OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Mglisty czwartek. Kilkanaście rozbitych aut!

W czwartek od samego rana region powiatu ostrowskiego spowiły mgły, miejscami dość gęste. Widoczność spadała do około 10 metrów. Wielu kierowców zdawało się nie zauważać czyhającego zagrożenia. Nie dostosowywali prędkości do widocznych gołym okiem warunków. Kończyło się to serią zderzeń.

+

W Topoli Małej doszło do trzech serii zderzeń. Najpierw zderzyły się dwie osobówki. Gdy z dwóch stron zatrzymywały się auta, pojawili się nierozważni kierowcy, którzy spowodowali efekt domina. Z jednej strony biała osobówka wjechała w trzy inne auta, a sama wylądowała w ogrodzeniu pobliskiej posesji. Z drugiej strony samochód ciężarowy skasował tył złotego Fiata Seicento. Na miejsce wezwano pogotowie oraz straż pożarną do usunięcia wycieków. Jeden z kierowców nie dostrzegł w porę trójkąta ostrzegawczego i roztrzaskał go w drobne kawałki. Solarka drogą wojewódzka na Odolanów przejechała dopiero kilkadziesiąt minut po zderzeniach.

Na drodze łączącej Wysocko z Przygodzicami, tam gdzie latem zginął motocyklista,  zderzyły się Peugeot Partner i Fiat Seicento posiadający instalację gazową.

Dość poważnie wyglądał wypadek na ul. Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wlkp. Czołowo zderzyły się Peugeot i Fiat. Jedna z osób poszkodowanych doznała złamania kości na wysokości klatki piersiowej.

W środę wieczorem nastoletnia dziewczyna wysiadła z autobusu na ul. Reymonta. W nieoświetlonym miejscu postanowiła przejść na drugą stronę jezdni. Z przeciwnej strony niż odjechał autobus nadjeżdżał Ford Mondeo. Kierowca nie był w stanie zauważyć dziewczyny. Potrącił ją narożnikiem. Piesza rozbiła głową szybę w osobówce. Po potrąceniu była przytomna, uskarżała się na ból w brzuchu, jednak badania medyczne nie potwierdziły żadnych poważnych obrażeń. Nastolatkę ukarano mandatem karnym. Czeka ją jeszcze naprawa rozbitej osobówki z własnej kieszeni.

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
prawo
odpowiada  Ola
5 lat temu

a prawdziwą przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości oraz odległości do warunków panujących na drodze .

roman
odpowiada  JAN
5 lat temu

Co to znaczy “tak późno” ? ……Jak są trudne warunki na drodze to kierowcy muszą dostosować się, swoją jazdę do takich warunków. Żadna pora przyjazdu solarki nie zadowoli wszystkich kierowców na wszystkich drogach . Ruch na drogach – wszystkich trwa 24 h na dobę, i na innych drogach też należało sypać. Żaden Rejon Dróg nie ma tyle solarek co dróg…….do utrzymania zimowego.

JAN
5 lat temu

Dlaczego SOLARKA wyjechała tak póżno czy będzie miała konsekwencje przecież wiadomo co to za firma bo jest logo na zdjęciu ostatnim.

Tom
odpowiada  iwo
5 lat temu

niestety kierowcy bmw nie mają dobrej opinii…

iwo
5 lat temu

każdy się cieszy tym co ma niejest ważne że to fiat ale rozważny kierowca a nie jak w bmw się ma ale rozumu zero i praktyki byle pokazac i doprzodu ale szybko się skończyło

Ola
5 lat temu

Powodem tych stłuczek nie była raczej mgła jak wskazuje temat tylko tzw. “szklanka na drodze”

Tom
odpowiada  Złomiarz
5 lat temu

Na zdjęciach widać jak te “pojazdy” wychodzą z wypadków – są do kasacji. To puszki po rybach

Tom
odpowiada  absurrd
5 lat temu

Jak co roku od dawien dawna zima zaskoczyła drogowców 🙂

ona
5 lat temu

przepraszam za błąd ul. Paderewskiego 😉

ona
5 lat temu

również miała bym stłuczkę z Panem przy rondzie koło TESCO ul. Strzelecka – Komuny Paryskiej... czarne autko Pana zdążyło się jakoś z tego wykaraskać ale z 2 metry bliżej i byśmy sie ładnie przywitali na dzień dobry 🙂 pozdrawiam Pana 🙂 😉

16
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x