Dni Odolanowa 2022 – relacja

Dni Odolanowa powróciły w XXVIII edycji. Największa impreza południowej Wielkopolski odbyła się po raz pierwszy od 2019 roku i mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i obfitego deszczu w sobotę, udało się zrealizować cały zaplanowany na 3 dni program artystyczno-sportowy.

ZDJĘCIA ZNAJDUJĄ SIĘ NA DOLE ARTYKUŁU

Jak zwykle atrakcji nie brakowało. Od występów dzieci i młodzieży z terenu Gminy i Miasta Odolanów po koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, ponadto turnieje, zawody sportowe i cała masa innych atrakcji rozlokowanych na terenie placu targowego i Wesołego Podwórka aż po Odolanowski Park Natury! Zgodnie z tradycją zabawa zaczęła się w piątek, a scenę przejęły dzieciaki, prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne. Świetnie na głosy wybrzmiały także dziewczyny z zespołu „Autokorekta”. Kulminacyjnym punktem dnia był jednak występ gwiazdy wieczoru którym był zespół „Daj to Głośniej” wykonujący muzykę z pogranicza disco-polo oraz folku. Publiczność dopisała, podobnie jak aura pogodowa.

Zgoła inaczej było w sobotę, ponieważ sprawdziły się prognozy pogodowe i deszcz trochę pomieszał szyki wszystkim, którzy liczyli na ciepłą słoneczną aurę. Na szczęście nie przeszkodziło to w realizacji założeń programowych. Od 6 rano odbywały się zawody wędkarskie na łowisku „U Dionizego”, natomiast na Wesołym Podwórku miłośnicy szachów i warcabów przygotowywali się do rywalizacji w Ogólnopolskim Turnieju Szachowo-Warcabowym „Odolanów 2022”. (więcej na temat samego turnieju napiszemy w osobnym artykule).

W restauracji Nadbaryczna odbywała się tego dnia konferencja pn. „Wpływ Covid 19 na funkcjonowanie administracji lokalnej- wymiana informacji, doświadczeń jak pandemia koronawirusa wpłynęła na działania samorządu terytorialnego w różnych krajach” wraz z warsztatami zawierającymi m.in. przedstawienie materiałów, zdjęć, multimedialnej prezentacji, wysłuchaniu prelekcji przedstawicieli władz samorządowych Odolanowa, oraz miast partnerskich Heringen Werra i Heringen Helme. Na konferencji obecni byli również przedstawiciele Miast Bojarka na Ukrainie i Gruzińskiego Martvili. Od godz. 17:00 na scenie trwały występy artystyczne, które rozpoczęła Odolanowska Orkiestra Dęta, prezentując znane standarty muzyki rozrywkowej. Zaprezentował się także znany i lubiany zespół „Cztery” z Odolanowa.

CZYTAJ  Wybrano młodzieżowe słowo roku

Prawdziwą taneczną ucztą sobotniego wieczoru był kolejny już w Odolanowie występ Gruzińskiego zespołu folklorystycznego „Kolxida”. Widowisko na poziomie wysokobudżetowych produkcji rodem z „Bollywood” przyciągnęło pod scenę sporą widownię mimo niesłabnącego deszczu. Oprócz efektownych strojów i choreografii, ogromne wrażenie robiła niesamowita sprawność członków grupy i do perfekcji opanowane układy taneczne.

Tuż przed występem gwiazdy wieczoru w towarzystwie zaproszonych gości, przedstawicieli Miast Partnerskich oraz swojego Zastępcy Jana Prokopa, na scenie pojawił się Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów Marian Janicki, by złożyć wszystkim serdeczne życzenia i życzyć dalszej dobrej zabawy. Chwilę po godz 21 spełniło się marzenie wszystkich miłośników muzyki Blues wraz z pojawieniem się na scenie gwiazdy sobotniego wieczoru – grupy „Dżem”, która wykonała swoje największe przeboje i udowodniła, że nieprzypadkowo określa się ich jako polskich „Rolling Stones”. O zabawę pod gwiazdami zadbały następnie zespoły „Effect Band” i „Sax Eden”.

