OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Mota-Engil zbudowała słabej jakości drogę

Jak informuje GDDKiA, odcinek łączący Aleję Słowackiego z Obwodnicą Ostrowa Wlkp. już nadaje się do remontu i to po zaledwie dwóch latach. Koszt remontu nawierzchni pokryje, w ramach gwarancji, firma Mota-Engil, która wygrała przetarg na zrobienie tego odcinka. Czyli tym samym udowodniono wykonanie drogi słabej jakościowo, co szybko wyszło na jaw. Ta sama firma budowała Obwodnicę Ostrowa Wlkp. II etap.

+

Prace remontowe rozpoczęły się w poniedziałek. Zrywana jest nawierzchnia, na której już powstały koleiny. Odcinek objęty remontem zaczyna się przy skrzyżowaniu z ulicą Olsztyńską i będzie się ciągnąć do węzła “Ostrów Wschód”. W tym miejscu wystąpią utrudnienia dla kierowców polegające na zwężeniu jezdni do jednego pasa. Ruch będzie odbywał jednym pasem w obu kierunkach, a wymiana nawierzchni prowadzona będzie  na drugim pasie. Nieprawidłowości zostały zauważone przez GDDKiA podczas rutynowych badań kontrolnych, po których nastąpiła przyjęta od lat procedura pogłębionych badań specjalistycznych i opracowania najwłaściwszej technologii naprawy. Kierowców prosimy o cierpliwość oraz zachowanie ostrożności.

Nawierzchnia na ulicy Kaliskiej wykonana była w ramach budowy obwodnicy Ostrowa Wlkp. (II etap). Pojawienie się kolein zostało zauważone już w roku 2016 podczas rutynowych badań kontrolnych. Przeprowadzono niezwłocznie szereg specjalistycznych badań sprawdzających w celu określenia przyczyn tych deformacji. W badaniach uczestniczyli przedstawiciele Wykonawcy (firma MOTA ENGIL C.E. S.A.), Inżyniera Kontraktu (firma LAFRENTZ POLSKA Sp. z o.o.), a przede wszystkim specjaliści z laboratorium drogowego GDDKiA w Poznaniu.

Ustalono przyczynę, określono zakres i sposób naprawy gwarancyjnej oraz postanowiono, iż Wykonawca przystąpi do robót po oddaniu do ruchu obwodnicy w ciągu S11 oraz ukończeniu remontów w Ostrowie aby zminimalizować uciążliwości związane z utrudnieniami.

GDDKiA udzielają całodobowo dyżurni Punktów Informacji Drogowej-  w przypadku wielkopolski  informacji udziela Punkt Informacji Drogowej (PID) w Poznaniu, tel.: 61 8 646 353  – lub pod ogólnopolskim numerem  19 111 (w przypadku niektórych sieci komórkowych, konieczne jest poprzedzenie numeru 19 111 cyfrą 0).

40 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mota
odpowiada  12345
4 lat temu

jac ci zwroce to juz nastepnych zwrotow nie bedziesz ał kaliko

12345
4 lat temu

Czy firma Mota Srengil ma zamiar dokończyć w weekend remont? Póki jest mały ruch? (Jedynie janusze galerii) Czy jeszcze miesiąc potrwa i firma zwróci mi koszty zniszczonych opon?

beny
odpowiada  kto wie
4 lat temu

białorusini mają zakaz wjazdu do polski, , no szczegolne przypadki to tak ale nie do roboty i oni tez nie jak glupki ukraincy za grosze nie robia

kto wie
odpowiada  @Al
4 lat temu

Zważywszy na to, że nie ma u nas stada Białorusinów na robotach jak banderowców to prawdopodobnie wcale nie tak mało.

ga ga ga gazeta A adama
odpowiada  @ ha ha
4 lat temu

Słusznie! Nawet żydowska gazeta dla Polaków swoją propagandę podaje w języku polskim, aby polski czytelnik miał komfort odbioru. Szanujmy język polski.

@ ha ha
odpowiada  ???
4 lat temu

O jakich to ” LACZKACH”… piszesz. i o “JADANIU” …asfaltu? Jak chcesz coś pisać to pisz po polsku.
Polacy nie gęsi też swój język mają . ( a nie: ” Polacy nie gesi tez swój jezyk maja .”).

@Al
odpowiada  Alterego
4 lat temu

A ile płacą robotnikom… sprawdziłeś, jak taki jesteś zorientowany. ? A co tu do tego ma PiS. z kim niby ma zrobić porządek…. może przestać budować? Ale może już niedługo i u nas za sprawą Twoich PiSiorków będzie u nas Białoruś (Ty chcesz widzę tego, nie będziesz musiał tam jeździć i porównywać), a drogi wtedy będą super !!!!….. PO kradło wg Ciebie, …. A wyjazdy PRYWATNE , na koszt podatnika z rozróbami w samolotach i hotelach krycztałowych pOSŁÓW i ministrów , jeszcze poprzednich kadencji nie rozliczone…..

drajwer
odpowiada  BOB - inspektor nadzoru dróg
4 lat temu

Słusznie. Ja bym im nawet utwardził drobnym gruzem i by stykło. No ale niech mają asfalt jak jak już jest.

BOB - inspektor nadzoru dróg
odpowiada  Bob
4 lat temu

Starczy Wam taki asfalt bo byłem i widziałem.
I tak pewnie już niedługo rozjeździcie go ursusami z gnojem, pasatami b5 w tej czy innymi ałdi a3 także starczy w zupełności.
Nawet bym rzekł, że za ładny asfalt jak na taką drogę, ale już macie byłem i odebrałem.

kij w szprychy
4 lat temu

Na Głogowskiej zainstalowali system Auto pilot

40
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x