Warsztaty z Tomaszem Barańskim

Tomasz Barański – znany tancerz i choreograf – gościł w Ostrowie Wielkopolskim, na zaproszenie Stowarzyszenia Kulturalnego „Gwiazda”. Była to już druga wizyta artysty w studio tańca przy ul. Kolejowej.

+

Barański przeprowadził warsztaty taneczne z dwiema najstarszymi grupami zespołu „Gwiazda”. Przez kilka godzin pracował z dziewczętami nad choreografią w stylu show dance, którą przygotował specjalnie dla Grupy Baletowej „Gwiazda”.

Tomek Barański to nie tylko tancerz, znany z popularnego programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, ale przede wszystkim, autor oprawy tanecznej największych widowisk estradowych w Polsce. Na co dzień zawiaduje zespołem profesjonalnych tancerzy „Next”, który uświetnia koncerty znanych gwiazd estrady, m.in. Justyny Steczkowskiej, Beaty Kozidrak, Natalii Kukulskiej, Kasi Moś i wielu innych. Wśród ostatnich projektów tanecznych artysty można wymienić: cykl koncertów muzyki filmowej, przygotowanie choreografii do piosenki Roksany Węgiel oraz oprawa taneczna wyborów Miss i Mistera Polski.

W warsztatach z grupą „Gwiazda”, Tomaszowi Barańskiemu towarzyszyła Paulina Przestrzelska – niezwykle utalentowana tancerka z zespołu Next. Układ taneczny, który wspólnie przygotowali dla dziewcząt z „Gwiazdy” jest bardzo dynamiczny, ze zmienną muzyką, składający się z różnych technik tanecznych, tworzących efektowne show. Zanim jednak choreografia trafi na scenę, wymaga wielu godzin treningu na sali, ale również pracy nad scenografią i kostiumami.

Kilkugodzinny trening z Tomaszem Barańskim i Pauliną Przestrzelską był dla młodych tancerek niezwykłym przeżyciem i mimo że był wyczerpujący fizycznie, dostarczył dziewczętom ogromnej satysfakcji.

Tomasz Barański jest bardzo wymagającym trenerem, ale równocześnie niezwykle ciepłym, energicznym i pogodnym człowiekiem. Na zakończenie warsztatów, cierpliwie pozował do zdjęć z tancerkami, rozdawał autografy i opowiadał o swojej pracy.

POLECANE NEWSY
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
adam
3 lat temu

Pelen szacun dla dziewczat za ich pasje i ciezka prace.
Zycze sukcesow.Gwiazda to nasza ostrowska wizytowka.Oby bylo slychac o niej jak najczesciej.

2
0
Napisz co o tym sądziszx