OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ważne zmiany dla kierowców na Krotoszyńskiej

Dwa bardzo niebezpieczne dla kierowców skrzyżowania: Krotoszyńska/Bema oraz Krotoszyńska/Wybickiego są właśnie przebudowywane. Miasto o tę inwestycję zabiegało od lat. Prezydent Ostrowa Beata Klimek, podczas wizyt w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, zwracała uwagę na problem występujący w tym rejonie. Prace ruszyły – jezdnia jest poszerzana, powstaną tu lewoskręty, a także sygnalizacje świetlne.

+

Ostrowską inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Kalisza, a koszt przedsięwzięcia to około 750 tysięcy złotych. W ramach tego zadania zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna na obu skrzyżowaniach – tę na skrzyżowaniu Wybickiego z Krotoszyńską we własnym zakresie zrealizuje miasto, które wykonało także dokumentację projektową inwestycji. Będą to sygnalizacje, które obejmą wszystkie strumienie ruchu, czyli zarówno pojazdy, jak i niechronionych użytkowników drogi.

Jezdnia jest poszerzana, a na odcinku między skrzyżowaniami zostaną wykonane lewoskręty, co pozwoli na płynniejszy zjazd pojazdów skręcających w lewo bez blokowania ruchu na ciągu głównym.

W miejscu skrzyżowań dochodzi często do niebezpiecznych sytuacji. Zdarzały się tu nawet wypadki śmiertelne. Zdecydowano się umieścić w tym miejscu fotoradar. Ze względu na to, pomiędzy miastem a GDDKiA prowadzony były rozmowy na temat potrzeby poprawienia bezpieczeństwa w rejonie tych dwóch skrzyżowań.

– Prace trwają, możemy zatem stwierdzić, że starania Ostrowa Wielkopolskiego mają swój szczęśliwy finał. Podczas wizyt w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zwracaliśmy uwagę na problem występujący w rejonie ulicy Krotoszyńskiej. Inwestycja nie tylko podniesie bezpieczeństwo w tym miejscu, ale również upłynni ruch – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa. – Przebudowa tych skrzyżowań to dobra informacja nie tylko dla kierowców, ale przede wszystkim dla rodziców, których dzieci przechodzą tędy do szkoły.

35 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
erere
odpowiada  Zdzichu
4 lat temu

PBD a nie PBO poza tym nie masz racji;-) ostrowskie firmy też działają na drogach w Kaliszu

leszek
odpowiada  Komentarz
4 lat temu

A co Ty masz śmieciu do Mahle – zapomogę z MOPS-u już odebrałeś pasożycie jeden

Komentarz
odpowiada  Anatol
4 lat temu

Ej – anal – urlopik mam, ale pewnie nie wiesz co to jest bo jak sam się przyznałeś ciężko harujesz w Ostrowskim obozie pracy (pewnie MAHLE itp.).
Także przerzucaj te śrubeczki przy taśmie robolu, a nie pisz w internecie bo lider będzie zły bo normy nie wyrobisz i będzie po premii, oj będzie po premii.

JA
odpowiada  JQu
4 lat temu

Tylko, że na Wojska Polskiego w Kaliszu światła w większości w nocy działają i wyhamowują co chwilę.

kjfrjfjf
4 lat temu

k….wa znowu swiatła jeszcze trochę na każdym skrzyżowaniu światła to chociaż wyłączcie je po godzinie 19. 00 a włączcie je o 06.30 rano

JQu
odpowiada  Komentarz
4 lat temu

W Kaliszu niby jest – system zarządzania ruchem za grube miliony, a jedyne kiedy widać zieloną falę to gdy się jedzie w nocy przy zerowym ruchu. W ciągu dnia jest gorzej chyba niż u nas.

Anatol
odpowiada  Komentarz
4 lat temu

Ej – komentarz – pewnie nie czujesz potrzeby normalnej pracy w Ostrowie (wspieranie Firm w Ostrowie) – tylko żerowanie na MOPS-ach itp. – wolisz jak inni pracują i na Ciebie łożą a na codzien tym rowerem śmigasz po Ostrowie w godzinach jak inni ciężko harują (czytaj – pracują). Może sam weźmiesz się za łopate i pokażesz jak powinna być wyremontowana Staroprzygodzka.

Bolek
4 lat temu

Mały Zdzichu po dużym piwie powiedział….co wiedział.

maj
odpowiada  Podatnik
4 lat temu

chwilę postałeś w korkach w godzinach szczytu i wielki lament..że się wyjechać nie da od razu tylko trzeba chwile postac w korku ,
kto w miarę zna miasto i jedzie osobowym to może skutecznie omijac te krzyżówki bocznymi drogami i nie stać w korku..
jedź sobie do dużego miasta typu Poznań czy Łódź to zobaczysz co to prawdziwe korki i szybko docenisz korki w Ostrówku taka prawda

maj
odpowiada  kris
4 lat temu

po co Remontuja? a tak ,dla zasady przecież tam panuje bardzo duzy ruch samohodowy 😉

35
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x