Niedziela upłynęła w pięknej słonecznej aurze. Na scenie występowały zespoły działające przy Odolanowskim Domu Kultury. Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I st. W Odolanowie, oraz Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa z ODK, pod kierunkiem Marcina Wieczorka. Nie zabrakło animacji dla najmłodszych w koncercie „Tulinki Band Show”. Po koncercie zespołu „Blue Party” przyszedł czas na drugi podczas XXVIII Dni Odolanowa występ „Kolxidy”, która mogła się zaprezentować w pełnym składzie i rozgrzała Odolanowską publiczność do czerwoności, zbierając przy tym gromkie brawa. Pod sceną zebrały się prawdziwe tłumy. Trzecią Gwiazdą wieczoru podczas tegorocznych Dni był zespół „Czerwone Gitary”. Legendarna kapela działająca od 1965 roku (!) pokazała, że nadal ma wiele do zaoferowania zabierając wszystkich widzów w sentymentalną muzyczną podróż w swoich kultowych przebojach. Dni Odolanowa zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni i nocna zabawa z DJ-em Zygą.

Wśród atrakcji XXVIII Dni Odolanowa warto wymienić Wesołe miasteczko działające na terenie Parku Natury, dmuchanych zamków, różnego rodzaju stoisk w tych naszych stałych partnerów jak WOSEBA, stoisk gastronomicznych i promocyjnych.

CZYTAJ  Spektakularna kradzież z domu (aktualizacja)

Do zobaczenia za rok!

Sponsorem Złotym XXVII Dni Odolanowa były firmy: DOMBUD oraz PGNiG, sponsorem Srebrnym: Grupa Burkietowicz i Dinopol, sponsorem Brązowym: PUPIL Karma

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
darmowe żarcie
4 miesięcy temu

no wrescie-bo juz rodzina moja była glodna – dwa tygodnie nie było imprezki z darmowym zarciem.
Jak było widac, połowe gm. Przygodzice stało przy stoiskach gdzie mozna bylo cos dostac do jedzenia za darmochę .

Patryk
4 miesięcy temu

Byłem na tej imprezie burmistrz chyba stracił słuch zatrudniając takich artystów, uszy bolały od słuchania tego.

Obserwator
4 miesięcy temu

Jaki pożytek z tego dla miasta i mieszkańców żaden powinni chociaż wszystkie miejsca parkingowe na ten czas zrobić płatne dla przjezdnych bo ich tam bylo najwięcej zyski z imprezy mają ci przykurzeni artyści i lokalne sieciowe markety no ale widać że władze miasta zastaw się a pokaz się ekonomii brak

walen
odpowiada  Obserwator
4 miesięcy temu

nie tak do konca – połowe głodnych z rodzinami z okolicznych gmin notorycznie za darmo zywi sie na tego rodzaju imprezach . głoduja zima bo mniej pleneru. ale znowu KGW, szkoły itp ., dozywia głodna chołotę. Najlepiej jest przed wyborami , niektórzy dorbia sie darmowej nadwagi

Www
4 miesięcy temu

Za rok juz prawdopodobnie nie bedzie tej imprezy albo bedzie tylko okrojona jednodniowa bo sytuacja ekonomiczna jaka nadciąga nie pozwoli na taki wydatek miasta a i miejscowe firmy nie dorzuca bo same będą walczyć o przetrwanie

Tomek
4 miesięcy temu

Ale żeście poszaleli 😂😂😂 cały weekend lało ale co tam zabawa na sto dwa a za dwa tygodnie zapraszam do przychodni . Czas zacząć testy na COVID 😎😎😎 statystyki musza być .

Marian
4 miesięcy temu

Granda i tyle w niedzielę głośna muzyka do 1 w nocy potem powroty nierobów do rana wrzaski ryki tłuczone szkło i jakoś nikogo nie obchodzi że ludzie w centrum miasta też muszą wstać do pracy o 5 rano w poniedziałek zeby placic podatki na tych nierobów co mogą do poniedziałku rano pić i imprezowac

Miejscowy
4 miesięcy temu

Kiedy obwodnica Odolanowa Panie Burmistrzu bawi pan lud z okolicy a ciężarówki miasto rozwalaja

wal
odpowiada  Miejscowy
4 miesięcy temu

po wyborach malutki – glosuj na mnie a bedzie autostrada nawet do nieba- glosuj a nie pisz tutaj

Yxz
4 miesięcy temu

Tragedia ceny z kosmosu

ola
4 miesięcy temu

Brak komentarza to najlepszy komentarz

11
0
Napisz co o tym sądziszx