Zapowiedź – niedzielny spacer po rewitalizacji Śródmieścia

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy ostrowian na spacer traktem: Kolejowa, Wiosny Ludów, Plac Rowińskiego po zakończonej rewitalizacji. Początek spaceru o 13.30 w okolicach Mediateki.
Na mieszkańców miasta czekać tu będzie sporo atrakcji – występy wokalne (Bogna Kowalska, Autokorekta), taneczne (Gwiazda, Teatr Tańca Filipa Hylewicza), muzyczne (uliczne granie). Po drodze obejrzeć będzie można wystawy: 90. Rocznicy urodzin Krzysztofa Komedy, „Deptak dwóch epok” oraz tablice upamiętniające charakterystyczne miejsca tej części Ostrowa.

Mediateka zaprezentuje wspaniałe zdjęcia ulicy Kolejowej nadesłane na konkurs fotograficzny pn. „Ulica Kolejowa sercem Ostrowa”. Tego dnia autorzy zwycięskich prac zostaną nagrodzeni. Filia ostrowskiej biblioteki pochwali się również robotami zbudowanymi na organizowanych tu warsztatach.

Dla najmłodszych przygotowana zostanie specjalna strefa. Będą bańki mydlane, klauni, maskotki i mnóstwo świetnej zabawy.

Cały trakt już udekorowany został proporcami w barwach miasta. Rozwieszane są też dekoracje.

– Serdecznie zapraszam ostrowian na niedzielny spacer po zmodernizowanym trakcie od  ul. Kolejowej i Sukienniczej poprzez Wiosny Ludów do Placu Rowińskiego. Pojawiło się tu bardzo dużo pięknej zieleni, nowe meble miejskie i nowe oświetlenie. Chcemy Wam ten trakt zaprezentować w całej okazałości. Na jego trasie czeka na Was wiele różnych atrakcji. Szczególnie zapraszam rodziny z dziećmi, ponieważ największa ich ilość przygotowana zostanie właśnie dla najmłodszych obywateli naszego miasta. Spotykamy się o 13.30 w okolicach Mediateki. Do zobaczenia w niedzielę! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

POLECANE NEWSY

43 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pytajnik
1 rok temu

co by jeszcze spieprzyć ?????

esteta
1 rok temu

ohyda i kicz

do Do senior
1 rok temu

Drogi kolego ! Nie krzyczłem na zjeździe,nie byłem w PZPR,ani później w Solidarności,bo byłem przekonany,że po komunie,będzie większy bajzel w Polsce i zmieniające się pazerne władze i partie ! Wrogość,kłótnie, hipokryzja i długi ! Macie teraz te same problemy i nie musi się Pan nakręcać. Ja komuny nie wybierałem,została mi narzucona . Samodzielne myślenie,trzeba było wlączyć przy wyborach.Bo kabaretem jest oburzenie i niezadowolenie z partii i rządów,które sami wynieśliście do władzy. Już na początku nieudana koalica PO – PiS, wieszczyła to, co teraz macie ! Ja za komuny nic nikomu nie ukradłem,nie dopuściłem się oszustw i przekrętów.Przepracowałem 38 lat i żyłem w takich warunkach i korzystałem z nich,jakie były w owym czasie legalne. A życie bez paszportów i nowoczesność,jak patrzę na nastroje społeczne – wcale się nie przekłada na entuzjazm Polaków. Pozdrawiam. Życzę w przyszłości trafnych wyborów rządzących. 😀!
Na moje spokojne,wesołe życie staruszka,nie narzekam !

Do kibice
1 rok temu

Oczywiście miało być 2 kadencje nie dwa lata, wkradł się błąd.

Do Senior
1 rok temu

Widać że chyba to ty krzyczałeś na tym zjeździe „Niech żyje Edward Gierek!!!”. Jak już ktoś tutaj zauważył nie ma nic za darmo. To co dostałeś było z twoich podatków albo z pożyczek które państwo zaciągnęło i potem było to co było czyli druga Grecja. I tak samo będzie ze spłacaniem tych „cudów” wymyślonych za carycy. Jeszcze nasze dzieci, a może i wnuki będą płacić za tą rozrzutność. Fajnie się bierze kredyty gdy ktoś inny spłaca i jeszcze robi sobie z tego lans. Tylko żeby to zrozumieć trzeba włączyć samodzielne myślenie.

Do kibice.
1 rok temu

Pani Klimek już nie wygra następnych wyborów bo już nie może startować. Prezydenci miast mogą piastować swoje stanowisko tylko 2 lata a to jest jej druga kadencja. Tak że drodzy kibice możecie być zawiedzeni. Wasza wiedza jest adekwatna do zachowania, radzę trochę poczytać i poszerzyć horyzonty.

Władek
1 rok temu

Wystrojone jak na wizytę Łukaszenki.

Calisia
1 rok temu

Polak ma w genach wieczne narzekanie , zazdrość i złośliwość.
Ostrowianie zamiast się cieszyć że coś zostało zrobione to narzekacie. Bądźcie wdzięczni za to bo tylko prostaki wszystko i Wszystkich krytykują i tyle w temacie.

bartek
1 rok temu

Cos pieknego napewno przjada zKuwejtu i Emiratow odkupic projekt.

Gracha
1 rok temu

No jasne, nie ma co narzekać- darmowe kredyty, kolonie itd. Człowieku, czy Ty wreszcie zrozumiesz, że nie ma nic za darmo? Za Twój kredyt , który spłaciłeś jedną pensją, zapłacili inni w postaci zadłużenia zagranicznego. Nikt Ci za darmo nie wykształcił dzieci, dostawałeś marną pensję, a zabrane Tobie pieniądze szły na utrzymanie studentów. Tak Ci żle? Chciałbyś jeżdzić nadal „Maluchem”, dzwonić na poczcie, stać w kolejce po kawę, cukier mydło? Zapamiętaj raz na zawsze, rząd nie ma swoich pieniędzy, co weżmie Tobie da innym, 500+ spłacą następni. Kurski wie , co robi, sam stwierdził „ciemny lud wszystko kupi” Pora widzieć trochę dalej niż pęto kiełbasy, bo za chwilę znów będziesz stał po nie w kolejce i jeżdził „Maluchem”, superrząd wszystko rozda nierobom, a uczciwi beda musieli na to zarobić. Głosujcie tak dalej i patrzcie końca.

43
0
Napisz co o tym sądziszx