Chór kolędował w Konkatedrze (ZDJĘCIA)

Udostępnij
Tweet

Kolędując – tak ostrowianie spędzili sobotnie popołudnie z Chórem Nauczycielskim im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego. To właśnie oni, wspaniali chórzyści z wspaniałymi gośćmi, wypełnił piękną muzyką ostrowską Konkatedrę.

– Pięknie! Tak spędziliśmy sobotnie popołudnie kolędując z Chórem Nauczycielskim im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego. Konkatedrę wypełniły świąteczne melodie. Usłyszeliśmy cudowne głosy chórzystów, najpiękniejsze kolędy śpiewane a cappella, ale i w towarzystwie fortepianu, organów, djembe, czy janczarów oraz utwory z gościnnym udziałem solistki, właścicielki niesamowitego sopranu – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Gościnnie w koncercie udział wzięła Paulina Gocałek, która uraczyła publiczność swoim sopranem. Oliwia Mądry uświetniła to spotkanie grą na fortepianie i organach, a Agata Radziszewska na djembe i janczarach. Koncert poprowadził Witold Pelka.

Styczniowe spotkania z Chórem to już ostrowska tradycja. Koncerty Kolęd niezmiennie odbywają się w Konkatedrze i na stałe wpisały się już w bożonarodzeniową ofertę koncertową Ostrowa Wielkopolskiego.

– Dziękuję za te pełne światła, radości i wrażeń chwile. Dziękuję, że byliście z nami. Mam nadzieję, że tak jak i ja, zabraliście cząstkę tej dobrej energii z tego wydarzenia do swoich domów – dodaje prezydent Beata Klimek.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
noone1
1 rok temu

JESZCZE NIC O PEDOFILACH W SUKIENKACH ? CO TO SI E STANELO

jurek
1 rok temu

Do metala – jak nie masz nic do przekazania to nie pisz. Kogo to obchodzi?

nolob
1 rok temu

becia daje rade

Metal🤟
1 rok temu

Nie słucham takich śpiewów kościelnych!😖
Chór z nimi🤣

Dyzma.
odpowiada  Metal🤟
1 rok temu

Słuchaj sobie metalu jak chcesz chór z tobą róbta co chceta jak mawia klasyk od złotego melona…

Zal
odpowiada  Metal🤟
1 rok temu

Ale słucham i oglądam tvp.

ewewer
odpowiada  Zal
1 rok temu

wolny kraj – słucham, mówie , ogladam i komentuje co chcę .Jak komus sie nie pdobaja takie popierdołi to ma prawo komentowac, oceniac – wiec szacunek dla kazdego. a ty bys chciał/ła aby wszyscy oj, ach zachwycali sie z udziału twojej podstarzałej zapasionej zony z tego zespołu . komuna – cenzura padła dawno . Ocena to nie naruszanie prawa.

Pan
odpowiada  Metal🤟
1 rok temu

To się nie wypowiadaj,

8
0
Napisz co o tym sądziszx