Lekarz może być pijany w pracy

Lekarzowi, który będzie w pracy pijany, może nic nie grozić. Zwłaszcza gdy nie udowodni mu się realnego narażenia pacjentów na ciężki uszczerbek na zdrowiu. Taki morał płynie z umorzenia przez ostrowską prokuraturę sprawy lekarza z Przygodzic. Kilka miesięcy temu wydmuchał 0,64 promila.

+

Przypomnijmy, że w przychodni rodzinnej w Przygodzicach jeden z pacjentów zwrócił uwagę na podejrzane zachowanie lekarza. Wezwany na miejsce patrol policji potwierdził obecność alkoholu. Wówczas zamknięto gabinet i przekazano sprawę śledczym. Ci poprosili o opinię biegłego. Z jego opinii wynika, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ wizyty u pijanego lekarza ograniczały się tylko do porad ambulatoryjnych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zbiórka wielkogabarytów - kolejny rejon Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o

41 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pacjenci
6 lat temu

dopuszczane jest do 0.2 promila ,wiec porzekroczył minimalnie, ale fakt powinien byc gosciu czysty.
Na tablicy sa wymienione godziny urzedowanie lek. F.M – i kontrola byla po godz. pracy – fakt . Ale gosciu po piwie nie powinien sie tam krecic – fakt . Ale Fakt jest taki,że to jego firma więic po godz. pracy nawet po piwie mógł tam byc – np. zapomniałem kluczy do domu itp. W zakresie etyki lekarskiej takie przypadku rozpatrujke Izba lekarska, wiec ci go nie pogłaskali. Ale to inny temat, niz przestepstwo kryminalne jakim jest wykonywanie czynnosci po alkoholu . Miejmy nadzieje,ze ten cały Fred , wezmie do siebie i zmieni kumpli z Przygodzic i nie tylko , bo go doniesieniami wykończą . A trzepanie sensacji w zakresie korupcja Policji, Prokuratury itp., to matoły dajcie sobie spoko. Doktorze w tym wieku na koniec przyłozyc sie do pacjentów a bedziesz chodził po gminie z podniesiona głową.

Lala
6 lat temu

Za 0,27 promila zabieraja prawko na 3 lata. A lekarz miał 0.64

pacjent
6 lat temu

1. czynnosci wyjasniajace w tej sparwie prowadzili policjanci z Przygodzic
2 . czynnosci te nadzoruje zawsze Prokuratura
3. . zebrany material dowodowy idzie do Prokuratora – i decyzja
4. decyzja jest taka jak w temacie – zdarzenie w tym miejscu i czasie nie wyczerpywało ustawowych znamion przestepstawa i sparwe umorzono . Pod ta decyzja podpisal sie Prokurator. Brak zażalenia na postanowienie skutkuje uprawomocnieniem / 7 dni / postanowienia i FINAŁ /..

Postepowaie dyscyplinarne przed Izbą Lekarska to inny temat .

lekarz M.. w swym gronie p.s przyjaciół – pracowników w Przygodzicach, posiada kreta . I bliski kolega przy grillu i drinku ryje dołki . Panie M.. czas zmienic srodowisko i obyczaje .

antypis
6 lat temu

morał z tego taki kierowcy który jest zatrzymany do kontroli i wydmucha też nie powinno sie nic robić bo jeszcze nikogo nie zabił

Julia
6 lat temu

0,64 -wiele hałasu O nic.

pacjent
6 lat temu

fred jest najlepszy i dba o pacjentow . jestesmy z atobą

Łukasz
odpowiada  pacjent
6 lat temu

Fred numeru uno!

Mat
odpowiada  pacjent
6 lat temu

To niech nawalony fred szyje Ci jełopie rękę albo da zstrzyk w splot nerwowy tak zebyś sie z bulu zesrał a potem miesiąc nie bedziesz mógł chodzić.

41
0
Napisz co o tym sądziszx