Ważne zmiany dla kierowców na Krotoszyńskiej

Udostępnij
Tweet

Dwa bardzo niebezpieczne dla kierowców skrzyżowania: Krotoszyńska/Bema oraz Krotoszyńska/Wybickiego są właśnie przebudowywane. Miasto o tę inwestycję zabiegało od lat. Prezydent Ostrowa Beata Klimek, podczas wizyt w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, zwracała uwagę na problem występujący w tym rejonie. Prace ruszyły – jezdnia jest poszerzana, powstaną tu lewoskręty, a także sygnalizacje świetlne.

+

Ostrowską inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Kalisza, a koszt przedsięwzięcia to około 750 tysięcy złotych. W ramach tego zadania zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna na obu skrzyżowaniach – tę na skrzyżowaniu Wybickiego z Krotoszyńską we własnym zakresie zrealizuje miasto, które wykonało także dokumentację projektową inwestycji. Będą to sygnalizacje, które obejmą wszystkie strumienie ruchu, czyli zarówno pojazdy, jak i niechronionych użytkowników drogi.

Jezdnia jest poszerzana, a na odcinku między skrzyżowaniami zostaną wykonane lewoskręty, co pozwoli na płynniejszy zjazd pojazdów skręcających w lewo bez blokowania ruchu na ciągu głównym.

W miejscu skrzyżowań dochodzi często do niebezpiecznych sytuacji. Zdarzały się tu nawet wypadki śmiertelne. Zdecydowano się umieścić w tym miejscu fotoradar. Ze względu na to, pomiędzy miastem a GDDKiA prowadzony były rozmowy na temat potrzeby poprawienia bezpieczeństwa w rejonie tych dwóch skrzyżowań.

– Prace trwają, możemy zatem stwierdzić, że starania Ostrowa Wielkopolskiego mają swój szczęśliwy finał. Podczas wizyt w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zwracaliśmy uwagę na problem występujący w rejonie ulicy Krotoszyńskiej. Inwestycja nie tylko podniesie bezpieczeństwo w tym miejscu, ale również upłynni ruch – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa. – Przebudowa tych skrzyżowań to dobra informacja nie tylko dla kierowców, ale przede wszystkim dla rodziców, których dzieci przechodzą tędy do szkoły.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kjfrjfjf
6 lat temu

k….wa znowu swiatła jeszcze trochę na każdym skrzyżowaniu światła to chociaż wyłączcie je po godzinie 19. 00 a włączcie je o 06.30 rano

Bolek
6 lat temu

Mały Zdzichu po dużym piwie powiedział….co wiedział.

Komentarz
6 lat temu

Nie znam żadnego kierowcy, któremu podobały by się światła co 30 m.

Zdzichu
6 lat temu

Wszystkie drogi w Ostrowie obsługuje PBO Kalisz 🙂 a ostrowskiej firmy — żadnej aby pieniądze zostały na miejsce — spróbujecie zrobić to samo w Kaliszu aby weszła firma z Ostrowa bez szans — głupie ostrowiaki (Ci na górze) choc jestem z Ostrowa.

Komentarz
odpowiada  Zdzichu
6 lat temu

Bardzo dobrze, że oni budują, a nie ta firma która remontowała ulicę Staroprzygodzką – dziury były od razu po oddaniu ulicy do użytku.
Dziury, zapadnięte studzienki kanalizacyjne i burzowe – tragedia jak można tak wyremontować drogę.

Anatol
odpowiada  Komentarz
6 lat temu

Ej – komentarz – pewnie nie czujesz potrzeby normalnej pracy w Ostrowie (wspieranie Firm w Ostrowie) – tylko żerowanie na MOPS-ach itp. – wolisz jak inni pracują i na Ciebie łożą a na codzien tym rowerem śmigasz po Ostrowie w godzinach jak inni ciężko harują (czytaj – pracują). Może sam weźmiesz się za łopate i pokażesz jak powinna być wyremontowana Staroprzygodzka.

