Miasto przygotowuje nowe kąpielisko dla morsów

Udostępnij
Tweet

Choć do rozpoczęcia zimowego sezonu kąpieli ostrowskich Morsów jeszcze sporo czasu, to spółka CRK Zieleń i Rekreacja już teraz myśli o polepszeniu warunków do tej coraz popularniejszej formy rekreacji. Z myślą o tym przygotowano nowe miejsce do kąpieli w lodowatej wodzie.

W sezonie zimowym, co niedziela nad ostrowskim zalewem Piaski Szczygliczka z kąpieli w lodowatej wodzie korzystało zbiorowo co najmniej kilkadziesiąt osób. Większość z nich to członkowie klubu Ostrowskie Morsy. Bywało, że w niedzielne południe do wody wchodziło prawie 200 osób.

Do tej pory ostrowskie Morsy korzystały z niewielkiego, dzikiego kąpieliska w małym zbiorniku, przy restauracji. Coraz większa frekwencja sprawiała jednak, że chwilami trudno było pomieścić wszystkich chętnych. Brakowało również choćby symbolicznej infrastruktury do przebierania i pozostawienia rzeczy osobistych.

Teraz ma się to zmienić. Spółka CRK Zieleń i Rekreacja przygotowała bowiem nowe kąpielisko dla zwolenników zimowych kąpieli w lodowatej wodzie. Dokładnie naprzeciwko „starego” kąpieliska, na przeciwległym brzegu małego zbiornika spółka usypała z kilku ton piasku nowe, znacznie szersze i wygodniejsze, zejście do wody. Wkrótce w tym miejscu pojawią się również przebieralnie i ławeczki.

Zmianie ulegnie także miejsce do parkowania. Miłośnicy morsowania będą teraz korzystać z parkingu przy Parku Olbrzymich Owadów.

Spółka ma nadzieję, że nowe warunki przypadną do gustu ostrowskim morsom, którzy jeszcze liczniej będą mogli korzystać z zimowych atrakcji nad zalewem Piaski Szczygliczka.

Sezon morsowania rusza już pod koniec października. Szczegóły będą podawane na fanpage https://www.facebook.com/morsy.ostrow.wlkp/

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
smok
2 lat temu

Z tego co wiem to do kąpania, czy też późniejszego lansowania się na fb służy duży zbiornik, mały zawsze był wędkarski, ciekawe co na to nasz zarząd PZW?

Tom
2 lat temu

A dla rowerzystów będzie ścieżka po drugiej strony stawu? Nic się nie robi w tym temacie a piesi i rowerzyści muszą się cisnąć.

Zyczliwy
2 lat temu

Na pierwszym miejscu zmieniłbym prezesa zieleni czuje się jakby to było jego prywatne i wydaje nasze pieniądze samochod służbowy używa prywatnie i nie tylko

!!!!!!
2 lat temu

W zeszłym roku wędkowalem w tym miejscu gdzie morsy wchodzili do wody, gdy się odezwałem że kąpielisko jest obok to powiedzieli że na małym zbiorniku jest głębiej i czystrza woda. A co do wędkowania zimą, to kartę wędkarze płacą na cały rok i to nie mało, za moje pieniądze dzierżawione są zbiorniki na piaskach, a psełdo morsy zachowują się jakby piaski były ich!!!

Ostatnio edytowany 2 lat temu by !!!!!!
Tomi
2 lat temu

A już między listopadem , grudniem i styczniem będziemy mogli oglądać zdj i pełen lans Na FB i IG z morsowania …..

Fanatyk wędkarstwa
2 lat temu

Dlaczego mój komentarz w którym jest napisana prawda zostaje usuwawany !!!

Dlaczego odbieracie miejsca do wędkowania ? Z tego co mi wiadomo kąpielisko jest na dużym zbiorniku. Pominę fakt że większość z tych „morsów” przychodzi tam aby być na zdjęciu. Nie wspomnę o braku kultury niektórych „morsów”, w ubiegłym roku nieświadomie usiadłem na rybach na miejscu gdzie wspomniane „morsy” wchodziły do wody, to nie zwracając uwagi na moje wędki weszli do wody, gdy zwróciłem im uwagę to usłyszałem odpowiedź że mam spie…. bo to ich staw.

Mors
2 lat temu

No w końcu, super !!

Jollla
2 lat temu

Nie jestem morsem ani wędkarzem ale się zgadzam,że napewno kąpielisko przy głównej plaży byłoby najlepszym rozwiązaniem.Może i zimą wędkarzy nie ma ale są ryby,którym to może przeszkadzać.Pamiętam czasy jak morsy zaczynały kąpiele w Ostrowie,robili to właśnie na dużym zbiorniku,przy plaży

Włodek
2 lat temu

A ja tam będę siedział na rybach i na pewno im nie zejdę

Un
2 lat temu

Ale zaraz. Dlaczego morsy nie wejdą do dużego zbiornika? Tam plaża jest szeroka, nie trzeba by nic sypać

30
0
Napisz co o tym sądziszx