Wypadek ze świniami może pogrążyć firmę

Wczorajszy wypadek, do którego doszło na rondzie Strugi może doprowadzić do bankructwa firmę transportową. Wszystko dlatego, że zawodowemu kierowcy dzień wcześniej skończyły się badania lekarskie. Tym samym kierowca nie powinien prowadzić auta. Konsekwencją tego jest niemożność otrzymania pieniędzy z ubezpieczalni.

+

Około 60-letni mężczyzna na długo zapamięta feralny dzień. Ze zbyt dużą prędkością wjechał na rondo Strugi, a następnie poprzez doprowadzenie do „huśtania się” ładunku podwieszonego pod sufitem, spowodował przewrócenie się auto chłodni. Mężczyzna był zatrudniony w małej firmie z powiatu krotoszyńskiego. Jeździły w niej 2-3 tego typu auta. Kierowcy aż z Belgii wożą połówki świń do dalszej obróbki.

Chłodnia po przewróceniu się, uległa rozszczelnieniu. Przybyła na miejsce inspektor weterynarii zbadała mięso. Miało ono jest temperaturę 5-6 st. Celsjusza. Od 7 stopni mięso nie powinno nadawać się do dalszej podróży. Ale na miejscu miały paść słowa, że sprawa już jest zbyt medialna i cały załadunek trzeba zutylizować. Tym samym 521 świńskich połówek po 400 zł każda poszło w błoto. Dodatkowym kosztem jest uszkodzenie pojazdu, a to kolejna spora kwota.

Dla właściciela małej firmy transportowej jest to potężny cios. A wszystko przez małe niedopilnowanie terminu badania lekarskiego u pechowego kierowcy.

POLECANE NEWSY

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kierowca
5 lat temu

Poltusze, mieso wozi się z całej europy zachodniej do polski czy to z belgi czy z francji. 2500km to żaden problem

olo
5 lat temu

prosze nie wprowadzac w bład , nie o badania lekarskie chodzi a o uprawnienia do kierowania . kierowca zawodowy ma prawo jazdy na 5 lat i przed wyjsciem tego oktesu ma obowiazek zrobic skolenie okresowe i badania lekarskie i psychologiczne , a ten kierowca miał to gdzies pracodawca tez wiec co tu rozpaczac maja to co sobie zafundowali . Nie mieli czasu jak za komuny ,jazde byle szybko a że taczka bez ładunku

olo
5 lat temu

prosze nie wprowadzac w bład , nie o badania lekarskie chodzi a o uprawnienia do kierowania . kierowca zawodowy ma prawo jazdy na 5 lat i przed wyjsciem tego oktesu ma obowiazek zrobic skolenie okresowe i badania lekarskie i psychologiczne , a ten kierowca miał to gdzies pracodawca tez wiec co tu rozpaczac maja to co sobie zafundowali .

Obiektywny
5 lat temu

Dura lex, sed lex.

jagoda
5 lat temu

208400 za swinki 🙁

Karolina
5 lat temu

Mnie zabolało że te świnie aż z Belgii transportują.

Karol3414
odpowiada  Karolina
5 lat temu

Widocznie Belgijski rolnik sprzedaje o tyle taniej, że opłaca się jeszcze transport zapłacić. Pytanie dlaczego ich rolnikowi się to opłaca a naszemu nie?

observer
odpowiada  Karol3414
5 lat temu

Ponieważ u nas zbyt wielu pośredników. I tendencja do zaniechania produkcji trzody.

Sławek
odpowiada  Karol3414
5 lat temu

Kwestia dopłat

Rolnik
odpowiada  Karol3414
5 lat temu

Zajmuje się hodowlą świń to się przekonasz

Trust
5 lat temu

Ubezpieczyciel chwyta się wszystkiego byle tylko nie wypłacić odszkodowania.
Małe przeoczenie, ale niestety jest.
Szkoda kierowcy i właściciela firmy bo właśnie takie małe, polskie firmy swoją mrówczą pracą pchają ten kraj do przodu, dając ludziom prace, odprowadzajac nie małe podatki itp.

Bzyk
odpowiada  Trust
5 lat temu

… przeoczenie to jedno a brak doświadczenia z takim ładunkiem to drugie…jadąc z taką naczepą która ma zawartość na hakach trzeba sobie zdać sprawę jak taki ładunek się zachowuje podczas transportu…chwila nieuwagi i wypadek gotowy … w ciężkim transporcie nie ma miejsca na rutynę i pomyłki !!!

Artur
5 lat temu

Połówki to są wódki, świń są półtusze ?

Alf
odpowiada  Artur
5 lat temu

Pamiętam że dawniej za PRL jeśli chciało się kupić od rolnika świnkę to mówiło się …chce kupić świnię albo chcę kupić połówkę świni , gdybyś chciał kupić półtusze to zapewniam cię że nie jeden nie wiedziałby o co ci chodzi …. : )

14
0
Napisz co o tym sądziszx