Zawirowania wokół kanalizacji na Łanowej

Jeden z mieszkańców ul. Łanowej w Ostrowie Wlkp. zwrócił się o pomoc w związku z prowadzoną inwestycją polegającą na remoncie drogi. Pojawił się problem związany z dotychczasowymi przyłączami burzówki. Oto treść wiadomości od internauty:

Mieszkaniec ul. Łanowej:

„Remont ulicy Łanowej Ostrów Wielkopolski . Witam piszę w imieniu mieszkańców ulicy Łanowej na której właśnie rozpoczął się od kilkudziesięciu lat wyczekiwany remont drogi ( nowa „burzówka” i nawierzchnia drogi). Problem jest taki że na ulicy jest stara instalacja „burzówka” do której podłączone są odpływy wody deszczowej z dachów i posesji, natomiast budowa nowej instalacji nie uwzględnia przyłączenia tych odpływów do nowej instalacji, a stara instalacja zostanie zamulona i korzystanie z niej będzie niemożliwe. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o tym że istnieje możliwość przyłączenia po złożeniu wniosków i uzyskaniu pozwoleń z zarządu dróg i zakładów wodociągowych oraz po pokryciu kosztów które nie są dokładnie określone (ale mogą wynieść ok 2000zł informacja z jednej z w.w instytucji) mieszkańcy niebyli informowaniu o takich działaniach i możliwościach i nie każdy ma takie pieniądze od tak, poza tym z jakiej racji mamy płacić cokolwiek skoro obecnie jesteśmy podłączeni do starej instalacji. Remont drogi się już rozpoczął i zaplanowany jest do końca czerwca. Prosimy o pomoc w nagłośnieniu i rozwiązaniu tego absurdu.”

Urząd Miejski odpowiedział:

„W wyniku prowadzonych prac związanych z budową nowej kanalizacji deszczowej w ulicy Łanowej, zostały odkryte istniejące przyłącza odprowadzające wodę burzową z przyległych posesji. Stan ten został ujawniony dopiero po rozpoczęciu robót ziemnych (przyłącza nie były zainwentaryzowane). Włączenie istniejących przyłączy do nowobudowanego kolektora kanalizacji deszczowej, nastąpi w ramach prowadzonej inwestycji, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów przez właścicieli posesji. Natomiast wykonanie nowych przyłączy możliwe będzie po dokonaniu uzgodnień i zgłoszeń z właściwymi organami – Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji WODKAN oraz Miejskim Zarządem Dróg, na koszt wnioskodawcy.”

POLECANE NEWSY

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianka
5 lat temu

Mieszkańcy sami wlasnymi rękoma budowali ta deszczowke, miasto dostarczyło im tylko material reszte robili sami .. A teraz mają jeszcze placic za cos co mają? !

ostrow
5 lat temu

trochę nie rozumiem pretensji mieszkańców…
byli podłączeni „na sztukę” żadnych papierów do tego i jeszcze się dziwią że nie może zostać po staremu.
Za rynny podłączone do deszczówki należy wnieść opłatę ….swego czasu większość domów trzepali „dymiąc” do kanalizy ….

Xyz
5 lat temu

Prawdziwy mlyn na tej ulicy

n.n
5 lat temu

zamiast położyć kostke to sie teraz wszystko wymienia. po co? przecież deszczowka jest!? dla mnie paranoja….kanaliza gaz deszczowka wszystko….kablowka tez idzie…. Kasztanowa tez trzeba zrobic….porazka ci nasi radni Motylewski i reszta cymbałów.

4
0
Napisz co o tym sądziszx