OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Mota-Engil zbudowała słabej jakości drogę

Jak informuje GDDKiA, odcinek łączący Aleję Słowackiego z Obwodnicą Ostrowa Wlkp. już nadaje się do remontu i to po zaledwie dwóch latach. Koszt remontu nawierzchni pokryje, w ramach gwarancji, firma Mota-Engil, która wygrała przetarg na zrobienie tego odcinka. Czyli tym samym udowodniono wykonanie drogi słabej jakościowo, co szybko wyszło na jaw. Ta sama firma budowała Obwodnicę Ostrowa Wlkp. II etap.

+

Prace remontowe rozpoczęły się w poniedziałek. Zrywana jest nawierzchnia, na której już powstały koleiny. Odcinek objęty remontem zaczyna się przy skrzyżowaniu z ulicą Olsztyńską i będzie się ciągnąć do węzła “Ostrów Wschód”. W tym miejscu wystąpią utrudnienia dla kierowców polegające na zwężeniu jezdni do jednego pasa. Ruch będzie odbywał jednym pasem w obu kierunkach, a wymiana nawierzchni prowadzona będzie  na drugim pasie. Nieprawidłowości zostały zauważone przez GDDKiA podczas rutynowych badań kontrolnych, po których nastąpiła przyjęta od lat procedura pogłębionych badań specjalistycznych i opracowania najwłaściwszej technologii naprawy. Kierowców prosimy o cierpliwość oraz zachowanie ostrożności.

Nawierzchnia na ulicy Kaliskiej wykonana była w ramach budowy obwodnicy Ostrowa Wlkp. (II etap). Pojawienie się kolein zostało zauważone już w roku 2016 podczas rutynowych badań kontrolnych. Przeprowadzono niezwłocznie szereg specjalistycznych badań sprawdzających w celu określenia przyczyn tych deformacji. W badaniach uczestniczyli przedstawiciele Wykonawcy (firma MOTA ENGIL C.E. S.A.), Inżyniera Kontraktu (firma LAFRENTZ POLSKA Sp. z o.o.), a przede wszystkim specjaliści z laboratorium drogowego GDDKiA w Poznaniu.

Ustalono przyczynę, określono zakres i sposób naprawy gwarancyjnej oraz postanowiono, iż Wykonawca przystąpi do robót po oddaniu do ruchu obwodnicy w ciągu S11 oraz ukończeniu remontów w Ostrowie aby zminimalizować uciążliwości związane z utrudnieniami.

GDDKiA udzielają całodobowo dyżurni Punktów Informacji Drogowej-  w przypadku wielkopolski  informacji udziela Punkt Informacji Drogowej (PID) w Poznaniu, tel.: 61 8 646 353  – lub pod ogólnopolskim numerem  19 111 (w przypadku niektórych sieci komórkowych, konieczne jest poprzedzenie numeru 19 111 cyfrą 0).

40 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
12345
3 lat temu

Czy firma Mota Srengil ma zamiar dokończyć w weekend remont? Póki jest mały ruch? (Jedynie janusze galerii) Czy jeszcze miesiąc potrwa i firma zwróci mi koszty zniszczonych opon?

mota
odpowiada  12345
3 lat temu

jac ci zwroce to juz nastepnych zwrotow nie bedziesz ał kaliko

kij w szprychy
3 lat temu

Na Głogowskiej zainstalowali system Auto pilot

Alterego
3 lat temu

Naj droższe autostrady w Europie buduje się w Polsce….. ale ich jakość to chyba gorzej niż na Białorusi…. byłem widziałem…..tam bez pomocy uni budują drogi taniej i szybciej…. niech w końcu PiS zrobi porządek po złodziejach Pełowców

@Al
odpowiada  Alterego
3 lat temu

A ile płacą robotnikom… sprawdziłeś, jak taki jesteś zorientowany. ? A co tu do tego ma PiS. z kim niby ma zrobić porządek…. może przestać budować? Ale może już niedługo i u nas za sprawą Twoich PiSiorków będzie u nas Białoruś (Ty chcesz widzę tego, nie będziesz musiał tam jeździć i porównywać), a drogi wtedy będą super !!!!….. PO kradło wg Ciebie, …. A wyjazdy PRYWATNE , na koszt podatnika z rozróbami w samolotach i hotelach krycztałowych pOSŁÓW i ministrów , jeszcze poprzednich kadencji nie rozliczone…..

kto wie
odpowiada  @Al
3 lat temu

Zważywszy na to, że nie ma u nas stada Białorusinów na robotach jak banderowców to prawdopodobnie wcale nie tak mało.

beny
odpowiada  kto wie
3 lat temu

białorusini mają zakaz wjazdu do polski, , no szczegolne przypadki to tak ale nie do roboty i oni tez nie jak glupki ukraincy za grosze nie robia

Ania
3 lat temu

na chynowe jest dobry asfalt i droga o,ki , nie gadaj glupot, i obwodnica tez jest git, popylalem nawet 190 km, h, idzie bma ladnie

40
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x