Amfiteatr w blasku świateł

Udostępnij
Tweet

W piątkowy wieczór spotkaliśmy się w Amfiteatrze Miejskim i zaczerpnęliśmy muzyki wyjątkowej, wyjątkowej artystki, w wyjątkowym klimacie. Nasze miasto odwiedziła aktorka i wokalistka Joanna Aleksandrowicz i wraz z zespołem zaprezentowała ostrowskiej publiczności projekt “Od nocy do nocy”. Na spotkanie zaprosiła Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

– Było pięknie, było niezwykle klimatycznie, było magicznie. W piątkowy wieczór, ławki ostrowskiego amfiteatru wypełniły się ostrowską publicznością, a koncert Joanny Aleksandrowicz został nagrodzony gromkimi brawami. Tego wieczora byliśmy świadkami niezwykłego widowiska. Cieszy mnie, że nasz Amfiteatr, już kolejny rok po modernizacji, gości piękne głosy i dźwięki. Po takim spotkaniu mam tylko jedną refleksję – letnie koncerty w plenerze mają w sobie coś wyjątkowego – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W piątek, 8 lipca, aktorka i wokalistka wystąpiła na scenie ostrowskiego amfiteatru. Mimo deszczowej aury, publiczność licznie przybyła, by posłuchać i zobaczyć projekt “Od nocy do nocy”.

Joanna Aleksandrowicz projekt filmowo-musicalowy „Od Nocy Do Nocy” zagrała już ponad 200 razy na różnych scenach muzycznych. Koncerty te realizowane są przy wyjątkowych aranżacjach świetlnych, w towarzystwie klimatycznych abażurów. Wówczas wszystko nabiera niesamowitych kształtów przy zachodzie słońca, a muzyka płynie w otchłań natury, historycznej architektury i pięknych krajobrazów. Tak też było w Ostrowie Wielkopolskim, na deskach zmodernizowanego Amfiteatru.

W 2020 roku ostrowski Amfiteatr przeszedł gruntowną modernizację w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej – powiększono scenę, zamontowano zadaszenie oraz siedziska dla widowni – obiekt zyskał aż 60 miejsc więcej! Koszt modernizacji samego Amfiteatru to 1 595 522,04 zł. Dofinansowanie tej inwestycji wyniosło 762 323,10 zł.

Rewitalizacja przestrzeni miejskiej to ogromny projekt wart ponad 11 mln złotych, na który Ostrów Wielkopolski pozyskał blisko 9 mln złotych. W ramach rewitalizacji, poza modernizacją Amfiteatru, wykonano modernizację Sali Sesyjnej, przebudowano Ogródki Jordanowskie oraz ciąg ulic w centrum miasta. Projekt został współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach WRPO na lata 2014-2020.

CZYTAJ  Dziecko wypadło z balkonu❗
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maniek
1 rok temu

I też ” śpiewali” do godz. 6.00 nad ranem, tak jak to się robi na Piaskach? Ach, sorry – w centrum miasta przy UM nie wolno po godz. 22.00 zakłócać ciszy nocnej, – chociaż pierwsza naszego miasta twierdzi, że nie ma takiego czego jak CISZA NOCNA i … ma rację. W polskim prawie nie istnieje pojęcie ciszy nocnej. Zatem Ostrowianie śródmieścia- czas na imprezy, wycie i darcie do białego rana w centrum naszego grodu. Niech po 30 latach mieszkańcy Piasków w końcu będą mogli wypocząć. Z poważaniem.

1
0
Napisz co o tym sądziszx