Przetarg na Aquapark jeszcze w tym roku

Udostępnij
Tweet

Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na ostrowski Aquapark. Dziś radni zdecydowali, że za inwestycję będzie odpowiadać świeżo powstała spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe.

Aquapark to jedna z tych inwestycji, na którą ostrowianie czekają od lat. Prędzej wybudowali go włodarze z okolicznych miejscowości tj. Kalisz, Ostrzeszów, Pleszew, Kępno czy Krotoszyn. Skala ostrowskiego aquaparku będzie mniejszą niż tego w Kaliszu. Można to zmierzyć chociażby liczbą zjeżdżalni i atrakcji.

Ostrowski Park Wodny będzie składał się z pełnowymiarowego basenu sportowego, rozbudowanej strefy relaksu, małego basenu do nauki pływania dla dzieci, profesjonalnej strefy saun i strefy SPA. Powstanie on w bezpośrednim sąsiedztwie odkrytego basenu miejskiego „Olimpijska”, a co ważne, będzie z nim w sposób wyraźny zintegrowany. Ostrowski Park Wodny to jedno z zadań wspieranych przez Europejski Bank Inwestycyjny w ramach Wielkiego Programu Rozwoju Miasta Ostrowa Wielkopolskiego do 2023 roku.

Gotowa jest już dokumentacja projektowa. Jednak dopiero przekazanie tego zadania spółce OIS pozwoli ogłosić przetarg jeszcze w tym roku.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie 3 aut. Wjechała na czerwonym
Subskrybuj
Powiadom o

34 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
K.K.
1 rok temu

Przykro czytać fajnie jak taki obiekt powstanie ale dlaczego nikt z urzędników nie mówi o kosztach utrzymania i spłaty kredytu ! Jest lodowisko sezonowe należy przy nim wybudować a w trakcie funkcjonowania wykorzystać ciepło np. do podgrzania wody w nieckach basenowych. Jest już wiele rozwiązań obniżających koszty takich obiektów które są kosztochłonne. Bez konsultanta z branży basenowej a najlepiej wieloletniego zarządcy z kwalifikacjami – można obudzić się z ręką w ……

Ud hd
1 rok temu

Mały i brzydki powinniśmy wybudować większy Klimkówka wybuduj taki żeby inni mogli nam zazdrościć

Anty pisowiec
1 rok temu

Radni miasta zamiast popierać rozbudowę dróg, poprawiać ich stan, rozbudowywać infrastrukturę miasta w celu przyciągania inwestorów. Zajmują się marnotrawieniem naszych pieniędzy na obiekty nie koniecznie potrzebne. Do takich obiektów trzeba będzie co rocznie dopłacać z naszych pieniędzy. Jedyni zadowoleni będą Prezesi oczywiście z nadania jedynej słusznej władzy czyli złodziejskiego Pisu.

Józio
1 rok temu

Aquaparczek (biorąc pod uwagę wielkość to taka nazwa powinna funkcjonować- podobno jednorazowo ma wchodzić 90 osób!!!) ma powstać obok basenu miejskiego tam, gdzie dziś są kryte korty tenisowe i za nimi.

34
0
Napisz co o tym sądziszx