Utalentowani uczniowie z liceum

Życie artysty zaczyna się i kończy na scenie. Możliwość spotkania z widzem, słuchaczem jest dla niego celem i drogą do wyrażenia siebie, kształtowania wspólnej wrażliwości, oddziaływania na zmysły, wzbudzania refleksji, poruszania najdelikatniejszej struny w sercu. Każdy, kto kiedykolwiek stanął na scenie wobec oczekującej w napięciu publiczności, pospieszy z zapewnieniem, że ten właśnie moment jest zwieńczeniem długiego i żmudnego procesu prób, przygotowań, ćwiczeń, doskonalenia talentu, który nie poddany obróbce będzie jak surowy diament – wciąż cenny, ale pozbawiony blasku brylantu.

+

W każdym z nas tkwi ukryty talent, który czeka na odkrycie, ujawnienie, oszlifowanie. Czasem polega on na tym, co nam w duszy gra. Niekiedy to smykałka do jakiegoś typu działań technicznych. Innym razem wyjątkowy smak czyni z nas wytrawnych kucharzy. Ukrywanie talentu to jak stawianie lampy pod korcem (Mt 5:14). Stworzenie okoliczności, w których będzie mógł się w pełni objawić, to jedno z zadań Szkoły Odkrywców Talentów, a III Liceum szczyci się tym tytułem od 2011 roku.

W miniony wtorek do głosu doszli utalentowani uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w dorocznym Koncercie Talentów, który po raz pierwszy odbył się na deskach Ostrowskiego Centrum Kultury, najlepszej w mieście scenie, na której występowali najwspanialsi polscy artyści.

Oto skrót z półtoragodzinnego występu:

[jwplayer mediaid=”72529″]

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Beata Klimek nadal prezydentem!
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maria
9 lat temu

Jakie brawa dla dyrektora- a raczej dyrektorki szkoły? Prawdą jest, że gdyby ręki nie przyłożyli: Profesor Szczepaniak, Profesor Pacyna z pomocą wspaniałej choreografki- Pani Katarzyny nic by z tego nie wyszło, Pani dyrektor tylko przygotowała mowę i zgodziła się na to- nic więcej.

anka
9 lat temu

Koncert był piękny! Taki filmik nie oddaje atmosfery ponad godzinnej parady talentów. Ale nic dziwnego – III LO to świetne liceum. Wiadomo – nie ma szkół idealnych, ale są takie, które mają mniej minusów niż inne.

Michał
9 lat temu

Bardzo fajny pomysł! To bardzo cieszy, że jest część młodzieży, która ma talenty i rozwija swoje pasje. Z przyjemnością obejrzałem i posłuchałem! Brawo!

To i owo
9 lat temu

A Wy tylko na tancerkę od 4:15, 3 LO to wspaniała szkoła, godna polecenia, wielu utalentowanych uczniów którym pozwala się rozwijać pasję również w szkolę i prawdą też jest że nie wszyscy utalentowani zgłosili do konkursu talentów.

ona
odpowiada  To i owo
9 lat temu

Po Twoim wpisie widać, że Ty talentem z języka polskiego nie błysnąłeś

Wikipedia
9 lat temu

ta tancerka/baletnica do schrupania

Rodzic licealistki
9 lat temu

Wielkie gratulacje dla dyrektora szkoły. Nie każda szkoła w całości patrzy tak przychylnym okiem na chóry uczniowskie, zespoły ludowe, zespoły tańca nowoczesnego, wokalistki, wokalistów itp.

XYZ
9 lat temu

Kto tańczy od 4:15?

8
0
Napisz co o tym sądziszx