Wojewoda wygasił mandaty dwojgu radnym

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman wygasił mandaty dwojgu ostrowskim radnym. To efekt kontrowersji, które wyszły na światło dzienne w listopadzie 2016 r. Zarzutem było możliwe łączenie mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarskiej. Radni Magdalena Waliszewska i Marek Śliwiński mogą się odwołać od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

+

Wojewoda pochylił się nad problemem zasiadania w zarządach klubów sportowych przez wspomnianych radnych. Jest to potencjalnie niedozwolone, jeżeli przy tej okazji dochodziło do prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy miasta Ostrów Wlkp.

Wcześniej, przed decyzją wojewody, ostrowscy radni uchronili swoją koleżankę i kolegę z rady miasta, twierdząc, że nie ma podstaw do wygaszenia mandatów. Wojewoda skorzystał z prawa pozwalającego wydać zarządzenie zastępcze. Zainteresowani będą mieć 30 dni na odwołanie się od tej decyzji od momentu otrzymania oficjalnego pisma.

CZYTAJ  Najlepszy oddział dla kobiet

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bolo
5 lat temu

NO !!! I Wielki na to był już czas !!

życie
5 lat temu

Oboje brali kasę na swoje kluby z miasta.

podatnik
5 lat temu

Co to za ludzie na Staroprzygodzkiej kolo wysypiska smieci Radni założyli oswietlenie uliczne a teraz oszczedzają i pala co trzecią latarnie a 2/3 lamp tylko stoi i nie swieci tak jest od roku WYDALI NASZA KASE A TERAZ MAJA WSZYSTKO W DUPSKU

Biegacz - runner
odpowiada  podatnik
5 lat temu

Zwracałem już na to kilka razy uwagę, założono nowoczesne i oszczędne LEDowe oświetlenie za ładną sumkę pieniędzy, 2 latarnie ktoś zniszczył i zamiast je naprawić to zdemontowali te latarnie i zostawili kable wystające z ziemi …
Nie ma co, gospodarność publicznymi pieniędzmi pełną gębą, wydaję mi się że po prostu ktoś miał zarobić na sprzedaży i montażu tego oświetlenia.
Pół zębcowa tam biega i jeździ na rowerach wieczorami, a pomiędzy 3 latarniami panują ciemności.
Proszę zauważyć, że niedaleko na ulicy Sadowej dużo mniej uczęszczanej wieczorami przez pieszych i rowerzystów palą się wszystkie latarnie, które NIE są energooszczędne.
KTOŚ MOŻE WYJAŚNI O CO W TEJ SPRAWIE CHODZI BO JEST TO BARDZO DZIWNE.
Szanowny Panie redaktorze, może zainteresował by się Pan tą sprawą i wyjaśnił o co chodzi z tym oświetleniem.

słuchacz radia ZET
5 lat temu

Władza ma zawsze rację. Ma ją nawet wtedy gdy jej nie ma. Takie są prawa władzy w systemie autorytarnym. Wola zwykłego obywatela się nie liczy bo on nie dorósł jeszcze do podejmowania własnych decyzji. Od tego ma państwo. Brzmi znajomo?

AN
5 lat temu

Gdyby mieli trochę honoru, sami by odeszli

INEZ
5 lat temu

a ten sklepik na Wrocławskiej z ciuchami damsko męskimi to też radnego nie zrzeszonego i co i dalej jest radnym to jest żenada Po

ZENI
odpowiada  INEZ
5 lat temu

A od kiedy to radny nie może prowadzić działalności gospodarczej? Nie może tylko robić tego wykorzystując majątek gminy. Zanim się coś naskrobie to warto wcześniej poczytać.

ciekawy
5 lat temu

czekamy na wygaszenie mandatów 2 Radnych Pow. Ostrowskiego nich Pan Panie Wojewodo i tu będzie konsekwentny

do ciekawego
odpowiada  ciekawy
5 lat temu

Niedoczekanie, tych dwoje radnych nie łamie prawa. Zostali tylko pomówieni. A czy ty ciekawy przestałeś już kraść? Odpowiedz krótko tak czy nie 😉

yyyyyyyyyyyyyyyy
5 lat temu

tak mówia przepisy i kropka – pakowac manatki i do domciu . Tak powinno byc chołota nie na żarta chciała doich suwerena . Powinien poleciec przewodniczacy Rady bo powinien wiedziec kogo pasie i Kierownik RIO w Poznaniu .

Mirka
5 lat temu

Licze ze radna z zarzutami bedzie miala na tyle wstydu ze sie nie odwola bo to hanba dla miasta. Juz za grosz wstydu nie miala spiewajac w chorku kolezanki Klimek na wipach

Marych
5 lat temu

Czekamy na wygaszacze mandatów radnym Krajewskiego i Nowaka.

21
0
Napisz co o tym sądziszx