OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Lista przedszkoli, które przejdą termomodernizację

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim prezydent Beata Klimek podpisała umowę na dofinansowanie termomodernizacji miejskich obiektów oświatowych. Kompleksowej termomodernizacji poddane zostaną budynki Żłobka Miejskiego oraz przedszkoli nr 9, 14, 15, 16 i 17. Wartość projektu to ponad 5 mln zł.

+

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu poprawiona zostanie efektywność energetyczna, ale również wygląd pięciu ostrowskich przedszkoli oraz miejskiego żłobka. Przez wiele lat miasto inwestowało w budynki szkolne, zapominając o przedszkolach. W efekcie takich działań w Ostrowie są zmodernizowane budynki szkolne, jednak stan przedszkoli pozostawia wiele do życzenia.

– To dobra wiadomość dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, rodziców naszych przedszkolaków i rodziców dzieci, które chodzą do żłobka – mówi prezydent Beata Klimek. – Takie dni, kiedy podpisuję w Urzędzie Marszałkowskim kolejną umowę, która powoduje, że miliony z Unii Europejskiej trafią do naszego miasta, należą do najszczęśliwszych momentów w tej, często trudnej, samorządowej pracy.

Kompleksowa termomodernizacja ostrowskich przedszkoli i żłobka kosztować będzie ponad 5 mln zł, z czego 4,23 mln zł pochodzić będzie z Unii Europejskiej.

– Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli kompleksowo ztermomodernizować nasz ostrowski Żłobek Miejski, a także przedszkola nr 9, 14, 15, 16 i 17 – dodaje prezydent Beata Klimek. – To na pewno znakomita wiadomość dla tych wszytkich rodziców, którzy z tych przedszkoli korzystają, bo przecież wiele lat ostrowskie przedszkola były po prostu zaniedbane i te remonty były niewystarczające. Dziś pozyskane pieniądze pozwolą nam na wymianę okien, drzwi, termomodernizację całego budynku oraz wymianę oświetlenia na energooszczędne. Każde przedszkole będzie także wyposażone w fotowoltaikę. Z całą pewnością kiedy już tę modernizację przeprowadzimy to przedszkola i żłobek będą miały zupełnie nowy wygląd.

Termomodernizacje są skutecznym sposobem obniżenia zużycia energii.

– Termomodernizacja przedszkoli da nie tylko efekty wizualne w postaci odnowionych elewacji budynków, ale przede wszystkim zmniejszy koszty ogrzewania tych obiektów – dodaje prezydent miasta. – To bardzo szeroki zakres prac, dzięki którym przedszkolne budynki zyskają estetyczny wygląd, ale także mniejsze rachunki za ogrzewanie – podsumowuje prezydent miasta.

Projekt realizowany będzie w 2017 i 2018 roku. W przyszłym roku wykonana zostanie termomodernizacja Przedszkola nr 16, Przedszkola nr 15 oraz Żłobka Miejskiego.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x