Jarosław Urbaniak rozpoczął prezydencką kampanię?

W miniony weekend otwierano plac zabaw przy ul. Budowlanych w Ostrowie Wlkp. Wśród zaproszonych gości był obecny Jarosław Urbaniak, były prezydent Ostrowa Wlkp. Nie było by w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że rozdawał dzieciom odblaskowe opaski. Na części z nich widniał napis: „Jarosław Urbaniak – sprawdzony prezydent”.

+

Część z zaskoczonych rodziców zastanawiała się czy to już początek kampanii prezydenckiej – w końcu hasło „sprawdzony prezydent” kojarzy się jednoznacznie z wyborami. Te mają się oficjalnie odbyć za półtora roku i rozpoczynanie kampanii w tym momencie byłoby swoistym falstartem. W marketingu politycznym istnieje pewna zasada, że kto pierwszy rozpocznie kampanię, ten najbardziej może zyskać. Historia ostrowskich wyborów pokazuje, że w naszym mieście się ta zasada nie sprawdza.

Jarosław Urbaniak rozdając odblaskowe opaski przekonywał, że są one jego indywidualną inicjatywą, którą zastosował już w 2005 roku w trakcie kampanii wyborczej. Przez wieki ludzie od bezpieczeństwa nie umieli wymyślić czegoś odblaskowego, ponieważ najczęściej przy sprzątaniu te rzeczy były wyrzucane. To jest rzecz, z którą dzieciaki chodzą, mają przywiązane do rowerów.

Oficjalnie nie należy tego rozdawania łączyć z przyszłą kampanią prezydencką. Jednak wątpliwości rodziców są spore i sytuacja wzbudza kontrowersje. Swoją drogą ciekawe czy Jarosław Urbaniak zmierzy się ponownie z Beatą Klimek czy może Platforma Obywatelska wystawi Pawła Rajskiego, obecnego starostę.

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Biegi patriotyczne na Piaskach - ZDJĘCIA
Subskrybuj
Powiadom o

49 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
przyjaciel
6 lat temu

leniwiec a praca

dor
6 lat temu

`obrzydlistwo -Urbaniak

wybroca
6 lat temu

Kiedy myślałem, że to Jerzy Świątek był najsłabszym prezydentem Ostrowa. Zmieniłem zdaniem Gratuluję Pani Świątek – mamy teraz prezydent dużo dużo słabszą i nieudolniejszą. Nie wiadomo jednak śmiać się czy płakać.

ANNA
6 lat temu

Oprócz basenu będziemy mieli po BETI cudną galerię na wolnym powietrzu na ul.RASZKOWSKIEJ . Za 70tys…czy coś koło tego . Piękna rzecz…tania….i cieszy…..urodą….

janusz
6 lat temu

jemu tylko kasa w glowie, widzialem go na miescie to jak zul wygladal, ja lepiej ubrany , i fajny

Ja
odpowiada  janusz
5 lat temu

W Warszawie trzeba pić. To ciężka robota.

spoko
6 lat temu

Czytam te nieuczesane myśli w sprawie obwodnicy – etap II. Spora grupa mieszkańców uważa, że bez Prezydenta P.Jarosława Urbaniaka, o II etapie budowy obwodnicy mogli byśmy tylko pomarzyć…..i czekać na rozpoczęcie budowy…
Pozdrawiam!
spoko

macek
6 lat temu

pani czerwona pomadka i uśmiechnięty pan gdy innych spotyka nieszczęście, kto lepszy jeden i drugi swoich przepycha, swoje projekty, sowich ludzi,,

Anioł
6 lat temu

Urbaniak ma dwa wyjścia. Albo zostanie prezydentem miasta albo posłem. Czyli „albo rybka albo pipka jak powiedział Hamlet” https://www.youtube.com/watch?v=5JURCAgUNz8

Alf
odpowiada  Anioł
6 lat temu

Może jeszcze podjąć normalną pracę jak większość Polaków w końcu jakieś wykształcenie ma to pewnie coś robić umie : )

Jarząbek
6 lat temu

Były prezydent musi myśleć o swojej przyszłości. Jeżeli mu się znów nie uda usiąść na stołku prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, to najwyżej pójdzie w posły, bo w Ostrowie wyborcy to osły.

Bezpartyjny
6 lat temu

Jedni towarzysze z partii Urbaniaka się cieszą, że poseł chciałby zostać prezydentem miasta, bo otworzyła by się furtka dla kandydujących do parlamentu, a inni się martwią, bo sami chcieliby być kandydatem na włodarza Ostrowa. Czyli tak zwane mieszane uczucia.

49
0
Napisz co o tym sądziszx