Komentarz
odpowiada  Anatol
6 lat temu

Ej – anal – urlopik mam, ale pewnie nie wiesz co to jest bo jak sam się przyznałeś ciężko harujesz w Ostrowskim obozie pracy (pewnie MAHLE itp.).
Także przerzucaj te śrubeczki przy taśmie robolu, a nie pisz w internecie bo lider będzie zły bo normy nie wyrobisz i będzie po premii, oj będzie po premii.

leszek
odpowiada  Komentarz
6 lat temu

A co Ty masz śmieciu do Mahle – zapomogę z MOPS-u już odebrałeś pasożycie jeden

erere
odpowiada  Zdzichu
6 lat temu

PBD a nie PBO poza tym nie masz racji;-) ostrowskie firmy też działają na drogach w Kaliszu

75thecrow
6 lat temu

Ciekaw jestem. Czy ktoś pomyśli o zielonej fali czy nadal będzie od świateł do świateł

Komentarz
odpowiada  75thecrow
6 lat temu

Zapomnij o zielonej fali – nie w Ostrowie, popatrz na inne skrzyżowania w mieście. Co światła to hamowanie do zera i ruszanie od nowa chociaż z innych kierunków nic nie jedzie.

JQu
odpowiada  Komentarz
6 lat temu

W Kaliszu niby jest – system zarządzania ruchem za grube miliony, a jedyne kiedy widać zieloną falę to gdy się jedzie w nocy przy zerowym ruchu. W ciągu dnia jest gorzej chyba niż u nas.

JA
odpowiada  JQu
6 lat temu

Tylko, że na Wojska Polskiego w Kaliszu światła w większości w nocy działają i wyhamowują co chwilę.

janusz
6 lat temu

obwodnica bedzie to bedzie o,ki , chociaz tiry tak poleca 36tka., ale mniejszosc

Komentarz
odpowiada  janusz
6 lat temu

Ruch tranzytowy DK 36 będzie wjeżdżał do miasta, natomiast obecne DK 11/25 utracą status dróg krajowych i zastąpi je obwodnica, czyli S11.

hiqlevel
6 lat temu

Widać łapki w dół – urzędnicy dostali misje od Klimkowej by negować zdanie innych 🙂 Nie znam nikogo komu by się podobał pomysł świateł w odstępie 30 m. Beata Ty masz prawo jazdy kobieto?

Komentarz
odpowiada  hiqlevel
6 lat temu

Popieram 100 %, gdyby jeszcze ta sygnalizacja świetlna była inteligentna i była wyposażona w „zieloną falę” to można by ewentualnie ten ból przeboleć, ale sądząc po innych światłach w Ostrowie, zaprogramowanych co najmniej dziwnie to zapomnijmy o zielonej fali.

Bolo
6 lat temu

To jakiś ponury żart co skrzyżowanie światła to miasto mimo obwodnicy będzie jeszcze bardziej zakorkowane

kris
6 lat temu

Może by tak ktoś zapytał Panią Klimek po co jest remontowana ulica Zwirki ? Chya tylko dlatego , żeby wydać kasę . Była w stanie idealnym a oni wielki remont robią.

maj
odpowiada  kris
6 lat temu

po co Remontuja? a tak ,dla zasady przecież tam panuje bardzo duzy ruch samohodowy 😉

olek
6 lat temu

Na rondo nie ma miejsca. To jest droga krajowa i nie można budować takich pipidówek jak na Wolności/Partyzancka. Takie rondo powinno mieć minimum te 20-22m średnicy po zewnętrznym krawężniku…
Dobrze że budują lewoskręty. Jak tu skończą to niech porobią na wszystkich pozostałych skrzyżowaniach też – ale bez sygnalizacji. To skręcający są największym problemem Krotoszyńskiej.

35
0
Napisz co o tym sądziszx