OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy w Ostrowie Wlkp.

Wystartował już ostrowski Jarmark Bożonarodzeniowy. Na Rynku pojawiły się zwierzęta w bożonarodzeniowej szopce, a także, tradycyjnie już, drewniane domki z ozdobami choinkowymi, figurkami, rzeźbami, jest też doskonały miód oraz wyroby wędliniarskie i pyszny chleb.

+

Jarmark potrwa 20 grudnia. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i zapachów świątecznych potraw, na mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego czeka moc niespodzianek oraz atrakcji. Dla najmłodszych ostrowian przygotowano karuzelę wenecką, zjeżdżalnię pontonową, gry zręcznościowe, czy kino 7D.

Na dorosłych czeka nie tylko aromatyczny grzaniec, ciepła czekolada i słodkie pierniki, ale też wyroby rękodzielnicze. Jarmark to także idealne miejsce, by znaleźć coś pod choinkę dla swoich bliskich. Można zakupić ręcznie wykonane stroiki i choinki, bombki i ozdoby choinkowe, figurki, ręcznie wyszywane maskotki, kołderki i poduszki dla najmłodszych, drewniane zabawki dla dzieci, artystyczną biżuterię, galanterię skórzaną, rzeźby drewniane, wyroby dekoracyjne, a także ciepłe czapki i skarpetki.

Tradycyjnie, od pierwszego dnia Jarmarku, największą popularnością cieszą się swojskie wyroby wędliniarskie wędzone dymem, ryby wędzone, domowego wyrobu chleby, miody pszczele o różnych smakach, aromatyczne przyprawy, doskonały chrzan, suszone owoce i grzyby oraz przetwory domowe.

Na rynku jest także „Gospoda Jarmarkowa’’, w której można spróbować potraw regionalnej tradycyjnej polskiej kuchni, ale też góralskich oscypków z żurawiną, ciepłych gofrów, waty cukrowej, czy ziemniaczanych sprężynek.

Jarmark Bożonarodzeniowy – od 11 do 20 grudnia, 10:00 – 18:00.

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
podattnik
3 lat temu

Acha mam rodzine we Wrocławiu i chciałerm ich zaprosić na jarmark ale nie zaprosze BO BY SIE UDUSILI ZE SMIECHU

podattnik
3 lat temu

SZOK A NIE JARMARK

anna
odpowiada  Rozesmiany
3 lat temu

Drogi komentujący, jako osoba wynajmująca garaż w okolicach rynku i nie chcąca łamać przepisów drogowych jestem zmuszona przejechać przez rynek do Wrocławskiej. Czy dla Twoich widzimisi mam nie dojeżdżać do pracy albo z dzieckiem do przychodni? A może chodzić do Kalisza pieszo?

ola
3 lat temu

Nie narzekajcie ludzie. Chcecie-kupujcie, nie chcecie nie kupujcie.

ania
3 lat temu

Określenie tego czegoś mianem “jarmarku” to nieporozumienie…

Zaxa
3 lat temu

Tak gęsto od tych budek, że TIR-em można pomiędzy nimi swobodnie manewrować. Nawet nie wystarczyło ich na tą część rynku gdzie nie ma samochodów. Dziadostwo jednym słowem. A asortyment rzeczywiście jak na odpuście. Jeszcze tylko pierdzących baloników z farbowanych gum “Eros” brak.

Jan
3 lat temu

to tylko w sobote jest gwiazda?

podatnik
3 lat temu

Też byłem we Wroclawiu w sobote i kogo widzialem BEZRADNEGO MALIKA a u nas też by można zrobić coś porądnego by przyjechał Kalisz .kępno , Jarocin ,Krotoszyn itp itp ale lepiej wydać kasę zrobić kaszanę i napisać ZZMMIIEENNIIAAMMYY OOSSTTRRÓÓWW DDLLAA CCIIEEBBIIEE przepraszam ZMIENIŁAM pADEREWSKIEGO DLA MOICH WYBORCÓW a reszta ma płacić tylko podatki dla Miasta a my je wydamy

Dron
odpowiada  75thecrow
3 lat temu

No przecież to mega dostawcy na jarmark, do sklepów i inwalidzi . Powinno być jak we Wrocławiu. Rynek zamknięty i tyle przecież to chodzi o bezpieczeństwo kupujących…chyba że się mylę.

75thecrow
3 lat temu

Co jest grane na rynku, podobno 1/4 miała być dostępna dla aut reszta miała być dostępna dla pieszych a tu auta postawione wokół rynku jak w latach 80

20
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x