Radni zmienili budżet. Nie będzie kilku ciekawych wydarzeń

Szerokim echem odbiło się w naszym mieście ograniczenie przez radnych pieniędzy na zdrowie, ale zmiany dotkną także kulturę. – Z powodu obcięcia funduszy musieliśmy zmienić nasze plany. – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

+

– W tym roku nie odbędą się Ostrowskie Zaduszki. Będziemy musieli zrezygnować z Wielkiego Koncertu Papieskiego, który od lat wypełniał po brzegi kościół św. Antoniego. Szukamy jakiejś skromniejszej formuły, żeby jednak uczcić postać św. Jana Pawła II. Zmuszeni jesteśmy także zrezygnować z Festiwalu Działań Ulicznych Grajcy 9. – wymienia prezydent Beata Klimek

Uwielbiane koncerty z okazji Dnia Kobiet zostaną okrojone do dwóch, zamiast trzech. W minionym roku można było zaobserwować olbrzymie zainteresowanie tym wydarzeniem.

Z budżetu kultury finansowany był również Poziomkowy Ogród podczas ostrowskich majOSTaszków. W tym roku miasto zapowiada rezygnację z tej atrakcji.

Wprowadzone zmiany będą mieć również wpływ na miejskie uroczystości związane ze 100-leciem odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Nie będzie można zrealizować większości związanych z nimi planów.

Każdego roku miasto, w trybie pozakonkursowym, wspiera interesujące zadania związane z rozwojem kultury w naszym mieście. W tym roku nie będzie wsparcia dla koncertów „Jazz w Muzeum”, Jimiway Blues Festiwal, Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka organizowanego w ramach Festiwalu „Reggae na Piaskach” czy udziału zespołu „Gwiazda” w międzynarodowych konkursach tanecznych.

– Tak właśnie swoimi decyzjami ostrowscy radni niszczą kulturalny dorobek naszego miasta – miasta, które od wielu lat było bardzo widoczne w kraju ze względu na mnogość propozycji kulturalnych i festiwali. – podsumowała decyzję radnych prezydent Beata Klimek.

CZYTAJ  Eleganckie warunki dla uczniów

57 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
maturzystka
3 lat temu

a Grudziński koleś Carycy ile co roku kasuje za czytanie ???? Nie ma innych aktorów – młodszych ?????? dziadek nas nie kreci….

Kudłaty
5 lat temu

Radnym czas już POdziękować podczas następnych wyborów. Czas odstawić tych, co nic nie robią, tylko zasiadają na posiedzeniach, biorą diety i zajmują się rozgrywkami personalnymi. Good bye!

klecha
5 lat temu

No i słusznie za koncert papieski zapłaci kościół.

olo
5 lat temu

kasa sie zgadza premie wysokiie rozdane

uczen
5 lat temu

maniek. Maniek – to demagogia . Mamy wolny rynek . Prywatne baseny moga byc tańsze niz miejskie -.Bo konkurencja jest siła napedowa wolnego rynku. Pamietam Basen Leszno – jak wyrosła konkurencja prywatna – tansza, lepsza to basem miejski zszedł na dziady . Wiec ??
Czas aby samorzady zajmowały sie potrzebami ludzkomi – szpitale, szkoły, drogi, ochrona srodowiska . A ich MOK krzewi kulture na plaszczyznie koordynatora a nie sponsora . Ciekawe ilu artystów za mil. przyjedzie do miasta krzewic kulture . ?

Maniek
5 lat temu

Widzę, że wszyscy „zorientowani” w temacie, ale „niestety” wszelkie tego typu imprezy w większości miast i wiosek są dotowane w jakimś stopniu z pieniędzy podatników, tak samo jak baseny itp. Jeśli by to nie było dotowane i miało zarobić na siebie, to np. wstęp na basen na 1 godzinę kosztował by nie mniej niż 30 zł.

amigo
odpowiada  Maniek
5 lat temu

wówczas byłaby konkurencja i np basen w Pleszewie były po 15. Zwolennicy szybkiego zarobku musieliby zamknąć interes.

amigo
5 lat temu

Gdyby te wszystkie „ciekawe imprezy” były biletowane to animatorzy już dawno poszliby z torbami. Łatwo „robi się kulturę” z pieniędzy podatników.

Janek
5 lat temu

Koniec z dotowaniem Jazz w Muzeum,Reggae,Blues skoro to tak popularne festiwale to niech bilet kosztuje 300zł i na pewno beda chetni.Na koncerty gwiazd przychodza tysiące i bilety tyle kosztują-tak,tak,tak w polsce organizowane przez pana Janusza Stefanskiego.Koniec z wyrzucaniem kasy na wielką kulture której nikt nie rozumie oprócz paru lekarzy,prawników,nauczycieli bo oni chodzą dla szpanu a nie ze to lubią.Przeciez nie będa słuchac disco polo bo tego słucha chołota.

uczen
5 lat temu

I tak powinno byc , wrescie cos w tym temacie sie ruszylo . Jakie wsparcie kulturalne . MOK , Kino, Domy Kultury GOK. Koscioły, Szkoły . Niech tym sie zajmuja w ramach wlasnych srodków. Jak ktos , cos che organizowac cos dużego, czy mniejszego , czy imprezy plenerowe, muzyczne , sportowe, koscielne – OK prosze bardzo ale nie z funduszy podatnika . Na to radni wszelkiej masci czy to miasta czy to gminy powinni mówic glosno NIE.
Prezysent robi sie jak widac coraz zimniej koło d…..a wiec robi politke pod wyborce. Szanowna Pani dostc juz straciłas – idziesz w odstawke . I ty to wiesz

usmiech
5 lat temu

a co na to radny nijaky Zygmunt B?

Biesiadnik
odpowiada  usmiech
5 lat temu

Jak mu tylko palec odrośnie, to znów założy zespół weselny i zacznie śpiewać i grać na gitarze

57
0
Napisz co o tym sądziszx