Zakładają nowe firmy z dotacji

Produkcja drukarek 3D, odzysk i przetwórstwo plastiku czy usługi cateringowe to przykłady działalności firm, które rozpoczną działalność dzięki bezzwrotnym dotacjom w wysokości 23 tys. zł ze środków pozyskanych przez Stowarzyszenie CUBE – Centrum Usług Biznesowo-Edukacyjnych.

+

Powiat Ostrowski był partnerem tego przedsięwzięcia. Dziś w Starostwie Powiatowym odbyło się podpisanie umów na zaledwie kilka wybranych projektów, ale łącznie powstanie 36 nowych firm w różnych miejscowościach naszego powiatu. Jak powiedział Mariusz Brandt z CUBE jednym z warunków formalnych otrzymania wsparcia jest utrzymanie działalności minimum przez rok. „DO IT’’ – dotujemy technologie. Celem projektu ,,DO IT – dotujemy technologie” jest pomoc szkoleniowo – doradcza i finansowa dla osób zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą. Jak się okazuje przedsięwzięcie atrakcyjnie nie tylko dla młodych, ale także tych nieco dojrzalszych osób!

CZYTAJ  Rząd podjął decyzję w sprawie 0% stawki VAT na żywność

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
m
5 lat temu

Wiki ma troszkę racji W większości przypadków firmy rozdzielające dotacje skupiają się tylko na spełnieniu wskaźników z których one są rozliczane i może spełniają własne kaprysy np. Euro…… W Cube22 spotkałem się z profesjonalną miła obsługą. Bez żadnych problemów otrzymałem dotację.

Wiki
5 lat temu

Parę lat temu próbowałam pozyskać dotację niestety są one już przyznane przed przyznaniem.znojomi znajomych wie jak i gdzie przepchnac temat.dla zwykłego nieznajomka nierealne. Populizm i brednie. Tylko się wkurzyc można.

osioł
5 lat temu

Usługi cateringowe? – piękna technologia, tylko przyklasnąć…

Jubiler
5 lat temu

Mam przeczucie graniczące z pewnością, że jeżeli tych przyszłych biznesmenów promuje starosta Rajski, to ci odniosą sukces! Przecież wszystkim wiadomo, że czego się nie dotknie ten samorządowiec i przyczyni się do obsady chociażby stanowisk dyrektorskich w szkolnictwie to z błota zamienia się w złoto.

Lumpeksiara
5 lat temu

Firmy meteory. Ileż to już ich widziałem w Ostrowie. Gasną gdy kończy się rok ich działalności, a pieniądze publiczne są marnotrawione.

zbyszko z zielonej
odpowiada  Lumpeksiara
5 lat temu

Najlepsze jest to że kazdy tłumaczy – „masie pracującej” że te dofinansowania to nie gotówka do ręki tylko płatnosci za faktury na wyposazenie firmy.A sam byłem swiadkiem jak „Ktos” z takiego dofinasowania kupował – ZWYKŁY TELEFON STACJONARNY BEZPRZEWODOWY….Cena „połkowa”99 złotych ,a było tak:Zbyszek ale to na faktureDobra? .Wat ci oddam.Więc wpisz 499zł przelew dostaniesz z urzedu to mi reszte oddasz 🙂

max
odpowiada  Lumpeksiara
5 lat temu

a wiesz dlaczego? znaczna większość rozpędzona czasem jaki byli na rynku ma roboty w brud, tylko po co ZUSowi dawać 1500zł? więc firmę zamykają a robią dalej swoje. i ot cała filozofia.

Kluczyk
5 lat temu

Wiadomo, że żeby zostać milionerem, to pierwszy milion trzeba ukraść. Ale czy te wyłudzone 23 tys. złotych z budżetu miasta wystarczą?

befff
odpowiada  Kluczyk
5 lat temu

Po pierwsze – nie wyłudzone, tylko otrzymane po spełnieniu wielu warunków. Po drugie – projektu nie finansuje miasto, gdyż pochodzą ze środków unijnych.

kefir
odpowiada  befff
5 lat temu

Legendarne środki unijne zaś zostały zebrane z drzew na specjalnych plantacjach środków przez nader licznych unijnych urzędników. Warto inwestować w urzędników – czym ich więcej tym więcej środków.

kurnikarz
5 lat temu

A pan Brandt nie zakłada inkubatora? Jaja mają zbyt na rynku.

Mariusz Brandt
odpowiada  kurnikarz
5 lat temu

Oj chyba ktoś mocno zazdrosny 🙂 W biznesie jest potrzebna odwaga, cel i partnerzy. Rozumiem, że brak Ci tych wszystkich i swoją frustrację wylewasz tutaj? Wstydzisz się swojego nazwiska, że anonimowo piszesz?
Stworzenie inkubatora tak naprawdę jest tylko kwestią czasu i pracuję nad tym. Tylko w nieco zmienionej formie. W ramach CUBE22 tworzymy struktury zgodnie ze schematem, który przedstawiałem Pani Prezydent od razu po wygranych przez nią wyborach. Najważniejsze dla początkujących firm jest wsparcie z różnych dziedzin. Takie wsparcie każdy otrzyma – trzeba będzie spełnić kilka warunków wykluczających pasożytów ale powinno się udać. Dlatego zapraszam każdego, kto ma odrobinę chęci i przysłowiowe „jaja” do tworzenia czegoś unikatowego… 😉 Zamiast się naśmiewać – przyłącz się 🙂

czytelnik
5 lat temu

Przez rok będą działać i kasa zostanie za friko tak jest jak biorą z urzędu pracy aby faktury I kasa zostaje

Krzysztof the cat
5 lat temu

Zlot weteranów,same stare dziady….. Żeby ubiegać się o dotację trzeba mieć ukończone 30 lat i być bezrobotnym….. Poje*ane są te przepisy.
Młodszy bezrobotny nie dostanie dotacji, ani starszy pracujący 🙂 Muszę poczekać 2 lata, zwolnić się z pracy i liczyć na przyznanie tych groszy, bo za 23 tys. to ani linii produkcyjnej nie postawię, a o przetwórstwie plastiku mogę zapomnieć. Ci ludzie 90% kapitału włożyli z własnej ciężkiej pracy, a ten pajac Rajski i tak powie, że dzięki niemu i CUBE.

ostrowiak
5 lat temu

Pan Rajski rozpoczął juz chyba kampanie prezydencką bo ciągle sie lansuje przybyle okazji

18
0
Napisz co o tym sądziszx