Czy będzie droższy wjazd na Piaski-Szczygliczka?

Podczas sierpniowej Sesji Rady Miasta pojawiły się pytania od radnego PiS Piotra Lepki dotyczące parkowania i wjazdu na obiekt Piaski-Szczygliczka. Radny pytał czy mogą być wprowadzone dodatkowe ulgi dla poszczególnych grup mieszkańców lub całkowita rezygnacja z pobierania opłat za wjazd w okresie letnim.

Prezydent Ostrowa Wlkp. na podstawie informacji uzyskanych od prezesa spółki CRK Zieleń i Rekreacja poinformowała, że dotychczasowe opłaty wynoszą 7 zł od samochodu i 5 zł w przypadku osób wjeżdżających z kartą inwalidzką. Podkreślono, że w Skorzęcinie obecnie opłata wynosi 20 złotych.

Pieniądze są pobierane w okresie od czerwca do sierpnia i od 2006 roku są na stałym poziomie. Dzięki nim spółka zarządzająca piaskami uzyskała przychód wynoszący:
2017 r. – 49506 zł
2018 r. – 34045 zł
2019 r. – 51045 zł
2020 r. – 82634 zł
2021 r. – 52504 zł.

Zdaniem prezesa spółki te wpływy nie pokrywają ogromu kosztów, które są ponoszone co roku na funkcjonowanie obiektu. Cała ogólnodostępna
infrastruktura wraz z toaletami jest udostępniana korzystającym bez opłat. Utrzymanie 2 toalet, to koszt prawie
160.000 zł rocznie. Przygotowanie i funkcjonowanie kąpieliska to koszt 150.000 zł. Do tego trzeba utrzymywać zatrudnienie 6 osób, opłacać oświetlenie, a także wywóz i utylizację odpadów.

W związku z powyższym rezygnacja z pobierania opłat za parkowanie samochodów na terenie Piasków-Szczygliczka jest nieuzasadniona, wręcz przeciwnie, należałoby zastanowić się nad opłatami, które równoważyłyby utrzymanie ośrodka.
Spółka przychylnie patrzy na wprowadzenie ulg dla poszczególnych grup społecznych, jednak utrata przychodów musiałaby być zrekompensowana.

CRK Zieleń i Rekreacja Sp. z o.o udostępnia zieloną dużą polanę na postój samochodów tylko w upalne weekendy. Stanowi ona postój na ok. 800 samochodów i nie ma możliwości jej wyłączenia z użytkowania.(w okolicy nie istnieje alternatywny teren do stworzenia parkingu buforowego).

– poinformowała spółka.

Temat wjazdu na teren ośrodka Piaski-Szczygliczka ma być przedmiotem pracy radnych jeszcze w tym miesiącu.

POLECANE NEWSY

46 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ratownik
1 rok temu

a najwięcej biorą ratownicy strzezacy bezpieczeństwo na Piaskach Szczygliczka tylko 170tysiecy za 2 miesiące 😆😆😆🤑🤑

rowerzysta
1 rok temu

Nie porównujcie bebeluchy i tej chały Szczygliczka do Skorzęcina.

derektor
1 rok temu

I właśnie dlatego nie jeżdżę na Piaski
Zróbcie jeszcze płatne wejścia dla pieszych i śmierć naturalna ośrodka blisko

roman
1 rok temu

To jest ten sam prezesunio co zarządza starym cmentarzem , to wszystko jasne

ZS
1 rok temu

To co na piaskach to wszystko z UE ⁉️

krytyk
1 rok temu

Do Konfederata
Poczekaj jeszcze trochę to będziemy mieli podatej od słońca i obym się mylił !!!!!!!!!!!!!!!

roman
1 rok temu

Na parkingu na Piaskach postawi parkometr i bedzie płatne 24 h bo wychodzi na przeciw oczekiwaniom mieszkańców PREZES ZIELENI WSZECHMOGAcy

Józef
1 rok temu

Wszyscy żalą się na kaczyskiego że obstawia w spółkach swoich a zobaczcie co dzieje się w małym ostrówku nie wspomne o innych miastach.Mlody człowiek w wieku trzydziestu paru lat zostaje prezesem spółłki i będzie do końca zycia bo nic więcej nie potrafi jak zagrabiac plaże dysponując ludzmi.Pani prezydent go nie ruszy bo to układzik pokomunistyczny.Moze zrobic konkurs na stanowisko prezesa zieleni i najlepszy niech wygra i sprawa rozwiązana a nie chłopina się meczy i nie daje rady.

Konfederata
1 rok temu

Czytelnicy obudźcie się wrescie!! Radni tz beradni zamiast dbać o interesy społeczności lokalnej podnoszą nam podatki (opłaty). Kto ich wybierał? przecież nie kosmici. Gwarantuje, że jeszcze jakiś czas i będzie nowy podatek od leżakowania na Piaskach.

Agentka
1 rok temu

Dopoki Caryca na tronie to bialasowi nic sie nie stanie. Dlatego pamietajcie przy urnach!

46
0
Napisz co o tym sądziszx