała, że władze miasta nie powinny w ogóle zajmować się tematem cyrków. A jakie jest Państwa stanowisko w tej sprawie?

Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianin
4 lat temu

No i po konsultacjach. Z przecieków wiadomo, że mieszkańcy mówią w większości NIE cyrkom ze zwierzętami. No to oczywiście pani Klimek też mówi nie i na miejskim terenie przy stadionie cyrk Arena nie mógł stanąć. Ale jakoś mógł stanąć o dać przedstawienie na innym miejskim terenie na ul. Witosa. No to jak to jest, będą w ostrowie stawać cyrki ze zwierzętami czy nie? Pani prezydent jest za a nawet przeciw??? A co na to główna wojowniczka pani Sz.???

vaporwave lewak
4 lat temu

Chcecie oglądać zwierzęta to do zoo dzikusy.

babka naja
4 lat temu

TAK! Dla zwierząt w cyrku

babka naja
4 lat temu

zwierzęta zawsze kojarzyły się z cyrkiem i niech tak zostanie , bo po to tam chodzimy

Aga
odpowiada  Gość
4 lat temu

To bardzo logiczne. Zwierzęta nie są takimi skur****** jak ludzie…

soloż
4 lat temu

O curwa, ale kyrk !

alterego
4 lat temu

a ja chcę oglądać zwierzęta w cyrku….!!!ten lewacki świat oszalał !!za chwile będą żądać uwolnienia zwierząt w zoo…..w zamian za to tak zwana ”mniejszość ” sexualna będzie większością ….

mieszkaniec
4 lat temu

te sztuczne problemy naszych urzędników zaczynają być już męczące

kwaśny olek
4 lat temu

w mieście syf a oni zajmują sie pierdołami !

aa
4 lat temu

Czy juz urzędasy nie mają co robić ??? Może zamiast problemu czy zwierzata do cyrku zrobimy konsultacje społeczne czy potrzebujemy tylu bezmyslnych urzędników

12
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x