Oszukali mieszkańców. Udawali policjantów

Udostępnij
Tweet

Do dwóch przypadków działania oszustów doszło wczoraj w Ostrowie Wielkopolskim. Przestępcy podający się za funkcjonariuszy Policji, po raz kolejny dali znać o swoim istnieniu. W pierwszym z nich małżeństwo nie dało się nabrać oszustom. Niestety w drugim przypadku oszuści osiągnęli cel.

+

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie żadnej sumy pieniędzy! Przypominamy! We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim został powiadomiony przez mieszkankę naszego miasta o podejrzanych telefonach od osób podających się za policjantów. Historia zmyślona przez przestępców była podobna do innych, wcześniejszych tego typu przypadków. Najpierw na numer telefonu stacjonarnego zadzwonił oszust, który podał się za syna rozmówczyni. Po zakończonej rozmowie, na ten sam numer dzwoniła osoba podająca się za funkcjonariusza Policji. Oszust próbował przekonać małżeństwo, żeby przekazali 30.000 zł. na rzecz zwolnienia ich syna z komisariatu. Nasi mieszkańcy nie dali się jednak przekonać i przerwali rozmowę.

W drugim przypadku pierwszy zadzwonił rzekomy policjant, który poinformował kobietę, która odebrała telefon, że jej wnuk miał wypadek i żeby uniknął więzienia potrzebne są pieniądze w kwocie 20.000 zł. Kobieta przekazała osobie, która sie do niej zgłosiła 4.700 zł.

Policja ciągle przypomina i informuje o działaniach oszustów wprowadzających nas w błąd i sposobach ich działania. Niestety niektórzy tracą czujność, co skrzętnie wykorzystują przestępcy wzbogacając się naszym kosztem.

Pamiętajmy! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za policjanta możemy być pewni – rozmawiamy z oszustem!

Policja ostrzega i po raz kolejny apeluje, nie dajmy się oszukać!

Apelujemy również do wszystkich aby informowali swoich najbliższych, sąsiadów, znajomych ostrzegając ich przed działaniami oszustów. Jeden telefon wystarczy, by uchronić się przed utratą oszczędności całego swojego życia.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Banis
6 lat temu

To rodzina powinna upominac starszych o oszustacch a sasiedzi zwracac uwage na starszych ludxi.Powinnismy sobie pomagac bo jest coraz bardziej niebezpiecznie

Bażant
6 lat temu

Czy sprawcy i ofiary były trzeźwe?

Arek
odpowiada  Bażant
6 lat temu

Ofiary na 100% nie.

3
0
Napisz co o tym sądziszx