OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Policjanci świętowali

Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań zarówno dla samych policjantów i pracowników Policji, jak i tych, z którymi, na co dzień współpracują. 21 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uroczyście obchodzili 98-lecie powstania Policji Państwowej. Akademii przewodniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski.

+

21 lipca br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uroczyście obchodzili 98-lecie powstania Policji Państwowej, która została powołana Ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 roku. Uroczystość tę rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Ducha Świętego pod przewodnictwem księdza kanonika Macieja Wyzujaka, kapelana ostrowskich policjantów.

Na uroczystość obchodów Święta Policji zaproszeni zostali przedstawiciele władz samorządowych, współpracujących służb oraz instytucji. Akademii przewodniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski Wśród gości nie zabrakło również przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb, władz samorządowych, urzędów , instytucji oraz duchowieństwa.

Tradycyjnie, o godzinie 12.00 w Ostrowskim Centrum Kultury po przemówieniu p. o. Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotra Wilkowskiego, w obecności pocztu sztandarowego, odbyło się uroczyste odczytanie decyzji i rozkazów oraz wręczenie aktów mianowania i wyróżnień.

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 103 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów awansowało 3 policjantów. W korpusie aspirantów awanse przyznano 41 policjantom, w korpusie podoficerów – 47, zaś szeregowych – 12. Awanse wręczali: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski wraz z p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotrem Wilkowskim.

Po wręczeniu awansów i wyróżnień, za ogromne zaangażowanie i wzorową służbę podziękował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Inspektor Konrad Chmielewski podkreślił także bardzo ważną rolę, jaką odgrywa rodzina, dziękując za jej wsparcie oraz obecność.

Wszyscy podkreślali , że jest to bardzo ważny dzień dla funkcjonariuszy oraz przede wszystkim możliwość podziękowania stróżom prawa za codzienną służbę.

Tradycją stało się już, że jednym z punktów obchodów Święta Policji w Ostrowie Wielkopolskim, jest rodzinny piknik połączony z turniejem piłki nożnej. Jak zwykle w godzinach popołudniowych na boisku „Orlik” przy ul. Brzoskwiniowej pojawili się policjanci i pracownicy naszej komendy wraz z rodzinami. Dla najmłodszych przygotowano wiele gier i zabaw.

Na płycie boiska rozegrany został V Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Turniej wygrała drużyna Wydziału Konwojowego, która w finale pokonała Wydział Prewencji. Trzecie miejsce zajęła drużyna Wydziału Kryminalnego.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju. Najlepszym drużynom puchary wręczył p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotr Wilkowski, dziękując za sportową postawę w zawodach, a wszystkim uczestnikom pikniku za rodzinne spędzenie Święta Policji.

POLECANE NEWSY
19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
driver
odpowiada  Cecylia Wozignój
4 lat temu

Mój apel. Nagrywajmy takie wyczyny tych ptaszków.

Cecylia Wozignój
4 lat temu

Dzień czy dwa dni temu ok godz. 15:30 policjant jadąc swoim prywatnym samochodem skręcając z ul.Paderewskiego w ul.Szkolną omal nie potrącił kobiety znajdującej się już na przejściu dla pieszych. Kobieta stanęła, on też i zamiast ją przepuścić to ruszył i pojechał dalej. Niejednokrotnie widziałam też, jak jeździł bez włączonych świateł i komórką przy uchu ….. Władza może wszystko ?????

pies
4 lat temu

nowe porzadki, nowy komendant – msza w kosciele, akademia, widac wszystkich ale nie widac emerytów policyjnych, przedstaicieli NSZZP , pracowników cywilnych ? Co sie stało lokalny NSZZP nie bardzo popiera nowe władze , czy o zwiazkach zapomniano ? Jakoś nie doczytałem wzmianki o tej organizacji zwiazkowej .

ANDY
4 lat temu

Tracę nadzieję na spełnienie się mojego pytania zamieszczonego 25.lipca /jest poniżej w obliczu
faktu jak niżej:
Rząd PIS powołuje nową specsłużbę. Biuro Nadzoru Wewnętrznego będzie kontrolować policję, straż pożarną, straż graniczną i Biuro Ochrony Rządu.
To jest kolejny dowód na brak zaufania Błaszczaka i PiS wobec służb mundurowych, mimo że PiS je kontroluje. Przecież Minister, jako organ administracji publicznej, nie ma obecnie uprawnień nadzorczych w tym zakresie, gdyż nie jest organem ścigania, ani organem wymiaru sprawiedliwości .Rozumiem .że Błaszczak nie może być gorszy od Macierewicza też musi mieć swoją formacje do czego każdy sobie
dopowie……

ramzes wędzony
4 lat temu
kino
odpowiada  roman
4 lat temu

Nie mówi się pan starosta tylko Pan imię i nazwisko i dalej jeśli się ma coś tam cymbałku pod ciągle zmienionymi imionami i niezależnie od tematu, artykułu i prawdy chorobliwie broniącego POSrajskiego

suzuki
4 lat temu

Młodzi ludzie praca w policji to jakby nie patrząc to jest dobry sposób na życie zawodowe, wszystkie świadczenia masz zagwarantowane , pensje stabilne na czas, awanse, jubilatki, kolonie dla dzieci, paczki na święta dla dzieci ,trzynastki i po 25 latach hulaj duszo , a czy widział ktoś kiedyś święto hydraulika, tokarza spawacza, kierowcy ,mechanika,ludzi którzy swoją ciężką i mrówczą pracą pchają ten kraj do przodu, ogólnie służby mundurowe są warte zainteresowania.

tom
4 lat temu

Ja ich nagrywam jak przesiaduja na stacji cpn.wcinaja hod-dog i zarywają dupeczki zza kasy.zajakis czas udostępnię filmik

ANDY
4 lat temu

Fragment przysięgi przez nich złożonej:
„…..ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny…”Nasuwa się pytanie:
Gdy społeczeństwo wyjdzie na ulice i powie, że ma tego dość łamania porzdku prawnego ustanowionego w Konstytucji, a władza nie zechce przestrzegać konstytucyjnych rozwiązań prawnych, gdy zawiodą inne metody i demokratyczne rozwiązania, czy będzie można popatrzyć z nadzieją na Policję i Wojsko?Tylko co zrobią z „partyzantką” MACIEREWICZA?

WIDZ
4 lat temu

Policja… no cóż, na razie świętuje, cieszy się z awansów i robi dobrą minę do złej gry, ale i tak musi tańczyć jak władza gra. Tak było kiedyś, jest teraz i pewnie będzie dalej…Ewentualnie jak się zmieni opcja, to za przykładem Pis-iorów, ci nowi mogą im przywileje i emerytury pozabierać i tyle.

19
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x