Po Ostrowie będą jeździć czerwone autobusy

Udostępnij
Tweet

Dziś w Miejskim Zakładzie Komunikacji pojawiły się trzy fabrycznie nowe, nowoczesne autobusy niskoemisyjne, spełniające restrykcyjna normę Euro 6, Solaris Urbino.

+

To pierwsze pojazdy, które zostały zakupione w ramach dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W tym roku pojawią się tu jeszcze cztery autobusy elektryczne. Cały projekt wart jest 21 milionów złotych przy dofinansowaniu z WRPO w wysokości 15 milionów.

Do Solarisów przymierzali się dziś kierowcy MZK, którzy będą je obsługiwać. Nowe pojazdy wymienią te, które po ostrowskich ulicach jeżdżą od bardzo dawna. Te najstarsze, mające ponad milion kilometrów przebiegu, nawet od 25 lat.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Koziorog Dębosz
6 lat temu
lolo
6 lat temu

Łatwo komentować kierowców dużych pojazdów jeżdżąc tylko małymi. Gdzie często robi się niemożliwy przejazd przez źle zaparkowane pojazdy, nagminnie jadących rowerzystów na jezdni mimo ścścieżki rowerowej, oraz piesi wchodzący na przejście mimo nadjezdzajacych pojazdów,
PIESZY NIE MA PIERWSZENSTWA PRZED PRZEJŚCIEM A ROWERZYSTA JEST ZOBOWIĄZANY JECHAĆ ŚCIEŻKA ROWEROWA!!!

jj
6 lat temu

Kierowcy MZK Ostrów mają dziwną modę zmiany i jednocześnie łamania przepisów ruchu drogowego na skrzyżowaniach i rondach do których zbliża się inny autobus. Ustępują pierwszeństwa w sytuacji kiedy oni je mają. Nie są w stanie ustąpić pieszemu, rowerzyście czy innemu samochodowi ale będący na rondzie zawsze ustąpi pierwszeństwa dojężdżającemu do ronda mimo iż powoduje to czasami zakłócenia w ruchu na drodze. To samo na skrzyżowaniach: ustępują pierwszeństwa koledze w autobusie MZK, który nie ma pierwszeństwa. Natomiast bezwzględnie wymuszają swoje pierwszeństwo przed innymi zwykłymi pojazdami. Takie zachowanie powoduje dezorientację u innych kierowców, szczególnie tych spoza Ostrowa. Kolejna sprawa to punktualność wyjazdu z przystanku początkowego. Tragedia.

...
6 lat temu

Ciekawe czy w nowych autobusach da się zainstalować system automatycznego powiadamiania kierowcy o pieszych na pasach lub oczekujących na przejście, bo w tym zakresie nasi szanowni kierowcy autobusów mocno niedowidzą.

Tak tak
odpowiada  ...
6 lat temu

Wręcz na tzw. warunkowym zielonym przy kościele Antoniego (jedzie Woj. Polskiego i skręca w Raszkowska), pomimo że pieszy ma zielone i prawo przejścia, to autobusy MZK bardzo często ignorują pieszego i jadą na chama, a pieszy musi poczekać, bo autobus rządzi.

Suzuki
odpowiada  Tak tak
6 lat temu

W Kaliszu zamontowano przy sygnalizacji świetlnej kamery i próbowano wdrożyć system, który wyłapie kierowców, którzy przejeżdżają na żółtym bądź czerwonym świetle i co ano to ,że kierowcy samochodów w dużej mierze osobowych łamali przepisy, a autobusy miejskie w ciągu krótkiego okresu czasu złamały przepisy na tych skrzyżowaniach ok. 350 razy, co to oznacza w praktyce a mianowicie to że w autobusie podczas nagłego wyhamowywania przy zmianie świateł ludzie którzy stoją poprzewracają się i stad często autobus przejeżdża na żółtym czy nawet tz. wczesnym czerwonym świetle, w Kaliszu system nie ruszył i całe szczęście.

fox
6 lat temu

solaris to niemieckie g….
Może tak w końcu kupic nasze autosany?!

Alf
odpowiada  fox
6 lat temu

Tak tak tak a krowa to piękny ptak …Solaris to Polski autobus produkowany w Polskiej firmie jako Wielkopolanin powinieneś być dumny bo w Wielkopolsce je produkują …

Marian
odpowiada  Alf
6 lat temu

A man spija śmietanke czyli zyski

ona
odpowiada  fox
6 lat temu

a skąd on ma wiedzieć jak na co dzień jeździ rowerem i nic go nie interesuje oprócz siodełka w rowerze

jagoda
odpowiada  fox
6 lat temu

A Autosan jeszcze jest Polski???

Smiech
odpowiada  fox
6 lat temu

Takich jak komentarz (foxa) jest wiecej na tym serwisie, nawet nie ktore tematy rowniez.

senior
6 lat temu

Ta piosenka to będzie hymnem MZK!
https://www.youtube.com/watch?v=mFjIU2ZFjZY
Pozdrawiam! kierowców nie zawsze uprzejmych.

Tomi
6 lat temu

I bilety po 10zl

Szofer 1
6 lat temu

Kiedyś były czerwone biało-czerwone Jelcze w MZK, dopóki nie zepsują ich wątpliwej treści i wyglądu reklamami, których i tak nikt nie ogląda będą ładnie się prezentować.
Pytanie dla kierowców MZK – warto iść z ciężarówki na autobus w MZK ?
Jak pieniążki i atmosfera w pracy itp. ?

Hehe
6 lat temu

Szkoda, że nie biało czerwone z godłem Polski jak peleryna prezesa Jarka 😀

Car 4
odpowiada  Hehe
6 lat temu

Przynajmniej patriota w jakimś stopniu, a nie „Polak” na usługach zachodnich mocodawców z Merkel na czele tak jak Schetyna i jego paczka.

pika
odpowiada  Car 4
6 lat temu

Zawsze ten nieszczęsny rozum pisiapsiółkowy chi chi

Picz Days
odpowiada  pika
6 lat temu

Piczka, zawsze to ja mam polewkę z wiary co nie chcą widzieć co się dobrego w PL dzieje.
Tylko są zapatrzeni w szreka z peło jak w obrazek hahah

( ͡° ͜ʖ ͡°)
odpowiada  Car 4
6 lat temu

A ty co- dziecko proboszcza? Czy tatuś leciał do smoleńska i jesteś już ustawiony do końca wegetacji? Całe szczęście, że PIS to trzydziestoprocentowy margines społeczny.

!!!
odpowiada  Hehe
6 lat temu

Widziałem….prezes wygląda na tym zdjęciu jak większa biedronka….

roman
6 lat temu

Czerwone to one będą tak długo dopóki nie oblepią ich reklamami.

Iskra
odpowiada  roman
6 lat temu

Fakt te reklamy sa obrzydliwe

Też jestem PRZECIW reklamom
odpowiada  roman
6 lat temu

Mam nadzieję, że na takie nowe świetnie wyglądające autobusy nie dadzą reklam. Nikt nie zwraca na nie uwagi, a jadąc wewnątrz nie da się patrzeć przez te zaklejone szyby, przecież aż oczy bolą. Do tego czujesz się jak w klatce. Czy to jest zgodne z przepisami np. BHP, żeby pojazd przewożący pasażerów był CAŁY ZAKLEJONY? Przecież szyby też są zaklejone, są tylko takie drobne otworki w tej naklejance.

A może...
odpowiada  roman
6 lat temu

Może skoro jest tyle dofinansowania na te autobusy, to nie wolno ich potraktować jako nośniki reklam. Fajnie by było, żeby byl taki zakaz. 🙂

25
0
Napisz co o tym sądziszx