Włamywacze wpadli w czasie akcji

Policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali trzech włamywaczy. Jeden z nich wpadł na gorącym uczynku, pozostałą dwójkę policjanci zatrzymali kilka godzin później. Za dokonane przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

Sprawcy usiłowali włamać się do jednego z ostrowskich barów w miniony weekend, z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej poczynili staranne przygotowania, dzieląc się rolami. Podczas kiedy jeden z nich włamywał się do baru, dwóch pozostałych stało na czatach.

Dyżurny ostrowskiej policji otrzymał informację o podejrzanie zachowujących się mężczyznach i natychmiast skierował na miejsce patrole. Sprawcy na widok dojeżdżających radiowozów zaczęli uciekać. Jeden z nich został zatrzymany w bezpośrednim pościgu, a jego kompanom udało się zbiec. Niedługo cieszyli się wolnością. Już kilka godzin później zostali zatrzymani przez ostrowskich kryminalnych.

Włamywaczami okazali się, dobrze znani policjantom, mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego w wieku 37, 29 i 24 lat. Śledczy analizując niewykryte dotąd sprawy ustalili, że 29 i 24 latek kilka dni wcześniej próbowali włamać się do jednego ze sklepów, co im się nie udało z uwagi na za łączenie alarmu. Ponadto policjanci ustalili, że 29-letni mężczyzna dokonał w marcu jeszcze dwóch innych włamań na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Włamując się do sklepu i biura firmy skradł pieniądze i telefony komórkowe. Swoim działaniem spowodował straty w kwocie około 2 tysięcy złotych.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni byli już wielokrotnie notowani w policyjnych kartotekach za kradzieże i włamania. Teraz ponownie staną przed sądem. Grozi im do 10 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy świętowali w Ostrowie
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx