Festyn rodzinny po dwuletniej przerwie zapewnił moc atrakcji

W niedzielę w Parku Miejskim odbył się XXIX Festyn Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a Paulo, działające przy naszej parafii. W trakcie festynu odbył się I Diecezjalny Przegląd Scholi o puchar biskupa Damiana Bryla.

Festyn rozpoczął się o godz. 13.00. Podkreślano, że festyn odbywa się po przeszło rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Jednak dzięki determinacji Przewodniczącej Stowarzyszenia odbył się, nie jak dotychczas w maju, a we wrześniu.

Podczas Festynu Rodzinnego przygotowano wiele atrakcji. Rozegrano Symultanę szachową o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Turniej wiedzy o współczesnym Ostrowie Wielkopolskim o puchar Prezydent Miasta. Przygotowano stoiska, na których można było zbadać ciśnienie, określić BMI. Miały miejsce również warsztaty z robotyki, rozgrywano gry planszowe, malowanie twarzy, przejazd kolejką.

Festyn Rodzinny to również Konkurs Psich Piękności. Na polanie zaprezentowali się czteronożni przyjaciele, a wyniki konkursu ogłoszono w amfiteatrze w dwóch kategoriach – szczeniaków i psów dorosłych.

W trakcie festynu po raz pierwszy odbył się Diecezjalny Przegląd Scholi pod hasłem „ABC Miłości” o puchar ordynariusza diecezji kaliskiej ks. bpa Damiana Bryla. W przeglądzie udział wzięły: „BOBOLANKI” z Parafii św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie, „RATOWNICY ŚW. JANA CHRZCICIELA” z Parafii św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, „GAUDIUM DEI” z Parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim, „NUTKI APOSTOŁA” z Parafii św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim, „PROMYKI” z Parafii św. Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim, Schola Parafialna z Parafii w Wysocku Wielki, Schola wokalno-instrumentalna z Parafii Chrystusa Króla w Sadowiu oraz „Iskierki Ducha Świętego” z Parafii Ducha Świętego w Ostrowie Wielkopolskim. Przed ogłoszeniem wyników zgromadzonych do tańca porwał ks. Szymon Cierpik, wikariusz z parafii Ducha Świętego. W I Diecezjalnym Przeglądzie Scholi pierwsze miejsce zajęła Schola wokalno-instrumentalna z Parafii Chrystusa Króla w Sadowiu. Organizatorzy nagrodzili wszystkie grupy pucharem i pamiątkowym dyplomem. Nagrody wręczył ks. Jakub Karpisiewicz oraz diakon Jędrzej Grobelny z Konkatedry.

CZYTAJ  Przeżyli ze sobą 50 lat

Na scenie amfiteatru wystąpiły również Talenty Powiatu Ostrowskiego, wokaliści ze studia Art Voice oraz Monika Walczak z recitalem skrzypcowym.

Dochód z festynu przeznaczany jest działalność statutową Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo, m. in. wsparcie rodzin i osób najuboższych, prowadzenie świetlicy socjoterapeutycznej „Boże Podwórko”.

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Do Agentki.
1 rok temu

A ty coś uwzięłaś się na Becie i na tych z LGBT. Wychwalasz festyn organizowany przez kościół to chyba jesteś katoliczką. A Pan Bóg kazał kochać wszystkich bliźnich bez wyjątku. Coś z tą twoja wiara nie tak.

Do Agentka.
1 rok temu

I ma rację że ucieka przed ta banda pedofili , żebraków i gwałcicieli. Żadnych z nimi układów. To mafia z którą nikt rozsądny nie kuma się. Jestem wierzący w Boga a nie w księży. Nie potrzebuję żeby ktoś się modlił za mnie i to za pieniądze. Takie straszne rzeczy jakie dzieją się w tej sekcie nie usprawiedliwiają nikogo z nich. Organizowanie takich imprez to tylko przykrywka i mydlenie ludziom oczu. Ich miłosierdzie widać na granicy. Słowem się stanęli w obronie umierających z zimna. A powinni grzmieć z oburzenia, ale milczą bo boją się że stracą dotacje od rządu. Festyny organizują, a głupie barany idą i cieszą się z nimi. Nigdy kościół nie stanął w obronie ludzi, przeciwnie, w imię Boga palili na stosach a teraz w jego imię gwałcą , molestują . Wstyd uczestniczyć w jakiejkolwiek uroczystości organizowanej przez takich podłych, zakłamanych ludzi. Mam księdza w rodzinie. Wiem jak przestrzegają postów i jak śmieją się z tych co stosują się ściśle do przykazań. Jak żrą i piją bez umiaru. Jak im pasuje to sobie dyspensę dawają. Obrzydliwość.

Batman
1 rok temu

Widzę , że nawet Superman tam był. 😉

Agentka
1 rok temu

Normalna rodzina chlopak dziewczyna 🥰♥️

Leon
1 rok temu

A gdzie szminka caryca.dramat .i znów lodówkę otwieram a tam to samo …ona

Do Polka
1 rok temu

I bardzo dobrze że ludzie się spotykają, trzeba cieszyć się życiem! A tobie jak nie pasuje to wypad w Bieszczady, tam będziesz miała izolację albo zamknij się w piwnicy i zamilcz.

Qazxsw
1 rok temu

Nasza celebryta przytulanka to tylko pewnie tęczowe pikiety firmuje… Tutaj nie bardzo?

Agentka
1 rok temu

Festyn organizowany przez Kościół Katolicki i juz Caryca ucieka jak diabel przed święconą wodą 😈😂😂

Polka
1 rok temu

A Covid-19 był??? Motłoch rozprzestrzenia zarazę, a włodarze w tym pomagają organizując igrzyska…. A za chwilę będzie locdawn…. Nienapasione głupki…

Paparazzi
1 rok temu

Gdzie Królowa Słitfoci?

11
0
Napisz co o tym sądziszx