Zapowiedź IV Festynu Lotniczego

Udostępnij
Tweet

W dniach 17-18 maja 2014 roku odbędzie się w Michałkowie IV Festyn Lotniczy. W ubiegłym roku tę dwudniową imprezę odwiedziło ponad 100 tysięcy gości. Od samego początku imprezę wspierają samorządy Powiatu Ostrowskiego oraz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

O tym, że tegoroczny Festyn Lotniczy dojdzie do skutku poinformowano podczas konferencji prasowej na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w dniu 3 kwietnia 2014 r. Organizacją konferencji zajął się prowadzący obsługę medialną imprezy portal samoloty.pl.

Miło, nam, że IV Festyn się odbędzie. Chcemy go zrobić, bo otrzymywaliśmy wiele zapytań ze strony mieszkańców. To świadczy o tym, że festyn wpisał się w tradycję miasta i powiatu – powiedział Marian Sadowski Prezes Stowarzyszenia Lotnisko Bliżej Miasta, głównego organizatora Festynu.

Ta ważna deklaracja ucięła wszelkie spekulacje jakie na temat przyszłości Festynu.

– Cieszymy się wspólnie z Panem Starostą, że po sporych zamieszaniach i różnicach zdań, które w kontekście podmiotów skupionych wokół lotniska dotarły do opinii społecznej jesteśmy tutaj na lotnisku z informacjami, że Festyn będzie kontynuowany. Mamy nadzieję, że ta konferencja prasowa jest dobitnym potwierdzaniem deklaracji organizacji – powiedział Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Obecny na konferencji prezes Aeroklubu potwierdził, że jego instytucja włącza się w organizację udostępniając płytę lotniska oraz specjalistów do technicznej obsługi samolotów. Obecność samorządowców była z kolei potwierdzeniem, że będą one finansowo partycypować w organizacji IV Festynu.

– Samorządy są tymi podmiotami, które wspierają to przedsięwzięcie od samego początku. I od samego początku naszym oczekiwaniem było, aby festyn był łącznikiem, aby skupiał podmioty w ramach aglomeracji, a nie dzielił. Udało się to przez pierwsze trzy festyny. Mamy nadzieję, że również przy czwartym tak będzie. Oczekujemy także na podjęcie dynamiczniejszych działań ze strony Stowarzyszenia po to, żeby przyciągnąć jeszcze więcej sponsorów, aby ta impreza się lepiej „sprzedała’’. Festyn urzeka nas rodzinną atmosferą tym, że całe rodziny piknikują na lotnisku miło spędzając czas. A jednocześnie mają wiele atrakcji i pozyskania informacji – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Czekające atrakcje scharakteryzował krótko Marcin Michalak ze Stowarzyszenia Lotnisko Bliżej Miasta. Organizatorzy zadbali o iście międzynarodowe towarzystwo. Będą piloci z Czech, Polski, Rumunii, Holandii, Litwy i Irlandii.

– Pojawi się u nas i będzie naszym gościem honorowym Paulina Różyłło pierwsza kobieta w historii Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu kobieta wykonująca loty doświadczalne. Nie zabraknie znanych i oklaskiwanych Jurgisa Kairys i Artura Kielaka. Przyleci Holender Frank Versteegh pilot, który latał w niemal że każdym regionie świata powiedział M. Michalak.

A festyn rozpocznie przelot eskadry sześciu samolotów czeskiej formacji Powietrznych Byków, które na festyn w Michałkowie przygotowali premierowe pokazy. Będzie nagrodzony przez NASA kosmiczny samolot Virus, a w niebo wzbije się 200 latawców.

Swój udział zapowiada także polska armia.

– Patronat nad naszą imprezą objął Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej generał broni pilot Lech Majewski. To duże wyróżnienie dla nas. Mamy też pisemne zapewnienie, że ko końca kwietnia zostaniemy poinformowani oficjalnie o wojskowych atrakcjach. Jest szansa na samoloty odrzutowe, ale będziemy te informacje mogli potwierdzić na początku maja. Na decyzje w armii ma z pewnością wpływ sytuacja geopolityczna w Europie – powiedział Marian Sadowski.

Organizatorzy zwrócili się także o patronat do Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, który dofinansował także organizację festynu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx