Podsumowanie sezonu 2019 na Basenie Miejskim

Udostępnij
Tweet

Kolejny udany sezon ostrowskiego Basenu Miejskiego „Olimpijska” za nami. W tym roku obiekt odnotował 58 863 odwiedziny, a także kolejne dwa rekordy frekwencji. Miniony sezon przyniósł również nowe atrakcje dla wypoczywających

+

23 czerwca 2017 roku, po 19 miesiącach modernizacji zrujnowanego basenu przy ulicy Paderewskiego, uroczyście oddany został do użytku Basen Miejski „Olimpijska”. Już w swoim pierwszym sezonie cieszył się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców Ostrowa i okolic. W ówczesnym sezonie, 30 lipca, odnotowano najwyższy wynik odwiedzin – było ich aż 2637.

– To był wyjątkowy sezon, pierwszy od wielu lat, na miejskim basenie przy Paderewskiego. Ilość odwiedzających go osób pokazała nam wówczas, jak bardzo inwestycja ta była oczekiwana i ile przyniosła radości tym, którzy spędzali tu wolny czas. Uważnie wsłuchiwaliśmy się w głosy i uwagi odwiedzających basen, by jeszcze zwiększyć jego atrakcyjność i dostosować go do ich potrzeb – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W zakończonym właśnie sezonie ostrowianie po raz pierwszy mogli skorzystać z nowego baru. To Sun Spot Beach Bar, w którego asortymencie znalazły się m.in. zimne napoje, mrożona kawa, świeża lemoniada, smoothie, tosty, gofry, ciasto dnia, desery, a także naturalne lody. Przy barze powstała strefa relaksu z leżakami, stolikami i parasolami. Nie był to jednak koniec nowości. Klub SKY Fitness zajął się zajęciami grupowymi na basenie – można było wziąć udział w aktywnościach fizycznych prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów – zumbie, wodnym aerobiku, intensywnym treningu pomagającym spalić tkankę tłuszczową (HIIT) i innych. Zajęcia się sprawdziły – wiele osób wypoczywających na basenie zdecydowało się z nich skorzystać.

– Zgodnie z sugestiami mieszkańców pojawiło się tu nagłośnienie. Kolejną nowością były duże parasole. Basen wzbogacił się też o nowe meble – świecące kostki, pufy XL i więcej leżaków – wylicza prezydent Ostrowa.

CZYTAJ  Zderzenie ciężarówki z peugeotem

Ofertę uzupełniło nocne pływanie. W każdy weekend można było korzystać z podświetlonego basenu aż do godz. 23.

Dzięki wprowadzonym zmianom popularność ostrowskiego basenu wciąż rosła. Ostatniego dnia czerwca br. rekord frekwencji został pobity – były to aż 2763 odwiedziny. Wydawało się, że trudno będzie osiągnąć lepszy wynik. Rzeczywistość okazała się jednak dużo bardziej zaskakująca. W niedzielę, 1 września, w upalny, ostatni wolny dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego licznik Basenu Miejskiego zatrzymał się na liczbie 3 233! W zakończonym właśnie sezonie odnotowano w sumie 58 863 odwiedzin.

Podczas sierpniowej sesji Rada Miejska pozytywnie zaopiniowała zaproponowane przez prezydent Beatę Klimek zmiany do budżetu, które pozwoliły zabezpieczyć pierwsze pieniądze – 150 tys. zł – na zadanie pn.„Budowa Aquaparku w Ostrowie Wielkopolskim”. Ta kwota pozwoli na stworzenie Programu funkcjonalno – użytkowego, w którym zawarte będą wymagania i oczekiwania dotyczące aquaparku, a także na wykonanie koncepcji wielobranżowej. Te dokumenty są niezbędne, by można było ogłosić przetarg na projekt oraz na prace budowlane. Nowoczesny aquapark powstanie w sąsiedztwie Basenu Miejskiego. Obiekty mają być zintegrowane i wzajemnie się uzupełniać.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
adam
4 lat temu

Jak dla mnie basen jest super.Fakt ze jest ,,rekreacyjny”i dla tych ktorzy chca poplywac czy ponurkowac brak mozliwosci by wyszalec sie.Ale dla tych co maja male dzieci jest w sam raz.Daje plusa.

Sama sprawa
4 lat temu

Nie ma możliwości zakomonikowania Paniom z Kasy na Basen że Ktoś jest proszony, lub Poszukiwany – niestety miałem taką sytuację osobiście, a kwestia „pan wejdzie i poszuka” – chęć pomocy zadowalająca, nie byłem na basenie, ale z tego co czytam „nagłośnienie” jest.

Xd
4 lat temu

Na odpowiedź innych komentarzy to że transport jest w własnym zakresie możesz nawet dronem przylecieciec a po drugie to sam wypowiadający się jest kmiotem itd i ma również wstęp na basen ponieważ dla mnie nie ma takich słów ja bym to napisał cytuję „dla Ostrowan i okolic.” Brawo, pozdrawiam

Łukasz
4 lat temu

Ile kosztuje roczne utrzymanie basenu, gdyż tego w podsumowaniu brak?

Audi RS6
odpowiada  Łukasz
4 lat temu

Szanowny Łukaszu utrzymanie czegokolwiek wiąże się z dużymi kosztami,taki np.basen nie został zbudowany po to żeby przynosił nie wiadomo jakie zyski i co roku miasto do tego dokłada jak i do większości obiektów.Ja rozumiem że to są spore sumy ale gdybyśmy patrzyli na wszystko przez pryzmat ILE TO KOSZTUJE?To nadal bylibyśmy w ciemnej komunistycznej dupie.

raval
4 lat temu

Ciekawe ile osób przejechało by północną ramą komunikacyjną i nie stało w korku pod mostem krotoszyńskim gdyby pieniądze na nią przeznaczone nie zostały by wydane na ten basen?

Janusz
4 lat temu

Przyjadą do miasta na basen ze wsi takie kanalie, swołocz sie umyć raz na tydzień dlatego taki syf.

!!!
odpowiada  Janusz
4 lat temu

Idiota pisze – mądrzy nie komentują ! Brawo za inteligentną postawę wobec kretyna !

Żona Janusza
odpowiada  Janusz
4 lat temu

No przecież my tak kochanie robimy

10
0
Napisz co o tym sądziszx