OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Po Ostrowie będą jeździć czerwone autobusy

Dziś w Miejskim Zakładzie Komunikacji pojawiły się trzy fabrycznie nowe, nowoczesne autobusy niskoemisyjne, spełniające restrykcyjna normę Euro 6, Solaris Urbino.

+

To pierwsze pojazdy, które zostały zakupione w ramach dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W tym roku pojawią się tu jeszcze cztery autobusy elektryczne. Cały projekt wart jest 21 milionów złotych przy dofinansowaniu z WRPO w wysokości 15 milionów.

Do Solarisów przymierzali się dziś kierowcy MZK, którzy będą je obsługiwać. Nowe pojazdy wymienią te, które po ostrowskich ulicach jeżdżą od bardzo dawna. Te najstarsze, mające ponad milion kilometrów przebiegu, nawet od 25 lat.

25 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Suzuki
odpowiada  Tak tak
3 lat temu

W Kaliszu zamontowano przy sygnalizacji świetlnej kamery i próbowano wdrożyć system, który wyłapie kierowców, którzy przejeżdżają na żółtym bądź czerwonym świetle i co ano to ,że kierowcy samochodów w dużej mierze osobowych łamali przepisy, a autobusy miejskie w ciągu krótkiego okresu czasu złamały przepisy na tych skrzyżowaniach ok. 350 razy, co to oznacza w praktyce a mianowicie to że w autobusie podczas nagłego wyhamowywania przy zmianie świateł ludzie którzy stoją poprzewracają się i stad często autobus przejeżdża na żółtym czy nawet tz. wczesnym czerwonym świetle, w Kaliszu system nie ruszył i całe szczęście.

Koziorog Dębosz
3 lat temu
Marian
odpowiada  Alf
3 lat temu

A man spija śmietanke czyli zyski

Picz Days
odpowiada  pika
3 lat temu

Piczka, zawsze to ja mam polewkę z wiary co nie chcą widzieć co się dobrego w PL dzieje.
Tylko są zapatrzeni w szreka z peło jak w obrazek hahah

lolo
3 lat temu

Łatwo komentować kierowców dużych pojazdów jeżdżąc tylko małymi. Gdzie często robi się niemożliwy przejazd przez źle zaparkowane pojazdy, nagminnie jadących rowerzystów na jezdni mimo ścścieżki rowerowej, oraz piesi wchodzący na przejście mimo nadjezdzajacych pojazdów,
PIESZY NIE MA PIERWSZENSTWA PRZED PRZEJŚCIEM A ROWERZYSTA JEST ZOBOWIĄZANY JECHAĆ ŚCIEŻKA ROWEROWA!!!

jj
3 lat temu

Kierowcy MZK Ostrów mają dziwną modę zmiany i jednocześnie łamania przepisów ruchu drogowego na skrzyżowaniach i rondach do których zbliża się inny autobus. Ustępują pierwszeństwa w sytuacji kiedy oni je mają. Nie są w stanie ustąpić pieszemu, rowerzyście czy innemu samochodowi ale będący na rondzie zawsze ustąpi pierwszeństwa dojężdżającemu do ronda mimo iż powoduje to czasami zakłócenia w ruchu na drodze. To samo na skrzyżowaniach: ustępują pierwszeństwa koledze w autobusie MZK, który nie ma pierwszeństwa. Natomiast bezwzględnie wymuszają swoje pierwszeństwo przed innymi zwykłymi pojazdami. Takie zachowanie powoduje dezorientację u innych kierowców, szczególnie tych spoza Ostrowa. Kolejna sprawa to punktualność wyjazdu z przystanku początkowego. Tragedia.

Smiech
odpowiada  fox
3 lat temu

Takich jak komentarz (foxa) jest wiecej na tym serwisie, nawet nie ktore tematy rowniez.

jagoda
odpowiada  fox
3 lat temu

A Autosan jeszcze jest Polski???

A może...
odpowiada  roman
3 lat temu

Może skoro jest tyle dofinansowania na te autobusy, to nie wolno ich potraktować jako nośniki reklam. Fajnie by było, żeby byl taki zakaz. 🙂

Tak tak
odpowiada  ...
3 lat temu

Wręcz na tzw. warunkowym zielonym przy kościele Antoniego (jedzie Woj. Polskiego i skręca w Raszkowska), pomimo że pieszy ma zielone i prawo przejścia, to autobusy MZK bardzo często ignorują pieszego i jadą na chama, a pieszy musi poczekać, bo autobus rządzi.

25
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x