Kiedy „Kler” w kinie Komeda?

Udostępnij
Tweet

Film „Kler” wzbudza olbrzymie kontrowersje. Część osób nie może się już doczekać na jego emisję w ostrowskim kinie Komeda. Wszyscy chętni będą musieli uzbroić się w cierpliwość lub wybrać się do sąsiednich miast.

+

Kino Komeda zamierza wyświetlać film Kler dopiero od 12 października do 25 października. Natomiast w pobliskim Krotoszynie czy Kaliszu film będzie można obejrzeć premierowo już od 28 września. Najczęściej opóźnienia premier wynikają z umów z dystrybutorami innych filmów, którzy narzucają konieczność grania filmu w danej sali przez np. 14 dni. Ostrowskie kino posiada tylko jedną salę projekcyjną.

Według zapowiedzi celem najnowszego obrazu Wojtka Smarzowskiego (Pod Mocnym Aniołem, Dom zły, Wesele) nie jest podejmowanie dyskusji na temat wiary, czy też krytyka osób wierzących. Film ma mówić o ludzkich działaniach i postawach budzących fundamentalny sprzeciw. To swoista wizja artystyczna oparta jest na wielu prawdziwych wydarzeniach, sytuacjach, które miały miejsce gdzieś i kiedyś. A wszystko to ma być ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce.

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian.

CZYTAJ  Okropna woda w Antoninie. Sanepid w akcji (aktualizacja)
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
64 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Precz z szatanem
5 lat temu

Wy szatańskie nasienie spalicie sie w piekle gdy obejrzycie ten film lecz najpierw wasz wzrok zaniknie po czym nastanie głucha cisza która bedzie was otaczać juz przez całe zycie Jarosław Polskę zbaw tylko Platforma Obywatelska i .N oni sa naszym zbawieniem!!!

.
5 lat temu

Widziałem film. Kawał dobrej roboty- dać ludziom to co chcą oglądać i zrobić na tym duże pieniądze. Ludzie karmią się plotkami, karmią się domysłami. Myślą że jeśli oni (ludzie) są źli, u nich jest patologia to jest wszędzie. Oczywiście że jest jeśli dobrze poszukać tylko że ludzie są na tyle głupi że szufladkują, uogólniają. Na przykładzie ostrowa można by nagrać film o kilku patologicznych rodzinach z Ostrowa Wielkopolskiego, tego co dzieje się na imprezach i w domach i wrzucić do worka Ostrów Wielkopolski czyli że KAŻDA rodzina w osw taka jest. Tak to będzie odbierane przez resztę polaków po premierze. Każdemu miastu można przy pomocy mediów dać złe imię w oczach głupiego narodu. A naród, cóż CHLEBA I IGRZYSK! Kto mądry ten rozumie, kto nie to nie.

Doktorb
5 lat temu

Nie interesują mnie wymiociny lewackiego pajaca.

rrr
5 lat temu

biletow w kaliszu na caly weekend juz nie ma

mi
5 lat temu

I po co to całe ujadanie z jednej i z drugiej strony? Jak ktoś będzie chciał obejrzeć film to pójdzie do kina. Kto nie będzie chciał oglądać, to pójdzie do kościoła abo na spacer i tyle. Pozdrawiam wszystkich. Wrzućcie na luz i trochę dystansu do wszystkiego co dzieje się w naszym kraju.

Jasnowidz
5 lat temu

Ciepłownik,nie jestem dziadkiem ani babcią.Jestem katolikiem wierzącym i praktykującym.Nie ładnie jest jak reżyser ateista,wkłada wszystkich do jednego worka.W każdej branży i dziedzinie życia,są ludzie i ludziska.To że patologia jest w każdej dziedzinie życia to wiemy wszyscy.Wśród polityków,lekarzy,nauczycieli,spawaczy itd.Ten obraz filmu uderza tylko w kościół co jest grą tylko i wyłącznie polityczną!Obraża mnie i uczucia mojej wiary ,w tym większość księży co są z powołania i żyją w zgodzie z pismem świętym.

po
odpowiada  Jasnowidz
5 lat temu

Katoliku wierzący i praktykujący,czy widziałeś cały film?

mi
odpowiada  Jasnowidz
5 lat temu

No cóż, każdy widzi to co chce zobaczyć… Szkoda że ludzie sprzyjający pewnej opcji politycznej są tacy tempogłowi…

64
0
Napisz co o tym sądziszx